RE: Bodoče nosečke (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Želimo si novega člana



Sporočilo


asyka -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 11:11:09)

Tole poslušajte o toksoplazmi, jaz pravim da predvsem ni ok delati pretirane panike. Poznam primere, ko so že celo življenje v stiku s prostoživečkami pa ob testu, toksoplazme ni prebolela. http://ava.rtvslo.si/predvajaj/kaj-mora-nosecnica-vedeti-o-toksoplazmozi/ava2.141879405/ res ok prispevek je tole.

[sm=smiley1.gif]




mamica deklicam -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 11:24:00)

jaz imam prijateljico, ki je fasala toksoplazmozo v nosečnosti. Jemala je antibiotik in hodila na redne kontrole v LJ. S punčko je vse v redu.




lila25 -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 14:31:15)

punce ne se tolk sekirat že zdej, vse bo ok. jst sm tud z mački skup gor rastla, jih prelupčkala in spal so tud vse povsod. no zdej mam pa samo še [sm=kuza.gif]. ko bomo nosečke se bomo pač mal bolj izogibale [sm=muca.gif] in pazile.
jst pa gruntam, če bi še ta fertilup sprobala sm je kr drag[sm=smiley24.gif]. a ima kera že izkušnje z njim, da vem če je vredno sprobat?

lep dan vam želim [sm=smiley1.gif] končno prijetna temperatura, da ne rabš bit več v bajti zaprt cel dan.




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 15:41:37)

Jaz sem pa danes taaaako slabe volje, v službi sem pomoje doživela manjši živčni zlom! Potem pa itak še vse ostalo pride na plan...ko vsem vse v rit vtakneš, da jim je ja fajn pa da jim olajšaš delo...njim je pa problem en list premaknit - pa za njihovo rit se gre...katastrofa res!!!

Zdej bom pa domov pršla pa po možnosti ne bo nič kuhano..se mi bo pa itak odpeljal.

Ah, jutri je nov dan...mal sem morala pojamrati.




honey* -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 15:58:18)

Zdravo punce :)
Sem nova na tej temi, sicer pa sem že dokaj aktivno sodelovala na RR med prvo nosečnostjo. Zdaj je od tega že 3 leta in od takrat se nisem tu nič več oglašala.
Zdaj, ko se je pa pojavila želja še po enem [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/img] , pa se ponovno oglašam[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img] In ta tema je kot nalašč zame [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]
Odločila sva se, da aktivno začnemo delati na tem "področju" nekje sept., okt. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img] Če bo tako kot je bilo pri prvi, se ne bomo preveč namatrali [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/img]

Zdaj pa grem malo prebrati za nazaj, da vidim o čem teče debata [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img]
LP, honey*







Katte -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 16:51:09)

Toksoplazmoza. Res je, prenasajo jo samo macke, stare do 3 mesece. Hisne ne, ker pac ne pridejo v kontakt s povzrociteljem (na vrtu). Bolj kot na macke je treba paziti, da se dobro opere zelenjava z vrta.

Ja, koncno je en dan spet normalna temperatura. Mi smo po kar nekaj dneh koncno spet lahko sli na sprehod.

Dobrodosla, honey*. Midve bova hkrati zaceli delati na novem otroku. Zelim ti, da ti hitro uspe.




Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 18:50:52)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

Z mojim imava bolj problem uskladiti, kdaj komu pače [sm=sloncek.gif]. Ker ko bi jaz, mora on nujno nek film pogledati[sm=zmeden.gif] in potem grem spat, po kuncu filma, ko sem jaz vsa "čorova", da sem komaj do WC našla, bi pa on...... Ja, zaključek si pa same predstavljajte[sm=smiley5.gif]

če bi bile ponoči tako prijetne temperature, kot so bile to noč, jaz ne bi imela nič proti. Se je vsaj dalo spati in še hišo smo shladili.


[sm=smiley36.gif] to je sranje ja...če moj kdaj reče, ko meni reeeeessss ni, dam noge narazen, pa v hecu rečem, ko boš končal mi povej [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



IZVIRNO SPOROČILO: banana_ana

Včeraj me je moj presenetil in pobelil celo stanovanje - revež iz nočne sploh ni šel spat, da mu je uspelo vse naredit do 16h ko sem prišla...zato sem mu prizanesla s [sm=sloncek.gif] [sm=smiley36.gif]



pa si ti ziher, da ni ravno zato prebelil vsega...sladka nagrada hehehe



Hvala vsem za podatke o toksoplazmozi..torej se sama nimam kaj bat, naši muckoti so notranji :)

Lep dan vsem..




asyka -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 19:04:49)

