Počutje, aktivnost v prvih mesecih (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> Počutje, aktivnost v prvih mesecih (9.2.2014 21:00:31)

Pozdravljene!

Jaz bi pa rada, da se malo razpisete o vasem pocutju sedaj, ko veste, da ste nosece? Koliko ste kaj aktivne, nadaljujete s sportom kot do sedaj, ali doma sesate, se prepogibate in podobno..

Ze razmisljate, kdaj boste oznanile vaso nosecnost, ce jo niste ze? [sm=smiley1.gif]

Pozdravckii[sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_wavespin.gif]




Anonimen -> RE: Počutje, aktivnost v prvih mesecih (9.2.2014 21:01:50)

Svoje življenje živiš kot si ga do zdaj !! To ti bo najboljši nasvet v življenju.
ker če bi prepogibanje,umivanje oken in ne vem še kaj škodilo otroku,dvomim,da bi nas bilo toliko na svetu




Anonimen -> RE: Počutje, aktivnost v prvih mesecih (9.2.2014 22:08:21)

Ne vem zakaj se ne bi prepogibala in sesala, pospravljala, hodila v sluzbo....sej nosecnost ni invalidnost. Zivis normalno, ce je pa nosecnost rizicna je pa druga zadeva. Je pa res da proti koncu ko si ze kot kamjon, nisi vec tako okreten, jaz sem si recimo tezko zavezala cevlje in se prepogibala, ampak to je tut odvisno od posameznice.

Sport pa kaksno plavanje, pilates, vadba za nosecke...tega je veliko in kar pogumno.




Mateia. -> RE: Počutje, aktivnost v prvih mesecih (9.2.2014 23:34:48)

Js imam sicer do konca se slab mesec tako, da vejo ze vsi :P drugace sem pa do 5m delala normalno (v lokalu za sankom) in veliko hodila (sem med tistimi srecnicami, ki niso imele znakov nosecnosti), no delat sem nato nehala, ker so se sefi prevec bali zame, sem pa se vedno kar veliko hodila. Zadnji mesec sem zacela bolj pocivat zaradi bolecin v krizu, bolecih stopal pa se isias me je udaru vmes :)
glede domacih opravil, se vedno delam vse. Sesam, pomivam, pospravljam, se prepogibam, kokr le lahko. Je pa res, da mi trebuh in hrbet ne dovolita pretiravati :)
cim manj se obremenjuj, nosecnost je le trenutno stanje in ni bolezen, zaradi cesar bi mogla spreminjat zivljenske navade. Bolj kt se obremenjujes, v slabsi pripravljenosti si, tako fizicni kot psihicni :)




Shana86 -> RE: Počutje, aktivnost v prvih mesecih (10.2.2014 9:10:39)

Predvsem poslusaj svoje telo. Pocnes pa lahko popolnoma vse. Pojdi vsak dan na konkreten sprehod in hodi na kaksno telovadbo za nosecke - porod je navsezadnje za telo tak napor kot maraton, bi se ga udelezila, ce bi prej 9 mesecev samo posedala in lezala? Nobeno dvigovanje in napor ne more povzrociti splava pri zdravi nosecnosti.
Tistega s prepogibanjem ne razumem ravno (nameravas nekoga najet, da ti bo obuval cevlje in nogavice, pobiral stvari s tal...?), gospodinjska opravila pa jaz 3 dni pred rokom opravljam prakticno vsa. V zadnjih tednih so se edino sobotne generalke razvlekle na cel teden, ker se hitro utrudim, sem storasta in za vse porabim 10x vec casa. Pa npr po likanju me boli hrbet. Sem pa se pred tremi tedni sadila tulipane...

Povedala sva pa midva starsem ze nekaj dni po plusku, ker so po laparoskopiji vedeli, da delava na tem, sirsi druzini in kolegom pa s slikico z nuhalne.

Pocutje na zacetku? Od 6.-14.tedna vsak dan prakticno cel dan precej hude slabosti in pa utrujenost, sem se ze zjutraj zbudila vsa povozena. Potem kak mesec dobrega pocutja, nato pa od 19.tedna hude bolecine v medenici, z zacetkom zadnjega trimesecja pa cisto vse standardne tegobe po spisku [sm=smiley36.gif] Ampak noben pocitek pri vsem tem ni pomagal toliko kot sprehod po svezem zraku...

Uzivaj v nosecnosti, ne kompliciraj in se pusti crkljat ;)




bauko -> RE: Počutje, aktivnost v prvih mesecih (10.2.2014 18:06:11)

Meni se zdi najpomembnejše, da znaš poslušati svoje telo, ki ti pove čisto vse, če ga le znaš slišati. Tudi kar se tiče spalnih položajev, okrog katerih veliko nosečnic blazno komplicira. Če bo kaj narobe, boš to nagonsko vedela in se obrnila drugače. Zato spi kot ti pač najbolj paše...

Sej ne nosimo in rojevamo otrok od včeraj, ampak odkar obstaja človeštvo...

Glede športa sem jaz ostala precej aktivna, v podrobnosti se pa ne bom spuščala, ker se mi ne da poslušat zgražanj nevednih in zaplankanih ljudi. [sm=smiley36.gif] Sem se pa seveda prilagodila - kakor reče telo, tako pa naredim. Pridejo tudi dnevi, ko ne morem čisto nič in takrat pač počivam. Če pa sem polna energije, grem športat in se potem počutim še boljše. [sm=smiley1.gif]

Moram pa priznat, da za svoje aktivnosti v nobeni trgovini nisem našla željenih oblačil. Niti stric google jih ne najde. Tako da sem si jih v končni fazi naredila sama...

Bi pa na tem mestu opozorila še na pomembnost zadostnega vnosa tekočine pri povečani aktivnosti - pri meni je tako, da je rabim bistveno več kot prej in čim se ne držim tega, imam še isti, ali pa takoj naslednji dan kazen v obliki glavobola.

Glede pospravljanja pa jaz spet naredim, tako, kot reče telo. Če mi je npr. preveč zribat celo kopalnico naenkrat, jo pač zribam v dveh dneh, pa je. [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Počutje, aktivnost v prvih mesecih (10.2.2014 19:31:03)

Spominjaš name, ko se mi je mešalo od sreče, avtorica posta, ko sem zvedela, da sem noseča(bi takoj zakričala celemu svetu, takoj sem si želela, da se mi vidi trebušček, pregled bi imela še isti dan, rodila bi pa itak kr drug teden že,...(pretiravam,seveda!)) in hkrati me je razganjalo od skrbi, kaj lahko in kaj ne, kaj lahko gre narobe...

Zadihaj in začni uživati!
Pred teboj je čudovito obdobje!

Srečno!




Stran: [1]