RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


uškinamama -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 17:25:07)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev. In vsaka zenska sprejme tveganje glede na svoje postopke. Tveganje je ce vzames epi, ce vzames ultivo, ce gres na carski rez, tudi cisto naraven porod je tveganje...pa porod doma je tveganje. Vsak porod je tveganje. Jaz nisem za raznorazna lajsanja bolecin, ze obicna narkoza pri zobarju na mene full cudno deluje ( jap, nimam ravno velik bolecinski prag in me je vsak porod bolel ko sam hudic, sem vse zvezde videla) ampak jaz rodim hitro, prehitro....
Porod je bolecina ki mine, jaz veliko tezje prenasam glavobolje, pa zobobolje in taksne bolecine za katere nimam pojma kdaj se bodo koncale, za porod vem - ko bo otrok zunaj bo bolecina minila..in ker hocem da moje telo in glava pri porodu cimbolj sodelujeta sem vedno odbila vse te umetne snovi, pac niso zame...
Je pa smesno kako razlicne smo zenske, nekatere takoj ko izvejo za nosecnost zacnejo razmisljati o protibolecinskih terapijah, spet druge pa se tega se spomnemo ne... Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. [sm=smiley1.gif] malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?



no tako, [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 19:06:15)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev.


Vedno ne gre tako, "če želi lahko"....včasih je nujno poseči po kemičnih sredstvih, da mati ali otrok preživita....ali da ostaneta obadva zdrava......

To pišem zato, ker poznam precej žensk, ki se grozno obremenjujejo s tem, da so jih "omamili" med porodom in so rodile s carskim rezom, ker je bilo pač življenje in zdravje ali matere ali otroka ogroženo.....in jim tako vsiljevanje naravnega poroda nabija manjvrednosti kompleks, ker niso občutile božanske bolečine med samim porodom in so bile med porodom "zadete".....

Strinjam pa se s tem, da je potrebno imeti pri načinu poroda in "obsojanju" takega ali drugačnega načina poroda eno mero tolerance......




Frodo Bisagin -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:14:15)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.[sm=smiley1.gif]
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.


Problem s celofanom je, da prevec sumi in zadusi vsebino. Tako se je recimo zaradi "celofana" treba spomniti, da "nije zlato sve sto sija" [sm=smiley4.gif]






uškinamama -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:18:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.[sm=smiley1.gif]
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.


Problem s celofanom je, da prevec sumi in zadusi vsebino. Tako se je recimo zaradi "celofana" treba spomniti, da "nije zlato sve sto sija" [sm=smiley4.gif]





Ja. Bolj sem mislila v smislu, da nekdo ki potrebuje ultivo, ea, dolantin s ponvijo po glavi...potrebuje tudi celofan.




skuštrana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:23:25)

Liliana, jaz sem govorila o porodu kjer vse poteka bp..ce je otrok ali pa mama ogrozen potem itak ni debate, a ne.




Frodo Bisagin -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:23:49)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev.


Pravzaprav ni njena odlocitev in ne, ne more vsaka zenska naravno roditi zdravega otroka in pri tem sama ostati zdrava. V casih, ko je bil porod "naravna stvar", ki se je opravila "za drvarnico" - karikiram, je smrtnost mater in dojenckov bila dalec vecja kot sedaj. Zal pa IMO kot vsaka druga stvar tudi tu se pretirava in se isce preko kruha pogaca.
Z druge strani je vztrajanje pri "naravnem" ko je to bolj skodljivo kot ne je nepotrebno in neumno. Kot pri dojenju - morate dojiti, ce ni mleka se lahko trudis kolikor hoces, pa ne gre. Naravno vcasih ne gre. Glavno je, da se najde optimum med naravnim in pomocjo ter vse kar se dela delati z mislijo na dobrobit otroka - z ljubeznijo do toroka.




Frodo Bisagin -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:26:14)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.[sm=smiley1.gif]
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.


