papirji za porodniško (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


mamz -> papirji za porodniško (24.7.2013 21:27:50)

A mi lahko prosim kdo pove, če ve: rubrika I. uveljavljam davčno olajšavo za naslednje družinske člane
a to moram izpolniti ali je to za dohodnino ali kako, ker imam že enega otroka
rada bi tole v petek oddala pa gledam v to čudo in mi ni nič jasno na netu pa tudi ni nobenih navodil




tjasaoasis -> RE: papirji za porodniško (25.7.2013 20:54:17)

Porodniško nadomestilo se izplačuje v bruto znesku od katerega se nato trgajo prispevki in akontacija dohodnine (tako kot pri plači). Zato je za CSD pomembno da vedo, ali boš olajšavo za vzdrževane družinske člane uveljavljala sproti ali šele na koncu pri obračunu dohodnine. Glede na to, da izpolnjuješ papirje za porodniško sklepam, da si bila oz. si zaposlena in bi ti morale te zadeve biti jasne. Sicer če nisi še bila zaposlena in boš dejansko dobivala starševski dodatek, mislim da je zadeva podobna (se tudi trgajo prispevki), nisem pa ziher.




artista7 -> RE: papirji za porodniško (9.8.2013 10:10:12)

Mene bi pa nekaj zanimalo - glede na vse, kar sem prebrala glede izračuna, vidim da se upoštevajo tudi nekatera izplačila ZRSZ za brezposelne. Zanima me torej, ali pride v poštev za izračun porodniške tudi nadomestilo za usposabljanje na delovnem mestu (2 meseca), ki ga lahko opraviš pred nastopom službe pri delodajalcu?




Stran: [1]