Joj punce jaz bi pa danes končno rada kaj pojedla, z užitkom. Za zajtrk so se mi zaluštale vmešane jajčke in jih je dragi pripravil. Tak dobre s praženo čebulo pa sirčkom.... po 5 žlicah (no vilicah) mi je zmanjkalo apetita in ni šlo nič več nikamor.... K sreči je moj potem šel v službo, da mi ni bilo potrebno razmišljati o kosilu. Pa sem vmes spekla makov kolač. 5 malih koščkov sem celo spravla dol pa eno banano čez.... In zdaj večerja. Se mi že nekaj dni lušta pečenih piščančjih bederc, pa jih nisem mela doma in si naročim dostavo. Vedno jih zmažem kot keks. Sedaj pa mi je po 3 postalo tako slabo, da sem mogla pridet sem jamrat [sm=smiley36.gif]. Očitno pa vso to ne potrebo po hrani zatrem z vodo. Danes sem spila že cc 5 litrov vode, če ne še več. Lulam temu primerno[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ampak odžejat pa se nikakor ne morem. Katastrofa....

Zdaj grem iz obupa tamlado činčilo ven iz gajbe vzet pa jo mučit s crklanjem, ker njej je vse kar ni hrana ful hudo nujno zlo. [sm=smiley10.gif]




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 19:28:26)

Pozdravljene vse nove! Se nas je kar nekaj nabralo. Bo dober čvek.

No, jaz sem bila danes zjutraj na pregledu in nisem izvedela nič dobrega. Imam pco in pregrado[sm=smiley19.gif], dobila tablete in napotnico za nadaljnje preglede plus operacijo [sm=smiley19.gif]po vsej verjetnosti v jeseni. Me je zadelo in sem se zjokala šele ko sem prišla iz ordinacije.
Držim pesti za vse vas, da vas ne doleti isto kot je mene. Seveda ostanem z vami na čveku, ker sem še vedno bodoča nosečka (G je rekla, da se lahko zgodi, da zanosim tudi zdaj s tableti, ki mi jih je dala ... jaz sem pa na polno optimistična). Gremo v nove boje! [sm=bravo.gif]




Cikacaka -> RE: Bodoče nosečke (30.7.2013 23:34:05)

Pika..zal mi je [sm=smiley13.gif] a to so ti na UZ kar vidli? Pozitivno treba...ce G pravi da je sansa...potem ze bo ;)

Meni pa klomifen ze deluje...isti znaki kot prejsnji mesec....se sreca ker sem se bala da mi res psiha dela simptome. se dve tabletki..drugi teden pa akcija :p




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.7.2013 10:35:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 11:00:01)

Cikacaka: Ja, na uz je videla pregrado.

Lili25: Zaradi pco sem dobila tablete, da se mi m uredi in hkrati naj bi lažje zanosila[sm=bravo.gif]. Pri pco na žalost ni ovulacij[sm=smiley19.gif], zato morajo bit največkrat umetno sprožene. Lahko te pošljejo na operacijo. Jaz upam, da nama uspe v naslednjih dveh krogih in šele potem razmišljam o operaciji. Ja, je velik šok, ker ne pričakuješ tako slabih novic, ko si želiš naraščaja.




mamica deklicam -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 11:14:25)

lili25, ja na Veliko Planino greš lahko tudi v nizkih pohodnih čevljih. Je polno kolovozov, po katerih se hodi, tako da jih gre veliko kar v supergah[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

a potem nisem edina, ki jo zaboli pri srcu, ko ji dragi reče, veš meni se pa danes ne da ali me boli glava ali sem se preveč najedel ali sem preveč utrujen [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]. No to je samo nekaj izgovorov, ki jih ima moj. In nažalost je to največkrat takrat, ko se bliža O. Da popiz***.

Če ga pa že najdem v elementu za [sm=sloncek.gif], naju pa hči zmoti, ko se zbudi in išče WC po celi hiši [sm=smiley29.gif]. ja imamo kar pestro in ne vem ali nama bo uspelo[sm=smiley36.gif]




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 11:28:39)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

a potem nisem edina, ki jo zaboli pri srcu, ko ji dragi reče, veš meni se pa danes ne da ali me boli glava ali sem se preveč najedel ali sem preveč utrujen [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]. No to je samo nekaj izgovorov, ki jih ima moj. In nažalost je to največkrat takrat, ko se bliža O. Da popiz***.