Problem s celofanom je, da prevec sumi in zadusi vsebino. Tako se je recimo zaradi "celofana" treba spomniti, da "nije zlato sve sto sija" [sm=smiley4.gif]





Ja. Bolj sem mislila v smislu, da nekdo ki potrebuje ultivo, ea, dolantin s ponvijo po glavi...potrebuje tudi celofan.



Razvoj dogodkov kaze tako, sicer... najboljsa reklama mi je tista za slipin... po bucki pa gre :)




skuštrana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:26:55)

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...




patrino -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:32:20)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...

Zastonj se trudiš- nihče noče tega priznati[sm=jezicek.gif]sem že sama to poskusila, pa nisem imela preveč uspeha- razen to, da mi je kmalu odpadel celofan- v bistvu je pri meni vedno bolj narahlo namotan- kaj češ - vedno rada direkt pokažem kaj je not in to ponavadi tudi sama želim videt pri drugih-embalaža me ne zanima preveč, če je not nekaj kar te razočara[sm=smiley36.gif]





Frodo Bisagin -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:34:29)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...


Videla sem, ja. Sicer se pa popolnoma strinjam s sklepom. To zbiranje je neka modna muha zgleda [sm=smiley22.gif]




skuštrana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:37:55)

patrino, ma, se sploh ne trudim. Jaz vem da na mamice ki so rodile z raznoraznimi sredstvi ne gledam z drugacnimi ocmi kot na mamice ki so rodile brez vsega [sm=smiley1.gif] kaj pa si o meni in mojih porodih mislijo drugi mi pa cisto dol visi...[sm=smiley1.gif]




skuštrana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 20:40:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...


Videla sem, ja. Sicer se pa popolnoma strinjam s sklepom. To zbiranje je neka modna muha zgleda [sm=smiley22.gif]


Ma, ja, je neka modna muha...ali pa je to, da te ze itak takoj ko izvedo da si noseca prestrasijo v stilu, joj, zdej bos pa videla kako je to grozno, it rodit...tako da, jaz vem da tega svoji hcerki ne bom rekla nikoli, ker rodit pac ni grozno.




mateyka -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 21:31:43)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Zastonj se trudiš- nihče noče tega priznati[sm=jezicek.gif]sem že sama to poskusila, pa nisem imela preveč uspeha- razen to, da mi je kmalu odpadel celofan- v bistvu je pri meni vedno bolj narahlo namotan- kaj češ - vedno rada direkt pokažem kaj je not in to ponavadi tudi sama želim videt pri drugih-embalaža me ne zanima preveč, če je not nekaj kar te razočara[sm=smiley36.gif]


eh, ti si probala "rugljev pristop" (ti pač sede kakor praviš), sam dejmo si priznat tudi to - ne paše vsem in zaradi tega ni 100% primeren za vse (pravzaprav bolj manjšini, hence the reaction)..

skuštrana, podpis. še posebej pod:
Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. [sm=smiley1.gif] malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?




patrino -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 21:46:03)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Zastonj se trudiš- nihče noče tega priznati[sm=jezicek.gif]sem že sama to poskusila, pa nisem imela preveč uspeha- razen to, da mi je kmalu odpadel celofan- v bistvu je pri meni vedno bolj narahlo namotan- kaj češ - vedno rada direkt pokažem kaj je not in to ponavadi tudi sama želim videt pri drugih-embalaža me ne zanima preveč, če je not nekaj kar te razočara[sm=smiley36.gif]


eh, ti si probala "rugljev pristop" (ti pač sede kakor praviš), sam dejmo si priznat tudi to - ne paše vsem in zaradi tega ni 100% primeren za vse (pravzaprav bolj manjšini, hence the reaction)..

skuštrana, podpis. še posebej pod:
Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. [sm=smiley1.gif] malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?

