Na pragu najstništva (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Najstnik



Sporočilo


Katrin -> Na pragu najstništva (11.6.2013 21:33:47)

Pozdravljene!

Ker naša punca "prehitro" raste - leta mi kar bežijo pred očmi, me zanima, kdaj dekleta stopijo v najstništvo. Kdaj ste opazile, da so vaše hčerke že na pragu najstništva?

Hvala za vaše odgovore [sm=smiley1.gif]

lp, katrin




kajalin* -> RE: Na pragu najstništva (11.6.2013 21:35:33)

najstnik je baje takrat, k ji niso več prav otroške konf. številke in so še prevelike odrasle,hehehe...tak pravijo :)




matkica -> RE: Na pragu najstništva (11.6.2013 21:46:18)

To je čisto odvisno od otroka do otroka.nekatera dekleta so že pri devetih letih,nekatera pa šele 13,14 letih.Tudi pri nas je bilo tako ,ta večjo je začelo pri 13,tamalo pa že pri 11.
[sm=smiley36.gif]




SU -> RE: Na pragu najstništva (12.6.2013 11:46:25)

Sama imam še dva otročka, ki še nista najstnika (še mal...[sm=smiley1.gif])... delam pa v šoli in je popolnoma odvisno od otroka do otroka... Ravno eno deklico je letos tko "metat" začelo, da kar ni res... hehe... Je pa v 6.r. Drugo pa malce trga že v 4.r. ...v primer... čisto odvisno od damice do damice... Enkrat pride... slej ko prej[sm=smiley2.gif] Pa veliko potrpljenja![sm=smiley1.gif]




Katrin -> RE: Na pragu najstništva (13.6.2013 21:34:50)

Hvala za odgovore [sm=smiley1.gif]

Ja, otroci se razlikujejo med seboj in tudi jaz sem opazila, da nekatere meče že v 3. ali 4.razredu [sm=smiley1.gif]

No, upam, da nam naša sončica še malo prizanesein da bomo znali krmariti tudi v najstniški dobi.

lp, katrin




*miska.mcc* -> RE: Na pragu najstništva (13.6.2013 21:50:37)

in fantje?    [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden2.gif[/img]

a je mozno da puberteto prebolijo brez posledic?







Katrin -> RE: Na pragu najstništva (13.6.2013 22:00:46)

Hmm, ne verjamem [sm=zmeden.gif]

Lahko pa kasneje za njimi pride [sm=smiley1.gif]




Tippi -> RE: Na pragu najstništva (14.6.2013 7:38:22)

Najstniki so tam od 10 do 13 leta, potem so pa že pubertetniki [sm=smiley36.gif] Seveda eni prej, drugi kasneje. Ampak vedno več je tistih, ki so prej [sm=smiley36.gif] Fantje malenkost zaostajajo, vsaj kar se 'psihične' zrelosti tiče, pa tud ne za veliko, leto, dve max, kar se pa telesne, so pa približno glih.

Pubertete nihče ne preskoči in pri vsakemu pubertetniku gre kaj narobe [sm=jezicek.gif]

Pri nas smo v glavnini že mimo [sm=bravo.gif] Sem pa tja so še kakšni FEJST pametni komentarji, sicer je pa že zelo ZELO fajn [sm=smiley1.gif]




SU -> RE: Na pragu najstništva (21.6.2013 10:00:00)

Mislim, da fantje to res malce kasneje pričnejo doživljat... Ampak slej ko prej jih doleti... Nekatere šele potem pri 30ih...hahaha...[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]