Amniocinteza (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> Amniocinteza (2.1.2014 11:34:45)

Pozdravljene!

Mene pa zanima, koliko bolniških dni ste v praksi dobile tiste punce, ki ste jo imele? Zanima me ali si moram rezervirati dopust ali ne.

Hvala in lep pozdrav




aprilčica07 -> RE: Amniocinteza (2.1.2014 12:00:18)

Če se ne motim ti pripadajo trije dnevi (naj me katera popravi, če je drugače). [sm=smiley1.gif].

AC sem opravljala leta 2009, na petek. Moja osebna dr mi je predpisala bolniško še za cel naslednji teden.




Tippi -> RE: Amniocinteza (2.1.2014 12:05:20)

Trije dnevi, da da [sm=smiley1.gif]




SU -> RE: Amniocinteza (3.1.2014 8:46:09)

Se bom kar "prislinila", ko je ravno tema, ki me zanima... [sm=smiley36.gif] Od katerega leta starosti nosečnice dalje ti pripada amniocinteza? Je to boleč postopek? Hvala, lp.




marjetka1975 -> RE: Amniocinteza (3.1.2014 9:15:06)

Kolikor je meni znano, ti s strani zavarovalnice pripada amnocinteza po 37 letu starosti, oziroma že prej, v kolikor je rezultat pri nuhalni svetlini slabši od 1:300.

Če je pa boleča pa ne vem, je nisem imela. Bolje da ti napiše to katera iz prve roke, ki je že imela amnio:)

Lp




mamica deklicam -> RE: Amniocinteza (3.1.2014 9:28:24)

jaz sem jo imela leta 2008 zaradi slabih rezultatov. No s hčerko ni nič narobe[sm=smiley36.gif]. Ni boleča. Ko ti prebode trebuh, čutiš en pik. Kot bi se zbodla z iglo, samo da ni v prst, ampak v trebuh.

Mislim, da ti pripada, če bi bila ob rojstvu stara 37let. Nekaj imam v glavi, da je G računala, koliko bi bila jaz stara na PDP. A za bolj točno informacijo ti mora povedati katera druga




Libra -> RE: Amniocinteza (4.1.2014 17:46:56)

V Postojni je amniocinteza ob torkih in si potem na bolniški od torka do petka. Boleča ni-čutiš pik injekcije. Brezplačno ti pripada, če imaš na nuhalni slabši rezultat ali pa če si na dan roka poroda stara 37 let.

LP




SU -> RE: Amniocinteza (7.1.2014 11:10:38)

Mi je par dni nazaj povedala kolegica, da ji pri teh letih (na PDP 37) pripada ALI nuhalna in pres. test skupaj ALI pa amniocinteza... Tko, da se potem sam odločiš... Mogoče je različno pri različnih G... sam ponavad je kr nekak isto, če je kaj za plačat...




mamica deklicam -> RE: Amniocinteza (7.1.2014 14:28:37)

jaz sem drugo hči rodila, ko sem bila stara 36let. In mi je pripadala NS in presejalni test. Mi ni bilo potrebno plačati nič.

Moje mnenje in jaz bi naredila tako, da bi šla na AC. Tu točno zveš, če je kaj z otrokom narobe, ker NS je samo neka verjetnost. Ti vržejo vse tvoje podatke v neko formulo in računalnik izračuna. Pri AC je zelo majhna verjetnost, da imaš splav, sploh če se nekaj dni po posegu paziš. In rajši vem prej, če je z otrokom kaj narobe, ker se lahko odločim za prekinitev nosečnosti, kakor da rodim bolanega otroka in obremenim celo družino z njim




napoli -> RE: Amniocinteza (5.2.2014 11:55:16)

Res je amniocinteza je zaneslijiva preiskava, ki natančno določi število in vrste kromosomov, kar pomeni da izveš če ima otrok prirojeno sindromsko napako ( npr. Down...), rezulat pa ne pove ničesar o stanju hrbtenice, razvoju notranjih organov in zdravju srčka.
Zato je pri močno ( od 3mm navzg.) povišani nuhalni potrebno opraviti res PODROBNO morfologijo in NUJNO oditi še k kardiologu.
Moje mnenje je še vedno, da je merjenje nuhalne svetline še vedno tisti prvi- zelo pomembni pokazatelj, ki ti potem pokaže pot za naprej...pa srečno vsem!




Stran: [1]