Seveda ne paše vsem takšno brezcelofansko komuniciranje, tako kot celofansko ne. Ti to že veš, saj si vedno pozabiš ovit celofan, kadar je na sceni Lukkec. Oziroma ti ga odnese dol kot bi te skatapultirali[sm=smiley36.gif] Saj veš tisto o pometanju lastnega praga[sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 21:52:01)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda ne paše vsem takšno brezcelofansko komuniciranje, tako kot celofansko ne. Ti to že veš, saj si vedno pozabiš ovit celofan, kadar je na sceni Lukkec. Oziroma ti ga odnese dol kot bi te skatapultirali[sm=smiley36.gif]


jaz prilagajam svoj pristop glede na trenutno situacijo. ti pač ne. [sm=smiley1.gif]

Saj veš tisto o pometanju lastnega praga[sm=jezicek.gif]


jaz vem in nimam problema s tem. [sm=smiley1.gif]




patrino -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 22:07:54)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda ne paše vsem takšno brezcelofansko komuniciranje, tako kot celofansko ne. Ti to že veš, saj si vedno pozabiš ovit celofan, kadar je na sceni Lukkec. Oziroma ti ga odnese dol kot bi te skatapultirali[sm=smiley36.gif]


jaz prilagajam svoj pristop glede na trenutno situacijo. ti pač ne. [sm=smiley1.gif]

Saj veš tisto o pometanju lastnega praga[sm=jezicek.gif]


jaz vem in nimam problema s tem. [sm=smiley1.gif]

O, ne bi rekla da kaj prilagajaš svoj pristop ko zagledaš Lukkčevo objavo-on te sploh ne povoha in je ponavadi čisto ignorantski do tebe- v bistvu se te bolj kot ne izogiba kot hudič križa, ti pa izvedeš ponavadi direkten desant. Ja, ja prilagajanje- malo sutra[sm=jezicek.gif]
In ja- imaš problem, saj nikoli za živo glavo ne priznaš, da pretiravaš .




mika -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 22:31:06)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...


Komot priznam in sem tudi napisala, da mi je v današnjem času skrajno ponižujoče, da bi ure in ure trpela v bolečinah. Nekdo drug ima pač drugačne občutke o pomenu porodne bolečine.... Tud jaz se z mamami komot pogovorjam o različnih porodih in nobena ni nobene žalila, še najmanj pa debatirala o spoštovanju glede na način poroda. Informacij in zaupanje v osebje sem dobila dovolj, da sem se za ea odločila. Prvi porod je trajal 14 ur s popadki na dve min., pa še hčerka je imela ovito popkovino okrog vratu in sem jo komaj iztisnila. Če ne bi imela ea, bi bil najmanj vakum, ker bi bila brez moči. Drugi porod pa je bil zakon, kljub temu da mi ea ni prijela. Šlo je tako hitro, da so bolečine bile tisti dve urci znosne....če bi pa trajalo 14 ur, bi pa bila druga zgodba. Ma kar hudo mi je, da ne bom več rodila[sm=smiley13.gif].




liliana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 22:37:35)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Liliana, jaz sem govorila o porodu kjer vse poteka bp..ce je otrok ali pa mama ogrozen potem itak ni debate, a ne.


Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......





mateyka -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 23:06:38)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
O, ne bi rekla da kaj prilagajaš svoj pristop ko zagledaš Lukkčevo objavo-on te sploh ne povoha in je ponavadi čisto ignorantski do tebe


v bistvu ni ignorantski. zgleda si pozabila na post, kjer javno poziva RR team, da me "ukroti" [sm=smiley36.gif]

Ja, ja prilagajanje- malo sutra[sm=jezicek.gif]


ja, jaz prilagajam svoj pristop glede na osebo. ti ne. ti vse z istim kladivom tolčeš, da uporabim metaforo [sm=smiley36.gif]

In ja- imaš problem, saj nikoli za živo glavo ne priznaš, da pretiravaš .


jaz nimam problema. nikjer nisem niti z besedo omenila (ali "ne priznala"), da ne pretiravam. govorimo o načinu pristopa, ne o intenziteti le tega. toliko o tvoji problematiki konsistence v pogovoru [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 23:11:32)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


vse isto kot pri meni, samo da sem mela vakum namesto CR. s tem da sem bila 3 dni prej čist boga, ker me je bolel ko strela že 3 dni prej (čep se mi je odluščil pa en teden pred porodom). kaj pa vem, meni se je sicer pri meni vse skupaj zdelo dokaj neproblematično (za svoj primer govorim), samo zdaj ko tole berem - liliana, a se ti zdi moj primer tudi skrajen? ali ne, ker ni bilo CR?




