rdeča rita - glivice, kako pomagat? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Katy78 -> rdeča rita - glivice, kako pomagat? (6.11.2013 10:54:22)

Izgleda da je naš 18-mesečnik fasal glivice na ritki. Začelo se je z rdečino, ki se je ni dalo odpraviti z Bepanthenom Praško pasto in podobnim, naslednji dan je izgledalo kot rdeče pikice (kot pri starejšemu sinu, ko je imel 1x glivice) zato sem ga namazala s Canestenom. Izgledalo je, da je bilo že po prvem nanosu malo boljše vendar je en del, ca 1x1cm, postal kot živa rana in se rosi. Ga tudi peče/boli, ker jamra in kaže na rito. Včeraj sem mu na tanko namazal kar z Advantanom, ki ga imam zase - in je danes seveda ful boljše. Zdaj pa ne vem, mi ve katera povedat, naj sploh mažem s Canestenom dokler izgleda kot rana? Ali naj najprej pozdravimo ranico in potem nadaljujem s canestenom? Saj če po dnevu, dveh ne bo opaznega izboljšanja, bova šla k P.




aprilčica07 -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (6.11.2013 10:56:51)

Naša pupa je imela tudi take težave. Sem sama provala pozdravit z vsem kar si ti naštela. Pa se ni izšlo. Sva šli k P in nama je dala recept. So v lekarni zamešali kremo in je blo takoj občutno bolše. [sm=smiley1.gif]




jaz_sem_jaz -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (6.11.2013 11:58:38)

Moje izkušenje... tisoč kremic, pa pomaga samo Bebival iz lekarne. Zadnjič sem dodala še pikico Canestena in je bilo čez noč skoraj čisto vredu. Priporočam!

Se pa mora koža- ranica po čiščenju čisto posušiti, lahko tudi s fenom, pa zelo pogosto previjaj, če je možno, naj bo vmes tudi brez pleničke, da je ritka na suhem.




Penny -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (6.11.2013 12:40:20)

S Canestenom lahko namažeš do 3x na dan, pri nas je pomagal v enem dnevu. Poskusi mu še fenat ritko ob vsaki menjavi pleničke, da ga res suhega zaviješ.




Katy78 -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (6.11.2013 13:40:30)

Ja, saj rito dobro posušimo, še tastarejši pride zraven in mu piha na rito ker se mu bratec smili. [sm=smiley1.gif]

Bebival - bom poizkusila še to. Zdaj sem v službi, bom videla, kako bo z rito popoldne ko pridem domov. Drugače je pa starejšemu sinu Canesten takoj pomagal in se mu ni naredila nobena ranica, tamali je pa res bogi. [sm=smiley13.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.11.2013 8:36:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (7.11.2013 8:50:33)

tudi ribja mast lahko pomaga




Flavia_ -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (8.11.2013 9:23:32)

Tudi nam je vedno pomagal Canesten [sm=smiley1.gif]




hedviga -> RE: rdeča rita - glivice, kako pomagat? (11.11.2013 17:17:57)

Kaj pa Daktarin?
http://www.krka.si/sl/zdravila-in-izdelki/zdravila-na-recept/daktarin/1308/#title




Stran: [1]