pretečen rok uporabe (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


jančica_ -> pretečen rok uporabe (11.12.2013 10:18:18)

Kaj mislite, ali zaužit jogurt s pretečenim rokom uporabe škodi?[sm=zmeden.gif]




emajulija -> RE: pretečen rok uporabe (11.12.2013 10:26:55)

Odvisno koliko časa čez rok je .... jogurti še normalno zdržijo in se ne pokvarijo tudi do 10 dni čez rok, pod pogojem, da so ves ta čas v hladilniku in neodprti. Tako, da se nimaš česa bati :-) Pa tudi sicer, če bi bil jogurt pokvarjen, to takoj okusiš.




ronja -> RE: pretečen rok uporabe (11.12.2013 14:16:05)

Ne. Mlečni izdelki, ko so pokvarjeni smrdijo in so tako negravžni, da jih ne moreš pojest. Tudi sicer ni v njih nobenih tako zelo škodljivih bakterij, kot jih najdeš recimo v premalo pečenem mesu ipd... Kvečjemu lahko dobiš drisko, če bi jedla res pokvarjene jogurte, ampak ta ne bo škodila otročičku čisto nič:). Razlog je v bakterijah, ki so naravno prisotne v jogurtu in delajo okolje, ki ni primerno za kar katerokoli reč;).
če pa jogurt ni smrdel in nisi ugotovila, da je pokvarjen, potem ni bil pokvarjen in nima veze, tudi če je bil čez rok - ni nič narobe z njim.




Zvezdica2014 -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 14:41:14)

Navaden jogurt ti en škodje. Odpreš, probaš in če je okus že bolj kot ne nagravžen, potem ne jest.

Jaz jem tudi 10 dni starega, pa sem še živa[sm=jezicek.gif]




tashq -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 16:31:32)

jaz imam pa podobno vprašanje glede skute.je par dni čez rok,"trgovinska",ne domača, original zapakirana in bo termično obdelana, preden bo pojedena.verjetno bo ok,ne?




LuLu -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 16:44:59)

isti odgovori ti veljajo, kot za zgornje vprašanje [sm=smiley1.gif]

Če vidim, da ima mlečni izdelek pokrov napihnjen, vržem vstran, drugače pa odprem in takoj vidiš ali je užitno ali ne. Ne moreš zgrešit




tashq -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 17:22:16)

hvala...[sm=smiley1.gif]




mamica deklicam -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 19:44:42)

vas berem in vidim, da vas je kar nekaj normalnih glede pretečenega roka hrane. Ker vidim vsakodnevno, kaj vse ljudje mečejo stran a je še vedno dobro in me kar srce boli ob tem. Še bolj, ko je vse več ljudi lačnih.





malaMravljica -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 20:07:33)

Rok uporabe na embalazi pomeni, da izdelovalec jamci, da bo izdelek do tega datuma neoporecen. To ne pomeni, da se izdelek naslednji dan pokvari, to pomeni le, da izdelovalcu ni potrebno vec jamciti za neoporecnost.
Sploh navadni jogurti so neproblematicni.
V tujini se to prav propagira v medijih, kaj pomeni rok uporabe in da naj se ne mece toliko hrane v smeti.




emajulija -> RE: pretečen rok uporabe (25.4.2014 20:25:04)

Sem ravno hotela napisati to glede roka uporabe :-) veliko ljude tega žal ne ve in vse preveč takšne hrane roma v smeti ...




Zvezdica2014 -> RE: pretečen rok uporabe (28.4.2014 8:53:06)

Dejstvo je tudi, da se ljudje ne znajdejo in ne znajo porabiti ostankov hrane za kako drugo jed. Jaz porabim vse. Kruha ni nikoli v smeteh, tudi mlečih izdelkov ne. Vse se da pokuriti. Tudi jajca čez rok uporabe niso škodljiva. Jajce je pa res živilo, ki ti pove kdaj ga ne jest [sm=smiley36.gif]. Ampak dejansko je lahko jajce več mesecev v hladilniku in bo ok.

Čim manj komplicirat pri rokih uporabe.[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]