Frodo Bisagin -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (10.11.2013 23:57:08)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....


V porodnisnicah se pravzaprav odvija "aktivno vodeni porod", docim "naravni porod" se odvija doma brez medicinske asistence.

mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......


IMo korektno - ukrepati ko ne gre drugace in ko neukrepanje ogroza otroka in mater. V nasprotnem bi bila lahko hodili na CR po tekocem traku.

reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......


A naj bi bila sveza in spocita?? [sm=smiley36.gif]


in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


Cist enako kot ce jo ne bi cakali. No, ja spocita bi bila [sm=smiley36.gif]




Frodo Bisagin -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (11.11.2013 0:04:34)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
vse isto kot pri meni, samo da sem mela vakum namesto CR. s tem da sem bila 3 dni prej čist boga, ker me je bolel ko strela že 3 dni prej (čep se mi je odluščil pa en teden pred porodom). kaj pa vem, meni se je sicer pri meni vse skupaj zdelo dokaj neproblematično (za svoj primer govorim), samo zdaj ko tole berem - liliana, a se ti zdi moj primer tudi skrajen? ali ne, ker ni bilo CR?


Seveda da si problematicna in skrajna [sm=smiley36.gif]

Tako kaze sicer tudi meni, saj sem rojevala 21 ur in lej ga zlomka tudi rodila brez CR-a, vakuuma in dr. pomagal.




petea -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (11.11.2013 7:16:28)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije.


Logično, da se odločiš za sistem lajšanja bolečin, preden začneš rojevat in ne po porodu.
Meni se zdi veliko bolj zrelo se v tednih pred porodom tehtno in podrobno informirati o različnih oblikah lajšanja bolečin, o prednostih in slabostih posameznih načinov ter o drugih pomembnih dejavnikih za odločanje, kot pa da izčrpana in bolečin razbolela porodnica sredi poroda zaprosi za določeno, ki ga bolj površno pozna protibolečinsko sredstvo, za katerega nima zadostnih informacij ter zaradi tega morda še pride do kakšnih nezaželjenih posledic.


In seveda želiš protibolečinsko sredstvo zaradi svoje komotacije. Ker je lažje prenesti porod z manj bolečin, kot pa da te nekaj ur 'seka na pol'.





IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


to ni naravni porod, to je bil samo umetno sprožen vaginalni porod

lahko, da bi se v primeru, da bi dejansko rojevala v svojem tempu, v položajih, ki bi njej ustrezali in samo s svojimi popadki, bil potek poroda precej lažji in z manj komplikacijami





liliana -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (11.11.2013 7:59:33)

Torej v Sloveniji sploh ni naravnega poroda.....ker kakor hitro prideš v porodnišnico že gre za "umeten" porod......

Zato je vsako pametovanje ali so umetni popadki, vakum bolj naravni kot carski rez ali ultiva čisto odveč.......




mateyka -> RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za uporabo v porodništvu! (11.11.2013 8:16:08)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej v Sloveniji sploh ni naravnega poroda.....ker kakor hitro prideš v porodnišnico že gre za "umeten" porod......

Zato je vsako pametovanje ali so umetni popadki, vakum bolj naravni kot carski rez ali ultiva čisto odveč.......


ne vem, nisem podkovana v uradni terminologiji. je pa seveda veliko odvisno od tega ali imamo enako, da se dobro razumemo. [sm=smiley1.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>