Ma js se kar malo boljše počutim od kar vas berem, ker vidim, da nisem osamljen primer...ponavadi sem bila jaz tista, ki ji ni nič manjkalo brez [sm=sloncek.gif] (v prejšnjih zvezah)...zdaj bi pa jaz skoz, on pa mora met pravi trenutek...ampak, sem ga že kar malo pogruntala, sploh pa zdaj ko delava na [sm=duda.gif] mu ni treba posebaj prigovarjat...samo rečem "dnevi so" pa je akcija [sm=smiley36.gif]

Kdo bi jih razumel...čeprav moj mi je objasnil, da ker ve, da lahko dobi "kadarkoli" se mu ne mudi tako...takrat ko je bil samski je pa pač izkoristu vsako šanso, ker ni vedel kdaj bo naslednja... mogoče ga pa morem pustit mal na suhem, da bo vidu, da ni to lih "kadarkoli"...sam kaj, ko sem potem s tem še jaz kaznovana [sm=smiley1.gif]




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 11:42:30)

Moj je pa čist vesel, odkar je več akcije [sm=sloncek.gif]. [sm=jezicek.gif]
Tudi, če je zaspan in utrujen on bi. [sm=jezicek.gif]




mamica deklicam -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 11:44:37)

no punce, jaz sem sedajle spet oddala prošnjo v Lek, sadaj pa čakajmo, kaj bo.

Madonca, da vse pravilno izpolniš, je kar procedura. Pa še obe hčeri imam doma[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif].

mlajšo sem morala že dvakrat probleči, ker ne pove, da jo lulat. Ona bi še kar v plenice. Ampak bo počasi treba ven iz njih




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.7.2013 12:29:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 12:38:47)

Lili25: Mene je takoj naprej poslala, ker že več kot pol leta nimam rednih m oziroma je bila v pol leta samo ena. Mi je všeč, da sem že dobila napotnico, ker ponavadi res čakajo eno leto. Ja, res je manj ovulacij ali pa jih sploh ni. Treba je bit optimističen. Držim pesti za vse nas, da se čimprej selimo na novo temo[sm=jezicek.gif].




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.7.2013 12:43:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




banana_ana -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 12:46:19)

Bi bilo kar fino ja, da bi se vse hkrati preselile v novo temo.

Všeč mi je, ker je danes malo bolj živahno tu [sm=smiley1.gif]




asyka -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 12:58:22)

Glede [sm=sloncek.gif] pri nama sploh ni problema. On bi lahko kadar koli, je ko na gumbek [sm=smiley36.gif] ponavadi se meni ne da, ali pa me kdaj tako jajčniki bolijo, da mi na kraj pameti ne pride kakršna koli akrobacija, ker že avkam ko ga da malo bolj na fejst vame[sm=zmeden.gif] Je pa dostikrat zjutraj užaljen in potem cel dan tečen, če nisem za akcijo. Tako, da priznam mi je sedaj večinokrat že kar malo stalna praksa zjutraj. Čeprav takrat je to malo bolj na hitro, toliko da ni tečnobe v bati [sm=smiley36.gif] zvečer pa si vzame čas za mene pa se odolži za tistega brzaka zjutraj. [sm=smiley36.gif]

Bi mu pa lahko zdajle vrat zavila, pa ga za jajčke obesla čez balkon. Ga pustim spat do 10ih, ker je delal do pol 2. Ko se vstane ga čaka zajtrk. Ob pol 1 gre v službo, zato sem šla takoj kosilo kuhat. In ga prosim, če lahko skoči v trgovino po mleko za pire krompir. Jooj kaka katastrofa, on ima ravno 5 minut časa zase in sem iz čistega ljubusumja, ker je malo telovadit začel in se ni ukvarjal z mano zahtevala da more v trgovino. Bog pomogaja, njemu, ne meni. Totalno nemogoč je kadar dela popoldne. In valda sva si bla takoj v laseh, ker kako nisem mogla včeraj v trgovino, pa cele dneve sem doma in nič ne delam. Podn mi je zbil. Pa sendvičev mu tut nisem ok nardila za malco, ker zakaj mu nisem pohanih zrezkov dala not, če sem že v naprej vedla da bodo ostali. Sej ne vem kater hudič ga včasih obsede. Da pol komaj čakam, da mine ta teden ko dela popoldne... pol je spet normaln in mu ni nič težko.... eh[sm=smiley13.gif]

mamica deklicama držim pesti za uspešno izpeljano prošnjo :)




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 13:07:33)

Lili25: Meni je vseeno, lahko smo aprilčice, majčice ali junijke.[sm=jezicek.gif]

asyka: Ja me ženske sploh ne vemo, kolk so oni ubogi. Kot da mi nimamo službe in podobnih zadev. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.7.2013 13:10:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (31.7.2013 13:12:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




_pika_ -> RE: Bodoče nosečke (31.7.2013 13:15:45)

Jaaaa[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>