porodniška-dohodnina (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


tijati -> porodniška-dohodnina (26.11.2013 13:08:57)

pozdravljene
prosim za pomoč.


jan+febr sem bila prijavljena na zavodu, marca sem se zaposlila pri možu in od marca/polovice 2013 sem na porodniški,

ali dobim od CSD obrazec(koliko so odvajal)..
aaa zmedeno sem napisala...[sm=smiley13.gif]

lansko leto januarja sem jaz oddala starejšo hči v dohodnino in sem dobila nazaj, sem bila 2012 zaposlena
od 20.aprila pa imamo še enega člana in sem sedaj na porodniški
zanima me ali januarja 2014 oddam jaz oba otroka v vzdrževana člana (kako gledajo to porodniška)

hvala pa se opravičujem za zmedeno/nejasno vprašanje




petea -> RE: porodniška-dohodnina (26.11.2013 16:27:32)

ja, od CSD boš nekje v mesecu januarju dobila obvestilo, koliko si prejela porodniške, koliko je bilo odvedene akontacije ... - podobno kot od 'pravih' delodajalcev


to, kdo od staršev bo uveljavljal otroka kot vzdrževana člana, je vajina odločitev, za izračun je praktično vseeno, ali gre za porodniško nadomestilo, plačo ...; za vaš družinski proračun je smiselno, da oba otroka hkrati (čim več mesecev) uveljavlja tisti starš, ki ima višje prihodke;
ali je bolje, da en starš otroka uveljavlja za celo leto ali kako je najbolje deljeno uveljavljati olajšavo za otroke, pa si boš lahko izračunala s konkretnimi podatki januarja, ko bo na spletni strani objavljen informativni izračun




Stran: [1]