bremzice na nogavičkah ali copatkih (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


pika_lea -> bremzice na nogavičkah ali copatkih (13.12.2013 20:41:04)

Zdravo punce!

Tu na forumu sem sicer nova, me pa zanima, če je katera že delala doma copatke ali nogavičke in na njih naredila tudi bremzice? Me zanima kaj ste uporabile za bremzice in kje se da to nabavit.

Hvala za pomoč... [sm=smiley1.gif]




Mamaja -> RE: bremzice na nogavičkah ali copatkih (13.12.2013 23:12:41)

Jaz imam že nekaj časa ukrojene copatke iz filca, a jih še nisem sešila skupaj. Na podplate jim bom naredila pikice z napihljivimi barvami za tekstil (tudi že doma [sm=smiley9.gif]), ki se jih kupi v trgovinah z ustvarjalnim materialom. Če mi uspe končat projekt v nekem doglednem času (preden bo noga prevelika [sm=smiley36.gif]), poročam o izkušnjah [sm=smiley1.gif]




pika_lea -> RE: bremzice na nogavičkah ali copatkih (14.12.2013 8:30:09)

Te napihljive barve sem že preizkusila, ko sem delala copatke za malčka od prijateljice...pa je rekla, da so sicer super ampak, da mu na ploščicah malo drsi. Mogoče veš, če obstaja kakšna masa na osnovi silikona?




Mamaja -> RE: bremzice na nogavičkah ali copatkih (14.12.2013 9:04:27)

Lahko poskusiš s silikonom iz vroče pištole, takim, kot ga uporabljajo cvetličarji in aranžerji. Če bi se jaz spomnila nanj, ne bi kupovala napihljivih barv [sm=smiley9.gif], ker imam pištolo že doma. Edino ne vem, ali bi to odpadlo s tkanine/pletenine ali bi jo mogoče kako poškodovalo. Daj mi čas do konca vikenda, da preizkusim to z vročim silikonom na filcu, koščku blaga in enem vzorčku od pletenja, pa sporočim, kako se obnese. Tudi mene zanima. Bo pa to preizkus z drgnjenjem, za zdaj ne bom copatkov mazala s tem. Pa nisem ziher, če bi preneslo pranje. Morda če namažeš v tankem sloju, zagotovo ne sme bit na debelo, tisto bo šlo dol...

Na ploščicah pa malo drsijo tudi kupljene nogavičke z bremzicami, nimaš kaj.

v glavnem, se še javim :)




asyka -> RE: bremzice na nogavičkah ali copatkih (14.12.2013 9:34:11)

Umetne materiale zna vročina iz pištole stopiti. PA problem silikonske pištole oz lepila je, da vsaj kolikor imam jaz izkušnje se bistveno hitreje odlušči od podlage, ker se ne veže z njo kot kakšne barve za tekstil...

Jaz bi probala z večjo količino napihljivih barv in ne bi npr nardila pikic ampak krogce, srčke kaj takšnega. Da je večja površina, potem sigurno bolj "pikne" kot samo pikice...




pika_lea -> RE: bremzice na nogavičkah ali copatkih (15.12.2013 15:43:45)

jaz sem v Novi Gorici v trgovini, kjer imajo razne pripomočke za šivanje dobila neko italijnako maso..piše, da je tekoči lateks..in je super..samo je ful drago..ena 30ml tubica je več kot 5 evro..mi je pa rekle prodajalec da če ne naj poskusim z akrilnim silikonom..




sannndra -> RE: bremzice na nogavičkah ali copatkih (15.11.2014 21:34:59)

Jaz sem delala bremzice na nogavičkah z napihljivo barvo in se mi zdi, da manj drsi, če delaš pikice, po nogavici in sicer kar bolj na debelo. Čez čas pa postanejo res malo bolj gladke in lahko spet malo drsijo. Malo bolje je sicer kot nič..




Stran: [1]