Ah, naša država (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


petea -> Ah, naša država (9.1.2014 12:12:05)

Kolikor mi še sploh uspe ravzeto delati ob spremljanju v teh dneh zelo zanimivih tem na RR, pa hkrati besnim nad 'učinkovitostjo' naše države.

Kot običajno je spet čudovit zgled hitrega in pravočasnega delovanja. [sm=zmeden.gif]
Ko bi določene storitve morale že skoraj dva tedna aktivno in popolno delovati, komaj pošiljajo pristojni obvestila, da prihaja do nepredvidenih tehničnih težav, ki jih (šele) odpravljajo ...
Potem pa naj človek resno dela ...

Pa saj ne, da so sami postavili roke, od katerih veljajo spremenjena pravila [sm=zz_mad1.png]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.1.2014 12:23:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 12:33:22)

A pri potnih nalogih so tudi kaj naumili?!?
Jao, tega še sploh vedela nisem! [sm=zz_timebomb.gif]


Ne, z novim letom so začela veljati nekatera določila, povezana z mojim delom.
Ko bi morali že vsi delati po novem, odgovorni šele začenjajo prilagajati sistem, da bo (bogve kdaj), zadeva stekla ... [sm=zz_banghead.gif]
In sedaj vsak dan pride kakšno prijetno sporočilce, kaj vse še vsaj nekaj časa ne bo dostopno ... [sm=smiley29.gif]




liliana -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 12:43:10)

Pa to ni nič novega.....pri vsaki sprembi je tako.....sistem ima tehnične težave.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




RIJA* -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 12:46:30)

potne stroške lahko po novem nakazuješ izključno na trr, nič več iz blagajne....




liliana -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 12:50:12)

Pa vsak mesec je potrebno DURSu poročati o vsakem izplačilu potnih stroškov.....kakor tudi prehrane, prevoza na delo......




petea -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 12:55:14)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pa to ni nič novega.....pri vsaki sprembi je tako.....sistem ima tehnične težave.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



saj vem, samo jaz naivnica sem bila glede na to, kako dolgo so se določene zadeve napovedovale in prestavljale, prepričana, da bodo do tega datuma seveda uspeli vse urediti, ne pa, da sem skoraj fentala svoj računalnik, ker sem ga krivila, da ne razume mojih preprostih zahtev, ki sem jih od njega zahtevala, ko bi glede na napovedi morale stvari na polno delovati ... [sm=hudicek1.gif]

nikoli me ne izuči ... [sm=zmeden.gif]




petea -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 12:56:44)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

potne stroške lahko po novem nakazuješ izključno na trr, nič več iz blagajne....



o.k.
tukaj torej nič drastičnega ali drugačnega zame



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pa vsak mesec je potrebno DURSu poročati o vsakem izplačilu potnih stroškov.....kakor tudi prehrane, prevoza na delo......



ah, bodo računovodje veseli dodatnega dela ...





Vijoličarka -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 13:41:07)

Ima morda kdo link do ustreznega predpisa? Se priporočam.

OK, nakazilo na TRR je čisto v redu. Stroškovne blagajne so bile itak vedno vir kozlarij in mukotrpnega dodatnega dela.

Ampak tole dodatno poročanje - kdo ima spet preveč časa, da si zmišljuje? Če niso sposobni spremljati, obdelati in preverjati že obstoječo miljardo poročil, ki jo dobivajo, je vse skupaj brez haska.

O plačanih prispevkih za socialno varnost se, npr., poroča že od stare Juge dalje,  od leta 2008 celo direktno, elektronsko in zelo podrobno na DURS, pa so vseeno vsi čisto paf,  ko se izkaže, da nekdo že leta in leta ni plačeval prispevkov delavcem, plačo pa.




Lukka -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 13:49:42)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kolikor mi še sploh uspe ravzeto delati ob spremljanju v teh dneh zelo zanimivih tem na RR, pa hkrati besnim nad 'učinkovitostjo' naše države.

Kot običajno je spet čudovit zgled hitrega in pravočasnega delovanja. [sm=zmeden.gif]
Ko bi določene storitve morale že skoraj dva tedna aktivno in popolno delovati, komaj pošiljajo pristojni obvestila, da prihaja do nepredvidenih tehničnih težav, ki jih (šele) odpravljajo ...
Potem pa naj človek resno dela ...

