|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kazen za prekratko varnostno razdaljo
6.11.2013 20:44:59   
liliana
http://www.siol.net/novice/slovenija/2013/10/policija_merilniki.aspx

Baje že pošiljajo kazni......200 EUR....zato je potrebna še posebna skrb pri varnostni razdalji.....predvsem za tiste voznike, ki radi "visijo avtu pred na riti".......
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 8:30:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

http://www.siol.net/novice/slovenija/2013/10/policija_merilniki.aspx

Baje že pošiljajo kazni......200 EUR....zato je potrebna še posebna skrb pri varnostni razdalji.....predvsem za tiste voznike, ki radi "visijo avtu pred na riti".......



Nov nacin za polnenje proracuna...
Nikakor pa ne dobm odgovora kako naj prehitevam upostevajoc pravila z istocasnim upostevanjem pravila o razdalji in kako naj preprecim, da pred mano vozeci ne menja pas tako, da mi slace pred avto...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
7.11.2013 8:32:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 9:21:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Nov nacin za polnenje proracuna...


podpis. s tem ne bodo povecali varnosti na cestah.


IMO, se slabse bo. Si kar zamisljam scene na AC, ko po prehitevalnem pasu nekdo vozi 80. user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 9:29:00   
talika81
saj se že sedaj nekateri vozijo po AC 80 km/h ali pa 90 in se ne umaknejo.
glede kazni pa vsaj za nekatere voznike, ki zelo radi vozijo tak, da se nekomu prilepijo za rit, upam, da jo bodo dobili.
dnevno sse vozim po AC in vidim svašta. in nekateri bi si res zaslužli to kazen. samo na žalost teh norih voznikov ne dobijo.

se pa strinjam z s Frodo, kako hudiča pa naj upoštevaš varnostno razdaljo, če ti ravno zaradi tega, ker jo imaš, nekateri non stop skačejo not?

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 10:18:30   
magdalenica
IPremajhna varnostna razdalja je namreč eden najpogostejših vzrokov prometnih nesreč, samo letos se jih je zaradi tega zgodilo več kot 1500, poudarjajo na policiji.


Seveda! Na koncu je vedno kriva premajhna varnostna razdalja med vozilom in objektom, v katero je to vozilo trčilo (drevo, drugo vozilo, cestna ograja, jarek, ...) user posted image

In kakorkoli berem ZPrCP in tele novinarske zapise, mi še zdaj ni jasno, ali bodo v praksi kaznovali neupoštevanje "standardne" varnostne razdalje (2s) ali minimalne (1s).

Poleg tega se mi zdi opredeljevanje prekrškovnega vedenja na podlagi enega samega časovnega preseka v trenutku meritve precej trapasto (bolj smiselno bi bilo vsako vozilo meriti določen časovni interval in izračunati njegovo povprečno varnostno razdaljo v tem času - ali je voznik trenutno "grešil" ali pač ves čas spremljanja sistematično vozi na neustrezni varnostni razdalji).

Za zraven bi bilo pa smiselno določiti še procent tolerance pri velikih hitrostih, ko se odstopanja od predpisane VR še ne kaznujejo (npr. 100 km/h => VR (2s)=55.5 m => toleranca do 20%: v prekršku, če VR <45 m).

V vsakem primeru pa je lov na premalo metrov med avtomobili trapast, dokler vozniki nimamo možnosti na tržišču dobiti zanesljivih merilcev razdalje do pred seboj vozečega vozila, da bi imeli verodostojen kriterij, kaj je prav in kaj ne.

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 10:35:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: magdalenica

IPremajhna varnostna razdalja je namreč eden najpogostejših vzrokov prometnih nesreč, samo letos se jih je zaradi tega zgodilo več kot 1500, poudarjajo na policiji.


Seveda! Na koncu je vedno kriva premajhna varnostna razdalja med vozilom in objektom, v katero je to vozilo trčilo (drevo, drugo vozilo, cestna ograja, jarek, ...) user posted image



To verjento misliš, da so drevo, ograja in jarek postavljeni preblizu ceste,  a ne? user posted image

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 11:30:35   
nejcko
Katastrofa.

n zdaj bo človek skoz gledal na števec in zraven računal: deli s 3, 6, pomnoži z dva ... s tem da vemo, da je deljenje z decimalkami sila nerodna reč ... aja, lahko pa si tale seznamček z linka napopoamo na vetrobransko steklo in skoz pogledujemo nanj ... ampak fak, človek še vedno nima občutka, a je avto pred njim 5 ali šest metrov. In bo ves živčen, pa še na nadvoze bo mogel merkati, pa na radarje za hitrost ... skratka dela bo naenkrat imal šofer kot usran za zidom ... nesreča neizbežna, če mene vprašaš.

