slive (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


mamica deklicam -> slive (1.9.2013 21:40:51)

rabim ideje, kaj narediti z njimi. Imamo jih ogromno in bi rada iz njih naredila tudi ozimnico: marmelado in kompot imam že.

Kako jih naj posušim, ker nimam sušilnika?[sm=smiley13.gif]




patrino -> RE: slive (1.9.2013 22:02:59)

Tudi pri nas so letos neverjetno dobro obrodile. Pa še črvive niso za čuda. Sama sem že skuhala slivovo marmelado v kombinaciji z jabolki, slivov džem, nekaj sem jih razkoščičila in dala nekaj paketov v skrinjo za slivove cmoke, nekaj sem jih zdušila in prav tako v skrinjo spravila za slivovo pito, slivovega kompota ne maramo preveč, zato ga nisem pacala. Jih bom nekaj posušila v sušilcu, ti pa lahko to narediš v pečici pri nizki temperaturi. Malo dlje se bo sušilo, vendar bo po moje kar šlo. Aja, letos smo delali že vse mogoče " ženske" likerje, tako, da bom naredila nekaj takega tudi iz sliv.




mamica deklicam -> RE: slive (1.9.2013 22:06:28)

hvala za odgovor. Sem že imela v mislih enako narediti v pečici. na ta način sem že sušila jabolčne krhlje.

Kako bi pa liker naredila iz sliv? Ali enako kot borovnice?




patrino -> RE: slive (1.9.2013 22:16:16)

Slivov liker:
1 l refoška
1/2 kg izkoščičenih sliv
20 dag sladkorja
1 vanilin sladkor
2,5 dl ruma
Tole je iz Kulinarike...ga še nisem sprobala. Ko ga bom javim kako je uspelo. Je pa skoraj enak kot tisti z borovnicami. In za tistega pa dobro vem, da je zelo dober.




mamica deklicam -> RE: slive (1.9.2013 22:21:44)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Slivov liker:
1 l refoška
1/2 kg izkoščičenih sliv
20 dag sladkorja
1 vanilin sladkor
2,5 dl ruma
Tole je iz Kulinarike...ga še nisem sprobala. Ko ga bom javim kako je uspelo. Je pa skoraj enak kot tisti z borovnicami. In za tistega pa dobro vem, da je zelo dober.


očitno bo moj dragi moral kupiti kar nekaj litrov refoška[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif], ker ne verjamem, da bomo samo ženske to pile.

Hvala[sm=smiley20.gif]




Stran: [1]