Pa saj ne, da so sami postavili roke, od katerih veljajo spremenjena pravila [sm=zz_mad1.png]


Hej nad drzavo se ti ne splaca besneti! Je pa vedno po po novem letu kaj novega. Saj je bilo od vekomaj tako... saj je jutri ze petek in vikend! Hahahahahahaa




liliana -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 13:54:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ima morda kdo link do ustreznega predpisa? Se priporočam.



http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201385&stevilka=3127




petea -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 14:01:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Hej nad drzavo se ti ne splaca besneti! Je pa vedno po po novem letu kaj novega. Saj je bilo od vekomaj tako... saj je jutri ze petek in vikend! Hahahahahahaa



Fajn bi bilo, če bi se s katerim novim letom začeli tudi držati reda in pravil ...
ne pa, da se to pričakuje samo od druge strani ... [sm=zmeden.gif]




Vijoličarka -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 14:09:59)

Lili, hvala.

Za tiste, ki te vrste povračil že itak izplačujejo na TRR in so jih že doslej morda tudi informativno prikazovali na plačilni listi, se kaj bistveno ne bo spremenilo.

Za tiste, ki  itak kasirajo 'keš' in na tak način tudi izplačujejo, pa tudi ne. Glede na to, da naj bi bila prav ta skupina tista, ki bi jo bilo treba najti in ji izprašiti hlače, kakšnih bistvenih sprememb, razen dodatnega dela in slabe volje, ne pričakujem.




Antilopa -> RE: Ah, naša država (9.1.2014 15:43:43)

Izplačil zaposlenim v gotovini že od l. 2012 ne bi smelo biti več.

O vsem ostalem pa ne bi... en kup administracije... za koga že? [sm=grrr.gif]




nejcko -> RE: Ah, naša država (15.1.2014 12:17:34)

Evo, takole to zdaj zgleda [sm=smiley13.gif] Človek niti jokati ne more več [sm=zz_frown.png]

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/zalostna-realnost-drzava-delavcu-vzame-vec-kot-ta-dobi-na-racun




Colt -> RE: Ah, naša država (15.1.2014 20:41:02)

Žalostna je realnost delavca v tej parazitski državi.




petea -> RE: Ah, naša država (23.1.2014 20:12:30)

ah, spet se moram malo spihat, tokrat na temo nepremičninskega davka [sm=lev.gif]

človek ima priznano 100% invalidnost, zaradi ohromelosti se lahko giba samo z berglami, bivališče je bilo potrebno prilagoditi njegovim potrebam, a do invalidske olajšave pri nepremičninskem davku pa ni upravičen ... [sm=zmeden.gif]




dota -> RE: Ah, naša država (23.1.2014 20:23:09)

11. člen
(znižanje davka za posebne kategorije zavezancev)
(1) Zavezancem, ki so bili v skladu s predpisi, ki urejajo socialno varstvene
prejemke, na dan 1. januarja leta, za katero se davek odmerja upravičeni do
prejemanja denarno socialne pomoči ali do varstvenega dodatka, se davek za
stanovanjsko nepremičnino, v kateri imajo prijavljeno stalno prebivališče, zniža za 50
%. Pravico do znižanja davka ugotovi davčni organ po uradni dolžnosti, na podlagi
evidence upravičencev do denarne socialne pomoči oziroma do varstvenega dodatka
pri ministrstvu, pristojnemu za socialne zadeve.
(2) Zavezancem - invalidnim osebam, ki se gibljejo s pomočjo invalidskega
vozička oziroma zavezancem, ki živijo v skupnem gospodinjstvu z invalidno osebo, ki
se giblje s pomočjo invalidskega vozička, se davek za stanovanjsko nepremičnino, ki jo
imajo v lasti in v kateri imajo prijavljeno stalno prebivališče, zniža za 30 %. Pravico do
znižanja davka ugotovi davčni organ na podlagi predložene odločbe Zavoda za
zdravstveno zavarovanje Slovenije o pravici do medicinsko tehničnega pripomočka, ki
jo zavezanec predloži pri davčnem organu najkasneje do 15. februarja leta, za katero
se davek odmerja.
(3) Možnost znižanja davka po prvem in drugem odstavku tega člena se
izključujeta. Zavezanec uveljavi možnost, ki je zanj ugodnejša.


Dejte mal preverit in na kakšno ministrstvo vprašanje naslovit. Na geodetsko se ne splača.




Stran: [1]