suha hrapova koža pri dveletnici (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


domci -> suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 9:56:47)

Naša 2 letnica ima suho razdraženo kožo. Na nekaterih delih predvsem zapestja in pa na nogi ima tak rdeč izpuščaj. Tam kjer koža ni rdeča pa je čisto hrapova. Zdravnica pravi, da je to od zime in od tega, ko kurimo... Naj jo mažem predlagala je  od La Roche-Posay cicaplast balzam B5 porabile sva že 100ml pa kakega učinka ni videti.
S čim naj jo namažem, da koža ne bo tako hrapova ?




RIJA* -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:10:24)

jaz bi ti svetovala, da kupiš v lekarni navadno oljčno olje (ali olivno[sm=zmeden.gif]) in jo pred kopanjem fajn zmasiraš po delih telesa, kjer je koža hrapava, potem pa umivanje samo z vodo....1 x tedensko pa nežno milo....

pa ne rabiš nobene drage kemije....probaj in poročaj [sm=smiley1.gif]




RIJA* -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:11:11)


IZVIRNO SPOROČILO: domci

. Naj jo mažem predlagala je  od La Roche-Posay cicaplast balzam B5 porabile sva že 100ml pa kakega učinka ni videti.




verjetno ma tvoja zdravnica doma celoletno gratis zalogo od La Rocheja....[sm=smiley36.gif]




domci -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:15:20)




IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: domci

. Naj jo mažem predlagala je  od La Roche-Posay cicaplast balzam B5 porabile sva že 100ml pa kakega učinka ni videti.


 

verjetno ma tvoja zdravnica doma celoletno gratis zalogo od La Rocheja....[img]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley36.gif[/img]



Ja sem tudi jaz pomisnila na to [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img] saj kaj bi nama na recept napisala, da bi v lekarni zmešali. Koža je taka kot šmergel papir ne vem če bo to ravno od kurjenja.....




RIJA* -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:20:50)

domci, lahko da je, ima pač tvoj otrok bolj občutljivo kožo...

res probaj z oljem....moj otrok je imel tako kožo, da bi bila za v zdravstveni priročnik...ampak smo ga res vsak večer masirali in potem kopali...njegova koža še sedaj do 8 leta ni videla nobene umetne kreme, ritko smo mazali menda ene 4 x z bepanthenom, ko je imel res vneto zaradi viroz in slabega imunskega sistema....sicer pa nič kot voda...
no, zdaj si je omislil....labello [sm=jezicek.gif] pa še to mu bom zamenjala s čistim karitejevim maslov[sm=smiley36.gif]

aja...pa nisem noben eko frik[sm=jezicek.gif] normalno hodimo v mcdonalds, pijemo včasih kokakolo, jemo čips in pohano meso [sm=hudicek.gif]




domci -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:23:19)

Bomo sprobali hvala




Luns -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:34:43)

Tudi naš je imel tako kožo. Mazala sem ga z žajbljevim mazilo. Narejeno iz olivnega olja in žajbla, naravna zadeva in je bilo ok. Ampak sem ga res vsak večer namazala fajn. Je pomagal tudi nek losion od A Derme ampak je čisto predrag glede na porabljene količine.




pomlad08 -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (18.2.2014 10:47:29)

Ja, ja, pri našem mlajšem je tudi vsako zimo koža hrapava, ponekod rdeča ... Vem, da je to gotovo od zime, kurjave, zraka (pa nečak ima isti problem), ker poleti je koža super.

Kot so ti že svetovale, uporabi čim bolj mastno mažo, pa ni treba, da je draga :) Jaz kar sama zmešam eno navadno kremo z olivnim oljem (približno 50:50) in se pozimi vsi s tem mažemo. Namaži ga zvečer, ker se taka krema slabše vpija, ampak zelo dobro vpliva na kožo. Pa čim manj kopanja, sploh pa ne z milom.




Pigy -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (21.2.2014 18:17:38)

Nam je pediatrinja dala recept za mazilo (olivno olje v belo bazi), težav več ni, koža je lepa. to pa uporabljamo že celo zimo.




Izabelina -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (21.2.2014 18:32:14)

eej, naša tamala ma tut čis bogo kožo, hrapavo, rdečo... sm misnla, da je to kšna alergija al pa kej (ampak mi je to tok tuje, ker noben ni na nič alergičen), uglavnem nehal smo uporabljat mehčalc, od tamale obleke perem samo z mal praška in kisom, pa v sušilcu jih posušim, mažemo jo z neko mastno maže ognjičevo, zaenkrat se še ni nič izboljšalo, bom probala tole z olivnim oljem...






pipapopa -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (21.2.2014 18:52:33)

Pri nas je zakon A Derma, ampak cena je res malo pretirana. Ni to ravno, da bi se full mazal




emma83 -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (21.2.2014 19:18:40)

Nas je nagnjen k zimskemu ekcemu in smo tudi dobili olivno olje v belobazi. Ko je pa ful hudo in se zacne praskat do krvi, takrat uporabim mesanico elocoma v belobazi. Zal ne gre drugace.




Lelly28 RR -> RE: suha hrapova koža pri dveletnici (31.10.2021 21:30:31)

meni so v lekarni namešali EMOLIENS po recepturi in sem na najbolj kritičlnih mestih zvečer jo namazala. koža je hitro pridobila mehkobo, je pa res da se bolj počasi vpija zato obvezno mazanje zvečer




Stran: [1]