In spet se zanemarja mnenje stroke, kot je v navadi pri nas - zagnati se kot svinja v buče user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 12:15:05   
LuLu
bo treba v avto namontirati eno mašinco, ki bo merila razdaljo do avta spredaj, tako, kot jo imajo policaji user posted image  in preko sirene zvok vozniku spredaj "Prosim vozite hitreje, jaz počasneje ne znam!"

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 12:31:13   
Tippi
Polnjenje proračuna al pa ne (mimogrede, to bi morali že zdavnaj kaznovati!), se strinjam!

obožujem pa takšne, ki me prehitijo in mi uletijo pred nosom in mi sjebe.jo varnostno razdaljo. jap, take mam najraj!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 12:34:25   
LuLu
user posted image  kar vidim enega strica, ki se dere iz avta... Ej, sj.ebo si mi varnostno razdaljo. Idi stran!  user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 12:36:24   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

user posted image  kar vidim enega strica, ki se dere iz avta... Ej, sj.ebo si mi varnostno razdaljo. Idi stran!  user posted image


mamicu mu user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 13:36:15   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Katastrofa.

n zdaj bo človek skoz gledal na števec in zraven računal: deli s 3, 6, pomnoži z dva ... s tem da vemo, da je deljenje z decimalkami sila nerodna reč ... aja, lahko pa si tale seznamček z linka napopoamo na vetrobransko steklo in skoz pogledujemo nanj ... ampak fak, človek še vedno nima občutka, a je avto pred njim 5 ali šest metrov. In bo ves živčen, pa še na nadvoze bo mogel merkati, pa na radarje za hitrost ... skratka dela bo naenkrat imal šofer kot usran za zidom ... nesreča neizbežna, če mene vprašaš.

In spet se zanemarja mnenje stroke, kot je v navadi pri nas - zagnati se kot svinja v buče user posted image


Varnostno razdalijo določiš enostavno in sicer tako, da ko avto pred tabo prevozi neko točko prešteješ enaindvajset dvaindvajset in če si ti v tem trenutku na tej točki imaš pravo varnostno razdaljo dveh sekund, ki velja za vse hitrosti.

Tud meni tole ni všeč, sam mislim, da nimamo šans s pritožbami, ker je tolerance kar nekaj že v tem, da merilec meri prva dela obeh avtomobilov, tako da je fore za celo dolžino avta že tako. Plus tega sem pa slišal (če je res ne vem) da merijo ene 10 sekund in tud snemajo, tebi pa pošljejo samo slikco, tako da se ne moraš zgovarjat, da je tisti pred tabo zaviral pred radarjem, ali se je ravno uštulil pred tebe. Baje tudi ne bodo izvajali meritev v prometnih konicah, ko je nemogoče cel čas zržati varnostno razdalijo

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 17:32:07   
Colt
Zmanjkuje za plače, pa je treba nekje vzet..

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 17:51:30   
kalisi
Pa to skrbijo, da nam ne bo dolgčas v avtu. Zdaj bomo lahko ves čas gledali drevesa ob cesti in avto pred nami, pa si mrmrali 21, 22, 21, 22, 21, 22. user posted image

Sploh na ljubljanski obvoznici bo to super, ker v tisti gužvi ni boga, da lahko držiš varnostno razdaljo. Ker, kakor je za avto prostora med dvema avtoma, ziher nekdo skoči z drugega pasu. Je pa res, da eni za varnostno razdaljo še niso slišali. Mene osebno zelo nervira, če mi kdo hoče v kuferan zlezit in zato tudi jaz ne vozim tik za avtom pred seboj. Dobro, ajde, tik pred prehitevanjem. Ampak, eni pa tako non-stop vozijo.

Me prav zanima, kakšen bo učinek tega kaznovanja, razen polnjenja proračuna.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
7.11.2013 19:26:23   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: kalisi
Me prav zanima, kakšen bo učinek tega kaznovanja, razen polnjenja proračuna.


Kričanje lačnih birokratov na državni ravni....k se počasi zavedajo da niso nedotakljivi!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
8.11.2013 12:32:59   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: talika81

saj se že sedaj nekateri vozijo po AC 80 km/h ali pa 90 in se ne umaknejo.



Saj.. zamisli zdaj te iste se obremenjen z razdaljo in zasedene s stetjem in opazovanjem okolice, ko bodo upostevali "varnostno" razdaljo...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
8.11.2013 12:36:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalisi

Mene osebno zelo nervira, če mi kdo hoče v kuferan zlezit in zato tudi jaz ne vozim tik za avtom pred seboj. Dobro, ajde, tik pred prehitevanjem. Ampak, eni pa tako non-stop vozijo.


Taksni bodo se naprej tako vozili.

Me prav zanima, kakšen bo učinek tega kaznovanja, razen polnjenja proračuna.


