dekliška imena (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


pomladnaroža -> dekliška imena (11.9.2013 18:27:04)

Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...





mateyka -> RE: dekliška imena (11.9.2013 21:54:20)

od moje tamale? [sm=smiley4.gif]




mateyka -> RE: dekliška imena (12.9.2013 0:23:35)

pa ta so mi zanimiva:
Minea
Aurora
Tisa
Onja
Aviva (pomen: pomlad v hebrejščini)

pa še malo zgodovinsko- mitoloških:
Berenike ali Berenice (pomen: prinašajoča zmago - moderna verzija je veronika, je pa to bila med drugim tudi sestra od kleopatre)
Kalista - Kallisto (pomen: najlepša - eni od Zeusovih ljubezni iz grške mitologije)
Pandora - (pomen: vsi darovi - mitologija; pandorina škatlica/posodica in štorija okoli nje..)
Uma (pomen: lan, rastlina - eno izmed imen boginje parvati)




aprilčica07 -> RE: dekliška imena (12.9.2013 8:12:03)

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža [sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: dekliška imena (12.9.2013 8:23:20)


IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža [sm=smiley1.gif]


to so nenavadna imena?
pa niti ne no..




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (12.9.2013 8:37:13)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža [sm=smiley1.gif]


to so nenavadna imena?
pa niti ne no..


Kakšna Neža in Maruša v tujini že eksotično zvenita ;)

Inara? Tega pa še res nisem slišala ... kaj pa pomeni?

Sama težko najdem nenavadna, meni že nič več ne zveni nenavadno, so mi pa všeč redka: Antonija, Amalija, Paulina, Luiza ... pravzaprav malo fine variante Tončk in Malčk :D

Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.







mateyka -> RE: dekliška imena (12.9.2013 9:02:53)


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.


I KNOW! lol, a veš da imam jaz isti problem? me je kar malo strah, če bomo kdaj imeli še enega (sploh punčko), ker me nobeno ime ne navduši tako zelo (zaenkrat, bom rekla - upam da bi se kaj našlo? [sm=smiley36.gif])

Inara (pomen: svetloba (v arabščini), je pa tudi: Inari jezero na finskem, Inari tempelj na japonskem (bog plodnosti in riža je Inari), Inari Sami; en od laponskih dialektov - samo še 250 ljudi ga govori afaik)




aprilčica07 -> RE: dekliška imena (12.9.2013 9:34:05)

mateyka se opravičujem, narobe sem prebrala, navadna imena ne pa nenavadna.. Ja, moja so čisto navadna in ne pašejo v to temo.. sorry [sm=smiley1.gif]




kokosh -> RE: dekliška imena (12.9.2013 9:36:40)

pomladnaroža, kaj pa Mica? Brez heca, srečala sem ene par majhnih Mic in so take luštne, navihane in živahne pupe [sm=bravo.gif]




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (12.9.2013 11:36:48)


IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

pomladnaroža, kaj pa Mica? Brez heca, srečala sem ene par majhnih Mic in so take luštne, navihane in živahne pupe [sm=bravo.gif]


Hvala za idejo, ljubša so mi bolj "trdna" imena. Ne predstavljam si odločne, samozavestne ženske z imenom Mica.




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (12.9.2013 11:42:43)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.


I KNOW! lol, a veš da imam jaz isti problem? me je kar malo strah, če bomo kdaj imeli še enega (sploh punčko), ker me nobeno ime ne navduši tako zelo (zaenkrat, bom rekla - upam da bi se kaj našlo? [sm=smiley36.gif])

Inara (pomen: svetloba (v arabščini), je pa tudi: Inari jezero na finskem, Inari tempelj na japonskem (bog plodnosti in riža je Inari), Inari Sami; en od laponskih dialektov - samo še 250 ljudi ga govori afaik)


U, vidim, da sta preštudirala pomene v vseh mogočih jezikih, da ne bi bila vaša Svetlana kakšen "kakec" v nekem redkem jeziku :P Nekaj že najdemo. Morda res ni dobro preveč študirati, postaneš izbirčen. ;)
Mi je pa všeč vajin izbor; redko ime, lep pomen in "paše k slovenščini".




kokosh -> RE: dekliška imena (12.9.2013 11:45:43)


Hvala za idejo, ljubša so mi bolj "trdna" imena. Ne predstavljam si odločne, samozavestne ženske z imenom Mica.


