Zelo slaba NS (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


supermamy -> Zelo slaba NS (16.1.2014 17:46:58)

Sem v 12 tednu in imam zelo slabe rezultate NS:3,7 mm in tveganje za Downov sindrom 1:8.Čaka me BHR, zanima me kakšne izkušnje imate ve s tem, kakšni so bili rezultati, kako ste se spopadle s tem, kako je bil poseg, saj me je vsega zelo strah, sploh pa rezultatov...grozno[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley13.gif]




aprilčica07 -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 18:11:02)

Sem bila v podobni situaciji, razmerje 1 proti 36, NS je bila 2,9. Občutki so bili grozni, strah, žalost, vsega po malem. Pripadala mi je AC in sem jo seveda izkoristila (za BHR sem bila prepozna). Poseg sam ne boli, tega se ne rabiš bat. Z iglo zbodejo v trebuh in vzamejo ven plodovnico. Po posegu počivaš najprej tam, potem še doma. Najtežje je bilo (vsaj meni) čakanje na rezultate. Od nuhalne do izvida AC je minilo skoraj 8 tednov in to so bili najdaljši tedni v mojem življenju. Olajševalna okoliščina pri meni je bila, da smo doma imeli že enga dvoletnega fantička, in smo vse skupaj lažje pregurali.
Pri nas se je dobro izteklo. Punca ima dobra širi leta in je popolnoma zdrava. [sm=smiley1.gif]

Srečno!




hektorina -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 18:11:10)

Pravzaprav, izkušenj s tem nimam...držim pa pesti zate in tvojo pikico, da se vama izzide kar najbolje. Drži se!




pridkana -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 18:26:02)

Midva sva se odločila za neinvazivni pregled, ki je sicer bil zelo zelo drag, ampak ni nobenega tveganja. Rezultat sva dobila v 2 tednih, ki sta se nenormalna vlekla, zdaj čakava na najino bejbo, ker smo v zadnjem trimesečju. Srečno...in bodi pozitivna kljub slabemu rezultatu. Vem, da je težko, ampak še vedno ni rečeno da si ravno ti tista med 8, ki ima plod z DS...




supermamy -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 18:32:05)

Rezultate bom baje dobila v treh dneh, hitri test, za izključitev kromosomskih napak, dokončen rezultat pa v 3-4 tednih še če so kakšne razvojne napake...Seveda srčno upam, da sem padla not kot "statistični vzorec",ampak me je res strah,ker za tako slab rezultat še nisem slišala, res ne..




aprilčica07 -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 18:40:13)

Z mano je bila na AC punca z rezultatom 1 proti 4. Doma imajo zdravega fantička. Tako, da kr korajžno in ne izgubit upanja.[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




supermamy -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 19:02:53)

hvala aprilčica in ostalim, to so res spodbudne besede, upam na najboljše!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.1.2014 19:57:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




supermamy -> RE: Zelo slaba NS (16.1.2014 21:29:04)

hvala!!




ribica. -> RE: Zelo slaba NS (18.1.2014 16:27:24)

Vprašanje je, če se je še očitno videlo da je kaj narobe? Ker tudi sama sem imela 1:8, ampak so bile poleg tega še drugi očitni problemi, ki so kazali da je nekaj hudo narobe. Če tega pri tebi ni nilo, potem si lahko optimistična.




Jill -> RE: Zelo slaba NS (29.1.2014 18:20:31)

Držim pestke, da je vse super duper ok! Vem, kaj preživljaš in zato še toliko bolj pestkam! [sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif]




napoli -> RE: Zelo slaba NS (19.2.2014 10:11:57)

Na žalost sama dobro vem kaj doživljaš...[sm=smiley13.gif]
A tako je, da te čaka še nekaj izzivov in pomembno je da ostajaš optimistična.
Pri moji nuhalni 3.9 ni billo srečnega konca, a ni vedno tako!
Pomembno je, da greš tako kot že pišeš na amnio, ki te pomiri glede kromosomčkov, potem pa OBVEZNA res natančna morfologija in NUJEN obisk kardiologa ( za vse dobiš napotnico pri svojem ginekologu).
Nuhalna svetlina včasih pokaže tudi nepravilnost kot je npr.: zajčja ustnica ali pa je na koncu vse o.k....Zato ostani pozitivna nosečnica, ki s svojo energijo dobro vpliva na plodek.
Če pride do najhujšega se boš s tem sposprijela takrat- s svojimi najbližjimi in verjemi mi - me punce VSE PREŽIVIMO!
Mislim nate in ti želim res veliko veliko veliko sreče[sm=smiley31.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.2.2014 10:44:53)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Zelo slaba NS (20.2.2014 11:37:27)

Pogumno, kot ti je napoli že povedala.
Za vzpodbudo pa ti povem, da sem sama pred leti imela še slabše rezultate 1:6, ns 4,6 mm, šla sem na Ac, morfologijo, kardioloski pregled in izteklo se je po naših željah.
Srečno!




Stran: [1]