NIFTY test (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


3xmam -> NIFTY test (28.10.2013 10:27:42)

Pozdrav svima!
Javljam vam se iz Hrvatske i zanima me da li se u Sloveniji radi ovaj test, pretraga krvi za Down?
Ima li netko iskustva s time, gdje se provodi i kolika je cijena?

Hvala svima na odgovoru!




Tippi -> RE: NIFTY test (28.10.2013 12:28:09)

IZVIRNO SPOROČILO: 3xmam

Pozdrav svima!
Javljam vam se iz Hrvatske i zanima me da li se u Sloveniji radi ovaj test, pretraga krvi za Down?
Ima li netko iskustva s time, gdje se provodi i kolika je cijena?

Hvala svima na odgovoru!


Ja sam bila kod Medgen d.o.o. ovdje je link http://medgen.si/naslovi/ Zadovoljna! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Krv se na analizu šalje v Los Angeles. Rezultati su poznati u roku 14 dana.
Ako te još šta zanima, pitaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




3xmam -> RE: NIFTY test (28.10.2013 14:03:09)

hvala na odgovoru, ako nije problem, koja je cijena testiranja?




Tippi -> RE: NIFTY test (28.10.2013 16:26:59)

IZVIRNO SPOROČILO: 3xmam

hvala na odgovoru, ako nije problem, koja je cijena testiranja?


Jaooo, najbitnije sam propustila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley26.gif[/image] oprosti.
990,00 EUR




marjetka1975 -> RE: NIFTY test (2.1.2014 11:18:56)

Vse, ki jih morda zanima cena NIPT testa, je 700 eur, vsaj tako je meni povedal dr. Meglič, ko sem bila pri njemu na pregledu. Podatek o ceni je iz decembra 2013.
Baje je 99,9..%, za vse tiste, ki se bojite-imo amniocinteze, samo je pa cena kar huda, ker poleg tega testa je potrebno opraviti še nuhalno cca 60 eur.

Srečno vsem!




darhaha84 -> RE: NIFTY test (25.4.2014 10:38:34)

Jaz sem delala 14.4.2014 NIPT test pri dr. Strah v Domžalah in je bila cena 690 EUR. Danes sem že izvedela rezultate - vse ok [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
kok sem vesela, kar ne morem več delati...
Test lahko delaš po 10t., vendar mi je moja g.rekla, da je najbolje test opraviti po 14t.
Srečno vsem bodočim mamicam.




sandra13 -> RE: NIFTY test (1.6.2014 22:24:16)

Živjo!

Tudi jaz sem opravila NIPT test Panorama pred 14 dnevi, izvid sem dobila včeraj [sm=bravo.gif], vse v redu, imeli bomo še eno [sm=rozacrtici.gif]. Šele sedaj sem pomirjena. Za info, test sem delala v Medgenu, stane pa 650 eur.





Tejča05 -> RE: NIFTY test (25.8.2014 21:59:25)

Ko bi bile take zadeve mogoče kaj ceneje bi bilo tudi super, ker verjetno bi si to marsikdo nudil, če bi si lahko in si tako marsikatero skrb prikrajšal, tako pa lahko pridejo do teh rezultatov samo ljudje, ki si to lahko privoščijo, kar pa mislim da jih ni veliko.
Nas je več takih, ki si tega ne moremo privoščiti na žalost. [sm=smiley13.gif]




Stella83 -> RE: NIFTY test (12.2.2016 18:05:26)

Ga je še katera delala? Kakšne so izkušnje?

Že vnaprej hvala [sm=smiley1.gif]




Marjenca -> RE: NIFTY test (22.3.2016 19:52:34)

Pozdravljene!

Tudi mene zanima, če je katera naredila NIFTY (ali kateri drug NIPT) test in kakšne so vaše izkušnje.

S partnerjem sva se odločila, da narediva NIFTY test pri Dr. Strahovi v Domžalah. Cena je dokaj visoka - 590€, test naj bi bil 99% zanesljiv.
Naročena sem sredi aprila, rezultati bodo verjetno konec aprila. Poročam, kako je šlo...




Stella83 -> RE: NIFTY test (22.3.2016 20:05:14)

Hej, jaz sem ga delala pred kakšnim mesecem pri dr. Podnarjevi v Šenčurju.

Odločila sem se kar na nuhalni in sem lahko takoj kri dala. Rezultati nuhalne so bili dobri, ampak za notranji mir sva se odločila še za nifty.

Rezultate sva dobila v enem tednu.

Zanesljivost testa za downov sindrom je 99.7%.

Midva sva se odločila za razširjeni test (kromosomi 21,18 in 13) + še spolni kromosomi (xxy, ****y) in še nekaj drugih (9, 22, ipd). Cena je bila 650€. Ker sva istočasno delala še nuhalno, sva za vse skupaj plačala 690€.

In ja , tako tudi veva, da bo fantek [sm=smiley36.gif] glede na to, da sva spol želela vedeti in da na vseh uz pregledih skriva tistega lulcka, še danes ne bi vedela, katerega spola je, če se ne bi odločila za nifty.

Jaz ga priporočam, če imaš finančne zmožnosti. Jaz sem varčevala prav v ta namen.




Anonimen -> RE: NIFTY test (22.3.2016 21:11:36)

Ko pa bereš od dr.Pušenjaka forum, pa navaja, da ta test ne pokaže vsega in ni isto kot amniociteza, ki ti pokaže tudi podtipe..da ni zanesljiv, mene to zmede..




Stella83 -> RE: NIFTY test (22.3.2016 21:18:47)

Amnio je 100%, če se ne motim. In odkrije več. Mislim, da tudi prav specifične napake.

Glede na to, da sem imela dobre izvide Ns, je zdravnica amnio odsvetovala, saj pri tem obstaja možnost za splav (v tem primeru bi tvegala zdrav plod). Pri Nifty pa pač daš le kri in to je to.
Itak greš pa najprej k dr na posvet, da ti pač razloži kako in kaj, v čem je razlika, ipd.




Marjenca -> RE: NIFTY test (25.3.2016 9:20:47)

Midva sva se tudi odločila, da narediva ta test zaradi notranjega miru. Raje dam sedaj 600 € in sem potem brez skrbi.

Amniocenteza je 100% zanesljiva ampak, če imaš dobre rezultate nuhalne res ne boš tvegal tiste 1% možnosti za splav.
Samo nuhalna in DHT pa mislim, da sta skupaj okoli 90% zanesljiva (naj me katera popravi, če nisem točno napisala) in to se meni nekako ne zdi dovolj, sem bolj za ziher...




Stran: [1]