Izplačilo regresa za 2012 (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


BABY LOVE -> Izplačilo regresa za 2012 (29.6.2013 13:47:12)

Pozdravljeni,

prosila bi za nasvet. Berem razne zakone, vendar še zmeraj ne vem kako in kaj. V letu 2012 sem bila zaposlena od 21.5.2012 do 21.11.2012, torej točno pol leta. Vsak mesec sem dobivala pri plači sorazmeren del regresa, torej točno neto nekje 53€. Zdaj pa mi kolegica razlaga, da bi morala takrat dobiti še drug del regresa , ker naj bi ti po zakonu pripadal celoten če delaš 6 mesecev ali več. Torej točno se moje vprašanje glasi ali mi je bivši delodajalec dolžan izplačati še drugi del regresa glede na to da sem bila zaposlena 6 mesecev in sem dobila samo polovico regresa.

Hvala za pomoč in odgovore




tjasaoasis -> RE: Izplačilo regresa za 2012 (29.6.2013 17:44:20)

Po starem zakonu je veljalo pravilo 6 mesecev vendar v smislu do 6 mesecev je bil sorazmerni del, 6 mesecev in 1 dan pa že celotni regres in dopust. Glede na datume, ki si jih ti navedla si bila torej zaposlena 6 mesecev in 1 dan in bi ti torej moral pripradati celotni dopust in celotni regres, vendar samo pod pogojem, da pred tem nisi bila nikjer drugje zaposlena. Pomemben je tukaj namreč še drugi člen, ki pa pravi, da če delavec med letom menja delodajalca, mu je vsak dolžan zagotoviti sorazmerni del dopusta in regresa (tukaj se potem lahko to pravilo 6-tih mesecev podre). Stari zakon je imel po mojem mnenju to področje neustrezno urejeno, ker je potem v praksi prihajalo do konstantnih problemov, ko je bilo treba določiti kaj dejansko delavcu pripada.

Novi zakon to sicer zdaj ureja striktno sorazmerno, so se pa zdaj zaradi tega odprli drugi problemi.




Stran: [1]