IMO ucineka ne bo, razen, da se bodo soferji zabavali z "matematiko" namesto z voznjo. Bojim se, da bo nesrec se vec.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
8.11.2013 17:54:47   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Katastrofa.

n zdaj bo človek skoz gledal na števec in zraven računal: deli s 3, 6, pomnoži z dva ... s tem da vemo, da je deljenje z decimalkami sila nerodna reč ... aja, lahko pa si tale seznamček z linka napopoamo na vetrobransko steklo in skoz pogledujemo nanj ... ampak fak, človek še vedno nima občutka, a je avto pred njim 5 ali šest metrov. In bo ves živčen, pa še na nadvoze bo mogel merkati, pa na radarje za hitrost ... skratka dela bo naenkrat imal šofer kot usran za zidom ... nesreča neizbežna, če mene vprašaš.

In spet se zanemarja mnenje stroke, kot je v navadi pri nas - zagnati se kot svinja v buče user posted image


Varnostno razdalijo določiš enostavno in sicer tako, da ko avto pred tabo prevozi neko točko prešteješ enaindvajset dvaindvajset in če si ti v tem trenutku na tej točki imaš pravo varnostno razdaljo dveh sekund, ki velja za vse hitrosti.



...pa da sopotnik misli, da trpiš za obliko obsesivno kompulzivne motnje..user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
8.11.2013 22:21:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
8.11.2013 22:35:00   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kaj pa tista, da voziš tako daleč stran, da ne vidiš prebrati tablico, to ne velja?


Upam, da to ravno ne velja - jaz jo lahko preberem na razdalji, ki je veliko krajša od varnostne ...
user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
9.11.2013 8:45:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Polnjenje proračuna al pa ne (mimogrede, to bi morali že zdavnaj kaznovati!), se strinjam!

obožujem pa takšne, ki me prehitijo in mi uletijo pred nosom in mi sjebe.jo varnostno razdaljo. jap, take mam najraj!


Saj verjetno bodo tudi te izmerili prej kot tebe.....ker gre v prvi vrsti za merilec hitrosti, ki ima hkrati tudi možnost merjenja varnostne razdalje....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
9.11.2013 9:54:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Polnjenje proračuna al pa ne (mimogrede, to bi morali že zdavnaj kaznovati!), se strinjam!

obožujem pa takšne, ki me prehitijo in mi uletijo pred nosom in mi sjebe.jo varnostno razdaljo. jap, take mam najraj!


Saj verjetno bodo tudi te izmerili prej kot tebe.....ker gre v prvi vrsti za merilec hitrosti, ki ima hkrati tudi možnost merjenja varnostne razdalje....



na varnostno razdaljo mora paziti zadaj vozeči...oz. ne razumem kako si mislila..

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 9.11.2013 9:56:31 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
9.11.2013 12:38:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

na varnostno razdaljo mora paziti zadaj vozeči...oz. ne razumem kako si mislila..


Tisti, ki uleti, je tudi zadaj vozeči.....in če ti voziš tako, da imaš ustrezno varnostno razdaljo, je tisti, ki uleti sigurno nima več, če uleti.....tudi ti je potem več nimaš, to je res, vendar ker, kot je napisal kalbo, merijo in snemajo nekaj sekund (10 se mi zdi), ne bodo kar zdaj vse povprek kaznovali vseh......



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kazen za prekratko varnostno razdaljo
9.11.2013 19:51:31   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tisti, ki uleti, je tudi zadaj vozeči.....in če ti voziš tako, da imaš ustrezno varnostno razdaljo, je tisti, ki uleti sigurno nima več, če uleti.....tudi ti je potem več nimaš, to je res, vendar ker, kot je napisal kalbo, merijo in snemajo nekaj sekund (10 se mi zdi), ne bodo kar zdaj vse povprek kaznovali vseh......


Ni nujno zadaj vozeci, sicer pa ce uleti pa se zabremza, da dobi ustrezno varnostno ... koliko moras ti zavirati, da dobis varnostno in kaj to pomeni za tiste, ki vozijo za tabo. Vztrajanje navarnostni razdalji, ki jo predpisuje zakonodajalec IMO povecuje moznosti za nalet in mocno ovira promet, ker je verizna reakcija za vsakega, ki bo na AC menjal pas in nekomu "uletel". Istocasno ne vem kako naj pravilno prehitevam , s priblizevanjem vozilu, ki vozi pref menoj ter istocasno vzdrzujem predpisano varnostno razdaljo.
Navsezanje sta reakcijski cas in zavorna pot odvisnu tudi od drugih dejavnikov - koncentracije, izkusenj, refleksov, zmoznosti hitrega odlocanja itn...
Nekomu, ki vozi po levem pasu sprva normalno potem pa 70 na uro, ker tipka SMS-e (vceraj na AC) tudi varnostna malo pomaga, ker ne gleda na cesto.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?