Ok, torej bolj resna klasična ženska imena ... Karolina, Kristina, Anamarija, Mihaela, Marija, Angela.




mateyka -> RE: dekliška imena (12.9.2013 13:18:30)

nenavadna trdna imena, hmmm..
kokosh, ja sej, jaz bi tudi temu bolj rekla recimo "redka slovenska klasična imena"?

Amelija
Nastja - Anastazija
Melisa
Adelina - Adela
Jolanda
Lavinija
Roksana
Violeta
Aurelija
Virginija (to sem pa eno poznala, ko sem bila mala - punčko sosedo; pa niso đ-jem izgovarjal, je bil navaden g)
Flora
Adelajda - Hajdi
Doroteja
Marcela
Ester - Estera
Filipa
Antonija - Tosja

p.s.pomene bom pa spustila, da ne bo preveč asociacij na "kakce" v raznih jezikih [sm=jezicek.gif]




petea -> RE: dekliška imena (12.9.2013 13:34:21)


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...


Mene pritegnejo nenavadna imena, ki imajo odzadaj kakšno zanimivo zgodbo, in/ali ko gre pri njihovem izboru za (bolj ali manj) posrečeno besedno igro, npr.:
- Stela Danica od Blažke Muller Pograjc (torej Zvezda Danica, ime Danica so izbrali v spomin na njeno mamo),
- Pika Polonca,
- Zala Zarja




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (12.9.2013 18:00:08)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nenavadna trdna imena, hmmm..
kokosh, ja sej, jaz bi tudi temu bolj rekla recimo "redka slovenska klasična imena"?

Amelija
Nastja - Anastazija
Melisa
Adelina - Adela
Jolanda
Lavinija
Roksana
Violeta
Aurelija
Virginija (to sem pa eno poznala, ko sem bila mala - punčko sosedo; pa niso đ-jem izgovarjal, je bil navaden g)
Flora
Adelajda - Hajdi
Doroteja
Marcela
Ester - Estera
Filipa
Antonija - Tosja

p.s.pomene bom pa spustila, da ne bo preveč asociacij na "kakce" v raznih jezikih [sm=jezicek.gif]


Hvala za trud, ste pa res prijazne. Celo zbrskate take, na katere še nisem pomisla. :) Sploh ni treba slovenskih ... kaj sploh so slo.? Slovanska, krščanska, ki jih že dolgo uporabljamo, ... ? Mi pa nekatera tuja imena ne pašejo v Sloveniji, sploh s črkami, ki jih nimamo v abecedi, čeprav so sicer krasna. Če bi živela v tujini, pa takoj. Samo tolko sem za "slovenska", da mi je ljubše Amalija kot Amelie. ;)

Tisto o "kakcih" pa omenjam (da ne bo zamere), ker ima moje prvo dete takšno ime, da bi gotovo padlo veliko takšnih komentarjev o asociacijah in pomenih v tujih jezikih. ;) Sploh ni slovensko (sem pa dobila od tašče sezname slovenskih, da bi si le premislila ;)).




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (12.9.2013 18:02:56)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...


