Začetek z GH - korenček, POMOČ (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Gita 83 -> Začetek z GH - korenček, POMOČ (27.6.2013 15:14:07)

Pozdravljene mamice.

Pred tremi dnevi sem hčeri prvič ponudila korenček. Stara je 5 mesecev. Prvi dan ji okus ni bil ravno dober in je pojedla žličko ali dve, naslednji dan pa več. Problem je namreč v tem, da odkar ji dajem korenček, se mi ponoči zbuja po 4-5x na noč, prej pa je brez problema prespala celo noč. Ali menite, da je problem v korenčku? Ima katera podobno izkušnjo? Namreč zbuja se na pol ure, eno ali dve uri...

Lep dan.




respect -> RE: Začetek z GH - korenček, POMOČ (27.6.2013 15:27:34)

Uvajanje GH ne pomeni,da mora otrok pojesti cel obrok.
Uvajanje pomeni 2-3 žličke ,cca 2-3 dni zapored.
Otrok spoznava okuse,vonje,se nauči jesti itn

http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/zakonodaja/mednarodna_zakonodaja/VARNOST_%C5%BDIVIL/SMERNICE_PREHRANJEVANJA_DOJENCKE_P-4_preview.pdf

mogoče ti bo knjižica v pomoč.
Verjetno se otrok zbuja,ker ima poskok v rasti




Gita 83 -> RE: Začetek z GH - korenček, POMOČ (27.6.2013 15:31:23)

Ja to da ne poje veliko mi je razumljivo, saj je to nekaj na novo in vem da bo potrebno nekaj časa, da bo pojedla cel obrok. Zanimalo me je, če je katera imela izkušnjo ravno z korenčkom, da ni ustrezal otroku in da zaradi tega morda ne spi ponoči.




Neala -> RE: Začetek z GH - korenček, POMOČ (27.6.2013 20:26:59)

Kaj pa, če ji korenček dela problem pri prebavi? Korenček namreč zapira in eni otroci imajo težavo z njim pa četudi gre samo za par žličk. Malce pusti korenček in probaj s čim drugim. Recimo pire krompir s tvojim ali adapt. mlekom. Pa potem mogoče kak brokoli zraven, če bo to lepo sprejela.




Stran: [1]