Bezgov sirup (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


Teyy -> Bezgov sirup (11.6.2013 20:16:49)

Ali katera od vas dela bezgov sirup? Po kakšnem receptu?
Do kdaj pa cveti bezeg? A sem letos že malo pozna.




matkica -> RE: Bezgov sirup (11.6.2013 21:59:55)

ja jaz ga delam,30 cvetov,3 kg sladkorja,3l vode,3 škatlice citronke.
Vodo prekuhaš in ohladiš,nato preliješ cvetove in pustiš 24 ur stati,nato precediš in zmešaš sladkor in citronko.Ko se vse razstopi pa naliješ v steklenice.
Pa na zdravje!
[sm=smiley36.gif]




mamica deklicam -> RE: Bezgov sirup (11.6.2013 22:04:33)


IZVIRNO SPOROČILO: Teyy

Ali katera od vas dela bezgov sirup? Po kakšnem receptu?
Do kdaj pa cveti bezeg? A sem letos že malo pozna.



pri nas še veselo cveti. Smo tudi naredili sirup, sedaj pa cvete nabiramo in sušimo še za čaj pozimi. [sm=smiley36.gif]




Teyy -> RE: Bezgov sirup (11.6.2013 22:19:09)


IZVIRNO SPOROČILO: matkica

ja jaz ga delam,30 cvetov,3 kg sladkorja,3l vode,3 škatlice citronke.
Vodo prekuhaš in ohladiš,nato preliješ cvetove in pustiš 24 ur stati,nato precediš in zmešaš sladkor in citronko.Ko se vse razstopi pa naliješ v steklenice.
Pa na zdravje!
[sm=smiley36.gif]


Kako pa potem steklenice zapreš. Verjetno daš v steklene steklenice. Verjetno se primerne tiste iz mlekomata s širokim zamaškom. A samo zapreš s pokrovčkom, ali tudi kaj prekuhaš, tako kot se prekuha vloženi kompot.

Do sedaj še nisem počela teh stvari, ampak pravijo da nikoli ni prepozno.




matkica -> RE: Bezgov sirup (12.6.2013 8:10:16)

Res je nikoli ni prepozno.Jaz dam v litrske steklenice od vina in zaprem.Shranim pa v klet,ki pa je malo bolj hladna.




mamica deklicam -> RE: Bezgov sirup (12.6.2013 9:50:05)

jaz uporabljam steklene steklenice z "kovinskimi" zamaški. Jih dobro umijem, odlepim nalepke in posušim. Ko so znotraj čisto suhe, jih z originalnim zamaškom zaprem, da ostane čista. Nato sirup nalijem kar v hladne steklenice. Meni se ni pokvaril, pa trenutno imamo še nekaj lanskega za porabit [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Stran: [1]