Kuhinja-nova barva? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Lu -> Kuhinja-nova barva? (15.9.2005 19:53:17)

Živjo!

Sem že spodaj pisala pa bi še enkrat rada vprašala. Mogoče katera ve z katero barvo bi lahko pobarvala vratca kuhinjskih elementov? Zdaj imamo staro kuhinjo in ker bomo nabavili nov štedilnik in pečico bi rada še vratca pobarvala z tako barvo, ki mi zdajšnjih vratc ne bo treba ˝šmirglat˝. So iz iverke. Se pravi kakšne barve so to? Je mogoče katera že počela kaj takega? Za nasvete se že v naprej priporočam. Hvala.




cmokec -> Kuhinja-nova barva? (15.9.2005 20:17:06)

Sem že slišala, da so vratca omaric prelepili s tapetami. Se sploh ne vid, pa lepo se obriše. Jaz barvat nebi upala sama, da se nebi poznale sledi čopiča in bi se nabirala nesnaga. Edino s pištolo za barvat, sam je vrejetno (tako kot jaz) nimaš.




muki1 -> Kuhinja-nova barva? (15.9.2005 20:25:47)

Moja prijateljica je kuhinjo oblepila s samolepilnimi tapetami za les, ampak je rekla, da ko je enkrat začela, je morala delo dokončati, ampak je skoraj ponorela od živcev kako zaj.... je to delo. Delajo se zračni mehurčki, mučka se,itd.
Jaz vsekakor priporočam barvo v najbližji trgovini z barvami, kjer ti bodo znali svetovati.




Anonimen -> Kuhinja-nova barva? (15.9.2005 20:55:12)

Kaj pa če bi zamnejala vratca? Jaz sem tako naredila in kuhinja je praktično nova. Pa za 4 metre kuhinjskih elementov + pult + cokel in obrobe oz. tisto pri krajeh nas je pred tremi leti prišlo 40.000 SIT.




Aleksandrin -> Kuhinja-nova barva? (15.9.2005 23:32:56)

Kupi folijo/ tapete je super in drži se navodil, ki ti svetujejo kako naj poteka delo (na zadnji strani tapet).
Pravijo, da rdeča barva dobro vpliva v kuhinji.

Lahko pa nardiš to: po vratih polepiš različne slike, fotografije, izrezke iz časopisja... čezenj pa prozorno tapeto. Malček bolj zahtevno, natančno delo je pa rezultat toliko bolj unikaten.

Videla pa sem tudi možnost z tekočim lepilom (bele barve, z nanosom postane prozorno), strgaš kose papirja, ki ti je všeč: serviete, dekorativni- za zavijat darila... ter jih lepiš po vratcih, pa še čez že zalepljen papir greš z čopičem na katerem je lepilo, služi kot nekakšen lak.

Če ti je kakšen predlog všeč, mi odgovori. Drugače imam občutek, da pišem v veter.
LP




Lu -> Kuhinja-nova barva? (16.9.2005 8:51:42)

Živjo!

Aleksandrin imaš zelo dobre ideje. Samo se tega verjetno ne bom lotila.

To z folijam sem pa že slišala. Rdeča barva mi je zelo pri srcu samo imam že dnevno v rdečo-sivi barvi tako da ne bi rada imela še kuhinje. Sem mislila kakšno oranžno, ali pa rumeno. Kaj takega.

Splišni za to bom pa povprašala koliko bi me prišlo če bi res kar zamenjala stranice.

Hvala vsem.




Mešamdrek -> Kuhinja-nova barva? (16.9.2005 16:05:37)

Za mehurčke na tapeti ni problema,ker jih samo z buciko predreš pa je.Sm oblepilla 2 kuhinji ,otroško sobo in dnevno.




Lu -> Kuhinja-nova barva? (16.9.2005 17:19:40)

Zorgo kakšno barvo kuhinje pa imaš? Imaš mogoče kakšno sliko za videt?




beba76 -> Kuhinja-nova barva? (16.9.2005 20:43:22)

Moja prijateljica si je prebarvala vse elemente v kuhinji na rumeno in je ful dobro! Je hotla rdečo, pa ji ni šlo zraven k stolom.
Če te zanima kakšno barvo je uporabljala, jo lahko vprašam, ti mi pa piši na privat, drugače bom itak pozabila...




Stran: [1]