prenos dopusta v JU (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> prenos dopusta v JU (19.8.2013 16:19:32)

Ker mi bo letos ostalo 20 dni letnega dopusta zaradi bolniške, potem pa porodniška, me zanima ali se mi avtomatsko ves prenese v naslednje leto ali sam del?Nekje sem izbrskala da ga lahko poabim do konca drugega leta.
Hvala




magdalenica -> RE: prenos dopusta v JU (19.8.2013 16:29:11)

Od celotnega letnega dopusta za leto 2013 moraš v 2013 izrabiti vsaj 10 dni dopusta (sicer teh 10 dni zapade), ostalo lahko preneseš v 2014. "Lanski" dopust lahko izkoristiš najkasneje do 30.6. 2014.




elevitka -> RE: prenos dopusta v JU (19.8.2013 16:53:26)

NE BO DRŽALO !

V kolikor imaš pogodbo za nedoločen čas in pred nastopon bolniške nisi mogla koristiti dopusta, potem pa iz bolniške preideš neprekinjeno v porodniško imaš pravico LD izrabit do decembra naslednjega leta.

glej 162. člen ZDR1 - 4. TOČKA

(4) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu oziroma do 30. junija naslednjega leta zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 31. decembra naslednjega leta.




HuAnita -> RE: prenos dopusta v JU (20.8.2013 8:10:28)


IZVIRNO SPOROČILO: magdalenica

Od celotnega letnega dopusta za leto 2013 moraš v 2013 izrabiti vsaj 10 dni dopusta (sicer teh 10 dni zapade), ostalo lahko preneseš v 2014. "Lanski" dopust lahko izkoristiš najkasneje do 30.6. 2014.



do konca junija ali julija - je to zdja po novem? Letos se je dalo do konca juija....




liliana -> RE: prenos dopusta v JU (20.8.2013 8:51:28)

Letos marca je bil sprejet nov Zakon o delovnih razmerjih.....v veljavo je stopil mesec dni po sprejemu, torej aprila......precej sprememb je ravno pri koriščenju dopusta.......zato si preberite glede dopusta člene novega ZDR-1 tam nekje od 160. člena naprej.....drži to, kar je prilepila elevitka.......




mala zirafa -> RE: prenos dopusta v JU (20.8.2013 9:58:32)

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.




liliana -> RE: prenos dopusta v JU (20.8.2013 10:30:28)


IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.


Ja.....




elevitka -> RE: prenos dopusta v JU (20.8.2013 18:41:13)


IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.



TOČNO TAKO ...pa lep izkoristek podaljšane porodniške !




*bubi* -> RE: prenos dopusta v JU (20.8.2013 21:47:42)


IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zaposlena sem za ned.čas že nekaj let, in ker nam narava dela dopušča koriščenje dopusta pretežno v času šol. počitnic in mostov, mi je zaradi nastopa bolniške s 4.6. letos ostalo oz. mi ostane 20 dni. 3.10. pa začnem porodniško.
Se pravi če sem prav razumela lahko teh 20 dni koristim naslednje leto po izteku porodniške?
Drugače pa najlepša hvala za info.


ampak ne pozabi, da boš morala izkoristiti še nekaj novega dopusta, da ti ne propade.

Če se bojiš, da ti delodajalec tega ne bo omogočil (zaradi zgoraj napisanega) razmisli, da bi koristila porodniško krajši čas in nato dopust - stari in novi, na dopust za nego pa gre očka.

Jaz bi se z delodajalcem skušala prej pogovoriti okoli tega, ker odločbe o dopustu za nego naknadno nočejo spreminjati (razen v posebnih okoliščinah).




petea -> RE: prenos dopusta v JU (21.8.2013 8:54:13)

ne da odločbe nočejo spreminjati, ne smejo je brez utemeljenega razloga

lahko pa, če v času nosečnosti še ne ve, kako bo lahko pokoristila dopust in kombinirala s starševskim dopustom,  da ločeno vlogo, najprej za materinski dopust, ki ga lahko koristi samo mama in samo v celoti, nato pa po 3 mesecih odda (oz. skupaj s partnerjem oddata) na CSD še vlogo za koriščenje starševskega dopusta,



mala zirafa,
če si boš del starševskega dopusta (do 75 dni) prenesla na kasnejši čas, pa upoštevaj, da se potem 'porodniška' upošteva kot 80 % osnove (oz. glede na nove določbe varčevalnega zakona ne vem, ali se upošteva 80 % od celotne osnove ali od znižane 90 % osnove)




Stran: [1]