Navezanost otroka (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


Pupika123 -> Navezanost otroka (30.11.2013 22:32:59)

Pozdravljene,
mene pa zanima naslednje: moj partner ima 7 let staro hčerko, katera je zelo navezana na njegovo bivšo punco (ni mama)
počasi bi začeli skupno življenje, in me zanima kako bi se ve probale čim bolj približati otroku, nočem biti vsiljiva hočema da bi lepo počasi se navadla na mene, ali imate kakršne koli izkušnje kako postopati, kako se zadeve lotiti, saj vemo da so otroci pri tem najbolj občutljivi
Hvala za nasvete [sm=smiley1.gif]




asyka -> RE: Navezanost otroka (1.12.2013 13:07:31)

Z njo se aktivno ukvarjal. To je najbolj simp recept. Delaj z njo domačo nalogo, igraj se z njo njene najljubše igrice, zvečer ji preberi pravljico za lahko noč. Vglavnem se aktivno vključi v njeno življenje. Naj te ne bo strah navezanosti na prejšnjo partnerico otrok je sposoben sprejeti vsakogar, ki mu nudi dovolj pozornosti, skrbi in se ob njem počuti varnega. Pomaga ti naj tudi partner tako, da tudi on sodeluje in te vključuje v njune igre. Večkrat pojdite na kakšen izlet v naravo ali muzej, kjer se ji boš lahko približala.

Pa veliko uspeha :)




ronja -> RE: Navezanost otroka (2.12.2013 14:22:03)

Skupna doživetja, nekaj takega, kar imata samo vidve, bi bilo idealno - nekaj, kar ima mala rada, pa ji drugi tega še niso nudili v tej obliki, da imata eno "vajino stvar". Če ima rada živali, jo pelji v zoo, večkrat, če ima rada lutke, v lutke, če ima rada pse, hodita sprehajat psičke v zavetišče, itd... Najdi, kaj ji je všeč (s pomočjo partnerja) in se ji prijazno in nevsiljivo približaj. Tako mali otroci niso zamerljivi in sprejmejo nove ljudi. Samo ne tekmovat z bivšo punco in ne daj ji vedet, da bi rajši, da je ne bi imela tako rada. Povej ji, da jo ti imaš rada in če bo beseda nanesla, da ni nič narobe, če ima rada tudi njo - več ljudi, kot imamo radi, boljše je. Da jo ima bivša tudi gotovo še vedno rada. Ne tekmovat, ker ni treba. Vidve bosta imeli nekaj svojega:). Najdi nišo, namesto da tekmuješ, skratka, otroško srce je dovolj veliko za obe:).




Izabelina -> RE: Navezanost otroka (2.12.2013 17:27:43)

pomoje en boljših nasvetov za tako situacijo (ga je dobila ena prijateljica, ki je "dobila" otroke skupaj s partnerjem): zavedaj se da nisi njena mama in to niti ne poskušaj postati (ne v smislu, da te zanjo ne skrbi in da je nimaš rada, ampak pač, da si lahko njena zaupnica in vse, nočeš pa zasesti mesta, ki v punčkinem srcu pripada samo mamici)...

pa srečno!




Pupika123 -> RE: Navezanost otroka (2.12.2013 19:07:20)

Super nasveti, hvala VAM drage punce, sem vedla kam se moram obrniti :D




Stran: [1]