bela kava kot v bolnicah (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


Brinčika -> bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 11:08:12)

Mal čuden naslov, ampak zadnje čase mi grozno diši in se mi full lušta bele kave kot jo naredijo v bolnicah, natančneje nazadnje sem jo tam pila v Šempeterski bolnici leta nazaj. A ve kdo mogoče kakšna je ta kava oz. nadomestek te kave. Bila sem kupla nadonestek kave od Francka in Divkov ampak to ni niti približno. Čisto mal ji je podobna Nesquik žitna kava. Kaj je še tako dobrega okusa?[sm=kava.gif][sm=kava.gif][sm=smiley13.gif][sm=kava.gif]




*miska.mcc* -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 11:28:35)

mogoce ti lahko pomagam.

"gor sem zrasla"  na prababičinem kafetu in kruhu.   nekaj casa nazaj sem si zazelela isti obrok.

vem, da ga je kuhala iz proje (franck). ampak nikakor nisem zadela pravega okusa.

fora je v tem, da je dodajala pravo črno kavo.  recimo 2 deci proje in 0,5 deci črne precejene kave.




Brinčika -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 11:48:03)

Še danes moram probat to ,pa sporočim. Hvala ti




LuLu -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 11:49:56)

Probaj Divko od Francka




ronja -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 12:02:31)

V Lj. je taka kot divka. Je pa mogoče fora v razmerju z mlekom in kako sladkana je;).




Ursi2 -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 12:04:41)

Mi kuhamo PROJO. Je pakirana v taki belo rdeči škatlici. Nam je zakon!




mateyka -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 13:06:45)

proja. pa ful curka moraš dat napram navadni kavi. pa velik toplega mleka. brez mleka je skor nepitna.




Brinčika -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 13:28:25)

Miska ,kolk pa daš mleka na tvojo količino kave?




jaz_sem_jaz -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 13:43:15)

Mešana je Divka in Proja.:)




mamica deklicam -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 13:46:14)

sedaj bo pa res treba vse te vaše recepte preprobat[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

ker sem se že sama spraševala, iz česa kuhajo kavo za Ljubljansko porodnišnico. Očitno bo potrebno kupiti divko, ali ne Ronja?[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




*miska.mcc* -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 15:11:50)




IZVIRNO SPOROČILO: Brinčika

Miska ,kolk pa daš mleka na tvojo količino kave?


 pojma nimam.   velik. pač dodajam, dokler ne pridem do "fuziona". [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]




barbisonrisa -> RE: bela kava kot v bolnicah (3.10.2013 21:38:24)

Oh, ja, jaz sem pol še nekaj tednov po porodu tisto "postojnsko kavo" pila, tak mi je bila dobra. Je pa treba dodati še malo prave kave, mleko, sladkor in po želji še kakav. Najboljša mi je bila Seka od Francka. Nadomestki kave so različno zmešani, tako da malo testiraj različne mešanice.




kajajaka -> RE: bela kava kot v bolnicah (4.10.2013 20:26:45)

tudi jaz sem jih kar nekaj sprobala in na koncu pristala na ORZO - ječmenovi kavi, ki se jo kupi v Eurospinu.
Ni je potrebno kuhati, samo na eno žličko kave dodaš 1,5 dl tekočine (jaz dam pol vode, pol mleka). [sm=bravo.gif]




Poka -> RE: bela kava kot v bolnicah (7.10.2013 11:17:33)

Stara mama je mešala divko in projo, sam men še ni uspelo take dobre nikol skuhat... Pa velik mi je to pacanja, v primerjavi s tisto za razredčit (no saj kot da je težko tist zmešat, sam ko ostane odpadek zoc, pa pol ni praktično. [sm=smiley36.gif] Si jo pa moj vedno dela in ne pije sploh druge.

Sam ona v bolnici - je sicer slabša od kave stare mame, ima pa res nek specifičen okus - probaj mogoče dat not mleko v prahu, ker nekako se mi zdi, da mogoče oni ne dajo pravega [sm=smiley36.gif] Enkrat mi je zmanjkalo melka in sem dala. Sam... imaš pa tak mazohističen okus. [sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: bela kava kot v bolnicah (7.10.2013 13:57:07)

ker sem se že sama spraševala, iz česa kuhajo kavo za Ljubljansko porodnišnico. Očitno bo potrebno kupiti divko, ali ne Ronja?

Mi imamo doma Divko, mali obožujejo, nama je tudi všeč in ko sem šla v p. in/ali v bolnico, je bila vedno istega okusa, tako da nekak predvidevam, da je ista. Mogoče res kaj mešajo s Projo, ampak je sigurno bolj podobna divki. Sem namreč ravno zadnjič kupila Projo (da sprobamo še to, prej sem vedno kupovala divko, ker nam je pač všeč), pa to ni to. Malim je sicer še vedno všeč, ampak nam je vseeno divka bolj všeč. Orzo sem poizkusila, je ok za instantno, ampak taprava mi je vseeno boljša.

Kar se tiče razmerja kava:mleko = 1:2, lahko celo več - 1:3, tako mislim, da je pisalo na škatlici (na Proji nič ne piše). Sicer pa je to kakor ti paše:). Je pa res, da če ne daš več kot pol mleka, ne bo tako dobra.

PS. jo ravno kuham, hehe.

Poka, zoc je dober za rastline, če imaš domači kompost, super.




Stran: [1]