OD in upoštevanje dohodkov (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Matejusska -> OD in upoštevanje dohodkov (7.8.2013 11:03:06)

Dobila sem odločbo za OD pa me zanima, zakaj so meni upoštevali dohodke iz 2012 (bila sem na pododniški 8 mesecev v letu 2012), možu pa iz 2011? Itak so mi odločbo zavrnili, ampak vseeno me zanima, če morda kdo ve, zakaj tako, ker drugače bom poklicala in vprašala.




bskrle -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (7.8.2013 11:36:22)

Napiši pritožbo, obrni se na forum Družine v družbi T. Meršeta.




bubu_bibi -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (7.8.2013 12:17:02)

mogoče še ni imel izdane dohodninske odločbne za 2012 oz ni imel dohodkov? napiši na durs, naj zanjga izstavijo potrdilo o višini prejemkov v letu 2012 (ok, to naj naredi on) in s tem dokumentom napiši pritožbo, naj v odločbi upoštevajo dejanske dohodke za leto 2012.




liliana -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (7.8.2013 15:01:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Dobila sem odločbo za OD pa me zanima, zakaj so meni upoštevali dohodke iz 2012 (bila sem na pododniški 8 mesecev v letu 2012), možu pa iz 2011? Itak so mi odločbo zavrnili, ampak vseeno me zanima, če morda kdo ve, zakaj tako, ker drugače bom poklicala in vprašala.


Pokliči in vprašaj....razlogov je lahko več......eden je lahko recimo tudi ta, da je mož vložil ugovor zoper informativni izračun dohodnine za leto 2012......




bubu_bibi -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (8.8.2013 13:06:16)

liliana - pri nas je bilo tako, pa so upoštevali podatke iz dursa za lansko leto (tiste iz informativnega izračuna, na katere smo se pritožili) in ko smo napisali protožbo (priložili smo tudi pritožbo, ki smo jo poslali na durs) so reševanje poslali naprej. zdaj pa je vprašanje, ali dobimo poračunano za nazaj (od izdaje odločbe na podlagi nepravih podatkov do nove odločbe, ki bo upoštevala dejansko stanje)?




petea -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (8.8.2013 15:13:57)

bubu_bibi,
ja, če je pritožba upravičena, morajo poračunati za nazaj za celotno obdobje od takrat, ko ste dali vlogo.


Samo ni mi jasno, kako so lahko dobili iz DURS-a za dohodnino podatke za lani, če dohodninska odločba še ni bila pravnomočna (in verjetno še ti podatki ne bi smeli biti dostopni drugim inštitucijam).





liliana -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (8.8.2013 22:17:38)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Samo ni mi jasno, kako so lahko dobili iz DURS-a za dohodnino podatke za lani, če dohodninska odločba še ni bila pravnomočna (in verjetno še ti podatki ne bi smeli biti dostopni drugim inštitucijam).




To meni tudi ni jasno........če odločba ni pravnomočna ne morejo na podlagi tega druge institucije obračunavati svoje transferje.....




bubu_bibi -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (8.8.2013 22:21:49)

petea - tebe sem tu prav čakala! [sm=smiley31.gif] ker sem oddajala vlogo in so mi lani upoštevali dohodke za leta 2009 in 2010, možu prav tako poljubno, ste mi (celo mislim, da ti) svetovali, naj na dursu zaprosim za informacijo o dejanski višini prihodkov za lasnko leto, kar sem storila zase, k vlogi sem dodala pismo, v katerem sem prosila naj upoštevajo dejanske prihodke za leto 2012 (mož je imel informativni izračun že izdan in se je nanj v roku pritožil). in upoštevali so podatke po informativnem izračunu za njega in one iz dursovega dopisa zame. potem sem se spet pritožila, da podatki niso pravi, ker je mož vložil ugovor in so zadevo poslali v reševanje naprej. torej - ali imajo kakšen zakonsko določen rok, kdaj naj mi izdajo novo odločbo? iz dursa je namreč mož prejšnji teden dobil priznan ugovor (torej tapravo odločbo s tapravimi podatki) - zdaj ne vem, a naj to kopiram in pošljem na naš csd ali počakam, samo do kdaj?




petea -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (8.8.2013 22:48:26)

pošlji, zakaj pa ne;
tako ne bodo imeli izgovora, da so morali doooolgoooo čakati na DURS-ove podatke [sm=smiley2.gif]
če so tvojo pritožbo poslali v reševanje ministrstvu, bodo k njim preposlali tudi nov informativni izračun dohodnine
če je izračun sedaj pravilen, lahko gre mož na DURS in izpolni obrazec, da se odpoveduje pravici do pritožbe; tako bo moževa odločba takoj postala pravnomočna, tako da lahko dajo na njegovo odločbo žig, da je odločba pravnomočna, in kopijo te pravnomočne odločbe nato pošlji na CSD
drugače pa bo postala pravnomočna nekje v drugi polovici avgusta

zakonski rok za reševanje pritožb je dva meseca


no, že večkrat in pri mnogih inštitucijah je postalo nekako samoumevno, da se tega roka ne držijo [sm=zmeden.gif]


P.S.: ker je bila v času odločanja o vaši vlogi na CSD za tvojega moža zadnja veljavna dohodninska odločba za leto 2011, bi po mojem morali upoštevati tisto odločbo za 2011, nove pa ne




bubu_bibi -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (22.8.2013 13:11:25)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

zakonski rok za reševanje pritožb je dva meseca

no, že večkrat in pri mnogih inštitucijah je postalo nekako samoumevno, da se tega roka ne držijo [sm=zmeden.gif]



petea - upam, da boš videla, da te spet cukam. [sm=smiley36.gif] [sm=smiley9.gif]
ima torej ministrstvo dva meseca od tega, ko so vlogo dobili ali od veljavnosti nove dohodninske odločbe? in (če je slučajno ne dobimo v roku, predvidevam, da od datuma veljave nove odločbe) na koga se potem obračam? in, ali te zadeve lahko zapadejo, tj. postanejo prestare za reševanje? kaj pa, če se bo decembra/januarja spet spremil zakon? hvala za odgovor/nasvet.




petea -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (22.8.2013 13:43:06)

ministrstvo ima dva meseca časa od dneva, ko si ti dala pritožbo
 
ko je to obdobje mimo, lahko zaradi molka organa zahtevaš, da o zadevi odločijo v 7 dneh; če organ še vedno molči, imaš pravico vložiti tožbo zaradi molka organa

zadeva ne sme zapasti, ker si ti ves čas upravičena do določene pravice, nasprotna stran pa zavlačuje;

tudi ni važno, ali se bo čez nekaj mesecev spremenil zakon - tebi pripada določena pravica letos in se mora reševati v skladu z letošnjo zakonodajo


še vedno je pa moje laično mnenje, da ker dohodninska odločba za 2012 za tvojega moža v času odločanja na prvi stopnji še ni bila pravnomočna, da bi se morali upoštevati zanj podatki za leto 2011 in to za celotno obdobje, za katerega ste vložili vlogo za uveljavljanje pravic (razen seveda, če je odločba za 2012 manj ugodna za vašo družino, potem bo od datuma pravnomočnosti te odločbe CSD lahko po uradni dolžnosti zmanjšal vaše pravice)  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley6.gif[/image]






bubu_bibi -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (22.8.2013 21:53:01)

petea - hvala! [sm=smiley31.gif] [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




petea -> RE: OD in upoštevanje dohodkov (22.8.2013 22:16:10)

prosim




Stran: [1]