skuta (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


stračatela -> skuta (16.1.2014 18:12:15)

rada bi se lotila priprave domače skute iz domačega mleka.ima kdo kakšen enostaven recept kako se jo naredi?




malaMravljica -> RE: skuta (16.1.2014 18:25:22)

hmmm... domace mleko segrejes na 30 stopinj in pustis, da se bo sesirilo.

V bistvu pa, ce das kuhat kislo mleko dobis sirotko in skuto, ki pa je bolj kisla.

Mene pa matra, da bi jogurt zacela doma delat [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.1.2014 19:52:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




malaMravljica -> RE: skuta (19.1.2014 0:38:42)

Metulj, po moje ti bom ze jutri lahko porocala ali je ratal moj jogurt. Morem preverit cene, koliko je mleko in koliko jogurt, ker jaz kupujem Demeter mleko po novem, vazicka ja in jogurt tudi dober in pol ne vem kako se izide. Ce bo ta domac poiskus uspel grem raziskat trg pripomockov za delat domac jogurt.
Se spomnim, da ko smo bili mali ga je mama delala.

A ves, kislo mleko bi pa jaz tudi znala naredit, pa maslo tudi in kislo mleko mi je tudi fino, samo je domace neprimerljivo s kupljenim.





PinaNina -> RE: skuta (19.1.2014 16:25:09)

Lej takole jo naredi, meni je super, taka skuta, kisla smetana, malo soli, 2 žlički sladkorja, malo jabolk in 2 jajca, zmešam in sestavim štrudelj iz kupljenega testa......mljask.




Paštetka -> RE: skuta (19.1.2014 18:08:55)

Meni je pa domače mleko zaradi vonja, tako fuj, da bolj ne more biti.
Domači jogurt bi jaz tudi delala, ampak ker bi moralo biti kupljeno mleko, mi je potem vseeno, če kupim navadni jogurt, ga dam na krpico v cedilo, par ur cedim, da dobim grški jogurt in je tudi kremast, mesnat in nasploh kot domač jogurt, v glavnem zakon.

Maslo pa naredim iz sladke smetne in je res odlično oz. bolj cremig kot kupljeno.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.1.2014 8:41:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.1.2014 8:42:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nina8 -> RE: skuta (20.2.2014 10:17:21)

Od kar doma delam jogurt iz domačega mleka, otroci in mož sploh nočejo več jesti kupljenega. Je pa res, da mora mleko biti res dobro. Skuto pa naredim, če se mi mleko skisa, ali pa kupim albiminsko od Bohinjskih mlekarn.




malaMravljica -> RE: skuta (23.2.2014 22:10:27)

nna8, kako pa delas jogurt doma? Se ti da napisat mogoce?

Jp, jaz sem ga sedaj tudi ze parkrat naredila in fiiiin.




nananaja -> RE: skuta (14.3.2014 20:36:48)

Jaz sem nekajkrat naredila poleti skuto tako da sem skisala mleko in potem segrela v posodi na majhni toploti enih 10min, da je nastane sirotka, potem precedim. Rata mi bolj pusta skuta.
Delam iz domačega mleka, porabim za peko ali pojem samo :)

Če kupim, kupim od loške mlekarne.




Paštetka -> RE: skuta (17.3.2014 14:18:44)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

stepas smetano, dokler ne postane maslo? hmmm, vis, tole mi ni nikol padlo na pamet... daj objavi recept na blogu!


Metuljček, samo za tebe:

http://www.220stopinjposevno.com/2/post/2014/03/kraljevski-zajtrk-s-svee-narejenim-kremastim-maslom-in-toplimi-pereci.html

[sm=smiley1.gif]




mari1234 -> RE: skuta (17.3.2014 14:28:16)

Zakaj pa ne bi postopka opravili kar z miksanjem z metlicami? A ni rezultat enak?




Stran: [1]