Mene pritegnejo nenavadna imena, ki imajo odzadaj kakšno zanimivo zgodbo, in/ali ko gre pri njihovem izboru za (bolj ali manj) posrečeno besedno igro, npr.:
- Stela Danica od Blažke Muller Pograjc (torej Zvezda Danica, ime Danica so izbrali v spomin na njeno mamo),
- Pika Polonca,
- Zala Zarja


Pika Polonca :) Eni starši to težko izbiro bolj na zabavno obrnejo. :D




petea -> RE: dekliška imena (12.9.2013 18:11:31)

Hja, naj bi obstajala tudi Živa Groza ali Živa Mrcina, ne vem več točno ... [sm=jezicek.gif]



Pa Rozina Lešnik, na primer.




mateyka -> RE: dekliška imena (12.9.2013 20:00:58)

jaz sem mela sošolko, ki se je pisala Klobasa - nima veze kaj daš zraven, smeha bo v šoli dovolj [sm=smiley36.gif]

sem se pa spomnila še enega redkega in klasičnega imena; moja sestrična je Leonida - skrajšano Leona.

pa
Albina
Agnes
Amadeja
Astrid
Danaja
Dita
Evelin - Evelina
Fiona
Tereza
Franja
Hermina
Ivona
Karolina
Katjuša
Klementina
Medeja
Manja
Melanija
Oriana
Gerda
Luiza
Ofelija
Otilija
Angelika




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (12.9.2013 20:46:45)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem mela sošolko, ki se je pisala Klobasa - nima veze kaj daš zraven, smeha bo v šoli dovolj [sm=smiley36.gif]

sem se pa spomnila še enega redkega in klasičnega imena; moja sestrična je Leonida - skrajšano Leona.

pa
Albina
Agnes
Amadeja
Astrid
Danaja
Dita
Evelin - Evelina
Fiona
Tereza
Franja
Hermina
Ivona
Karolina
Katjuša
Klementina
Medeja
Manja
Melanija
Oriana
Gerda
Luiza
Ofelija
Otilija
Angelika

[sm=bravo.gif]

Kaj pa manj klasična oz neklasična? :) Jih stresaš iz rokava. :D





mateyka -> RE: dekliška imena (12.9.2013 21:20:38)

hja, kaj pa vem - odvisno v katero smer greš iskat..

npr.
Shakespear imena (iz njegovih iger - tista bolj redka, pa da niso glih za v fantasy book :D):
Miranda
Nerisa
Tamora
Olivija
Kordelija
Kresida
Desdemona
Ofelija
Rozalinda - Rosalina
Lucijana
Bianka
Lavinija
Oktavija
Iris




gaya24 -> RE: dekliška imena (12.9.2013 22:11:20)

Sofia




gaya24 -> RE: dekliška imena (12.9.2013 22:17:22)

Mogoce se Tamina, Isabela ali Izabela in Ronja




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (13.9.2013 9:37:19)

[sm=bravo.gif]

Hvala punce! Če je katera "teta s foruma" izbrala ime mojemu otroku, seveda sporočim! [sm=smiley36.gif]




pomladnaroža -> RE: dekliška imena (13.9.2013 9:42:15)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hja, kaj pa vem - odvisno v katero smer greš iskat..

npr.
Shakespear imena (iz njegovih iger - tista bolj redka, pa da niso glih za v fantasy book :D):
Miranda
Nerisa
Tamora
Olivija
Kordelija
Kresida
Desdemona
Ofelija
Rozalinda - Rosalina
Lucijana
Bianka
Lavinija
Oktavija
Iris


Desdemona?! Resno?! Te ne bi skrbelo, da bo zbežala z ljubimcem! [sm=smiley36.gif]
No, ne bom vseh komentirala, sem že malo pozabla, katera kam sodi. Bom pa verjetno res morala še malo preštudirat imena oz. tvegat, da mi kaj kapne v porodni, če bo slučajno deklica. :)




enea -> RE: dekliška imena (13.9.2013 10:32:05)

imena mojih pun[sm=smiley36.gif]c se meni zdijo ene med redkimi v Sloveniji. Ena je samo 23 imen, ena pa 123 imen v SLO.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>