Driska pri petletniku... (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


shaban -> Driska pri petletniku... (28.1.2014 19:43:30)

Naša punčka ima že tri dni drisko...prva dva dni je bila res boga...smo jo filali samo bobi palčkami in vodo...in je bila zelo redka...danes je malo gostejša...kaj storiti da jo preprečimo...probali smo jo z banano in čokolado...pa niččč...kaj ve menite???




respect -> RE: Driska pri petletniku... (28.1.2014 19:53:06)

ne vem zakaj pri driskah otroku odrekate hrano in mu dajete takšno revno hrano za jest? Ravno ko je driska otrok potrebuje pravi obrok hrane. Nimate kaj,virus se mora izločiti iz telesa. Otrok naj je kar želi oz. mu kuhajte normalno hrano in pije naj,da ne dehidrira . če v roku 10 dneh driska ne pojenja pojdite do zdravnika




RIJA* -> RE: Driska pri petletniku... (28.1.2014 20:29:38)

banana in kokakola....če noče mehurčkov, pač reči, da je to zdravilo in mora....če ni nek rota, jo bo zaprlo....




mamica deklicam -> RE: Driska pri petletniku... (29.1.2014 6:08:46)

že nekaj let je navodilo pediatrov, da naj otrok takrat je kar mu paše. Važno, da veliko pije.

Tako, da jaz se takrat tega držim. Ko sta moji bolani, jima tako ali tako nobena hrana ne diši. Kakor je že predhodnica napisala, se mora virus izločiti iz telesa




lily32 -> RE: Driska pri petletniku... (29.1.2014 6:18:10)

Glede hrane se strinjam s predhodnicami. Ob tem pa jaz našim od prvega dneva dajem probiotike (linex limbi ali biogaia), ki pomagajo z "dobrimi bakterijami" vzpostaviti ravnovesje v črevesju. Naj veliko pije in je, kar ji paše. Poskrbeti moramo, da ne dehidrajo, ostalo opravi organizem sam.




Polona31 -> RE: Driska pri petletniku... (29.1.2014 11:44:58)

Ko je imelo moja malo dete 5 mes. sem pokasirala GROZNO trebušno virozo, bruhala, driskala...kar teklo je iz mene...dobila sem inf. injekcije proti krčem... in nasvet zdravnice je bil da driske ne smemo ustavljati, ker...na takšen način telo
samo poskrbi da se virus čimprej odpravi (opere) iz telesa...samo skrbeti je treba da se dovolj pije in seveda jesti vse kar nam paše (če sploh kaj paše)




bskrle -> RE: Driska pri petletniku... (29.1.2014 12:59:26)

Jaz jim ob driski dam dekstra bombone, pa isostar ...in vse, kar sami hočejo.




nyna84 -> RE: Driska pri petletniku... (29.1.2014 14:06:31)


IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Glede hrane se strinjam s predhodnicami. Ob tem pa jaz našim od prvega dneva dajem probiotike (linex limbi ali biogaia), ki pomagajo z "dobrimi bakterijami" vzpostaviti ravnovesje v črevesju. Naj veliko pije in je, kar ji paše. Poskrbeti moramo, da ne dehidrajo, ostalo opravi organizem sam.

Jaz pa jogurte. Normalno hrano, pa čim več tekočine.




Stran: [1]