kruhovi cmoki (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


mini86 -> kruhovi cmoki (28.7.2013 10:51:24)

vedno jih delam po istem načinu..

ampak..enkrat mi razpadejo med kuhanjem, jih samo še na cedilo lahko stresem[sm=smiley36.gif], drugič so pa super..




Katy78 -> RE: kruhovi cmoki (28.7.2013 15:27:20)

Moja mami jih je ravno zaradi tega začela delati tako, da oblikuje štruco in jo zavije v alu folijo ter skuha. Ko so kuhani, pustiš malo stati in potem se lepo folija odvije in jih režeš kot kruh - če hočeš takoj odviti, se gor prijemajo in rata poc. Jaz jih tudi samo še tako delam.




mini86 -> RE: kruhovi cmoki (28.7.2013 15:32:07)

ja štruca je super če je več oseb..če sva pa samo dva..mah ne vem..

ampak js jih nardim več pol pa v skrinjo dam in ko rabim samo skuham




Bombažka -> RE: kruhovi cmoki (28.7.2013 16:26:19)

Probajte kruhove kocke prej malo popeči, menda je v tem "keč". Jaz to vedno prakticiram, pa se mi zenkrat še niso razpadli.




Anonimen -> RE: kruhovi cmoki (28.7.2013 20:57:36)

Jaz jih po temle receptu delam, pa se mi nikoli ne razkuhajo ... edino kaka drobtina odpade, ce kaj posvoje zmuckam [sm=smiley36.gif]

http://www.kulinarika.net/recepti/1773/priloge/kruhovi-cmoki/




patrino -> RE: kruhovi cmoki (28.7.2013 21:30:55)

ja štruca je super če je več oseb..če sva pa samo dva..mah ne vem..

Tudi pri nas kuhamo štruco in je veliko bolj okusna kot cmoki. Vsaj nam se zdi tako, saj pride bolj kompaktna in okusna, cmoki pa zelo radi malo spacani in bolj vodeni. Ne vidim težav tudi če jih delaš le za dva. Pač tisto količino mešanice, ki jo porabiš za cmoke za dve osebi, zaviješ v folijo, namesto da iz nje oblikuješ cmoke. Tudi jaz dajem takšne oblikovane štruce v skrinjo in jih vzamem ven po potrebi.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.7.2013 18:31:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




malaMravljica -> RE: kruhovi cmoki (2.8.2013 11:17:23)

Ce sta sam dva pa naredi strucko in ne struco. Jaz naredim ponavadi dve struci oz strucki, delam velikost, ki pase v moj pravokotni lonec na paro in jih delam na pari, 20 minut na 90 stopinj. Pol malo pustim preden narezem. Zavijem jih pa najprej v plasticno folijo, potem se v alu folijo.
Pa se to, v maso dam tudi malo planinskega sira in se vsem ucke posvetijo, ko dam to na mizo.




Matkurja -> RE: kruhovi cmoki (3.8.2013 15:45:19)

Moogoče pa bi morala maso malo pustit, da se "namoči".




Stran: [1]