Noče jesti sadnih kašic (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Gita 83 -> Noče jesti sadnih kašic (6.9.2013 11:01:03)

Pozdravljene mamice.

Že dva meseca se trudim s sadnimi kašicami. Noče in noče jesti sadja. Naredila sem že vse možne mešanice in poje samo žličko ali dve. Stara je 7 mesecev. Za kosilo pa normalno poje cel obrok, zelenjavo, riž, krompir, meso....a sadnih malic noče in noče, vedno hoče zizo. Je imela katera podoben problem in kaj narediti?




m_o_i -> RE: Noče jesti sadnih kašic (6.9.2013 11:09:16)

ja, moj ptrok do letosnjega poletja(dopolnjena tri leta) ni jedel nobenega sadja v nobeni obliki.
ker je jedel veliko razlicne zelenjave, se sploh nisem obremenjevala. bil je zdrav, vesel otrok.

letos poleti je pa meni vzel jabolko iz rok, da jo bo jedel-in jo je. v trgovini je videl breskve in je rekel, da bo jedel-kupila sem jih z nasmehom, ampak dete je res jedlo! tudi banane so zdaj dobre, cesnje, jagode, mandarine.

moj nasvet: ne obremenjuj se! se manj pa sili otroka s cim.




Gita 83 -> RE: Noče jesti sadnih kašic (6.9.2013 11:13:42)

A res? Ja zanimivo.
Kakšna je pa potem zgledala malica? Naj bi bile sadne malice a ne? Imate kakšen jedilnik za nadomestek sadja?




m_o_i -> RE: Noče jesti sadnih kašic (6.9.2013 11:19:22)

najine malice so bile: zemljica, lino piskoti, skorjica kruha[sm=smiley29.gif]

nic si nisem zelela bolj kot to, da lahko vzamem s sabo na sprehod banano, kasico (uuu, tiste cokoladne iz Muellerja je pa imel rad-mlecni gres al kaj ze), skutko(tudi teh ni maral).
tako pa dan za dnem kruh, kruh...
ce bi imeli vsak dan isto kosilo, bi otrok vsak dan enako jedel. edina sprememba jedilnika je bilo kosilo, vsi ostali obroki so bili vsak dan isti...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.9.2013 15:07:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mini86 -> RE: Noče jesti sadnih kašic (6.9.2013 16:05:44)

tako pa dan za dnem kruh, kruh...


skor tko kot v vrtcu[sm=smiley2.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]




m_o_i -> RE: Noče jesti sadnih kašic (6.9.2013 16:21:58)

heh, zdaj, po skoraj treh letih, je pa zgodba ze drugacna: kruh samo v redkih primerih[sm=smiley36.gif]
salame, hrenovke, jajcke brez kruha, meso brez prikuh (ali pa prikuha brez mesa; tudi samo solata za kosilo-kakrsnakoli)

ce dobro pomislim, kruh je samo z nutelo (tudi to je letos zacel sele jest); pa se to takrat, ko mu tretjic recem, da zdaj se mi pa res ne ljubi it palacink pect[sm=jezicek.gif]




Stran: [1]