|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 11:19:48   
mamica deklicam
Pozdravljene.

Tiste, ki ste lastnice stanovanj ali hiš, ali ste že dobile domov pošto? Če ste, kako ste zadovoljne z izračunom?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 11:22:25   
RIJA*
zelouser posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 11:25:32   
petea
izračun je takšen, kot mora biti in začuna celo brez napak s strani države



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 11:33:46   
mamica deklicam
sem mislila, da sva samo midva zadovoljnauser posted image

ker sem se kar malo bala, koliko nama bodo zaračunali, a bodo usmiljeniuser posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 11:39:52   
pipapopa
no jaz malo manjuser posted image
sva samo delna lastnika hiše, ki je vodena kot prazna in je vseeno visok izračun in bo kar konkretno breme za družinski proračun user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 11:55:06   
petea
pipapopa,
a ne morete uporabiti nobenega izmed načinov za znižanje davka?

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 12:10:34   
dota
Davek se vam računa samo od solastniškega deleža.
Kar pomeni, če ste lastniki četrtine pomeni, da je osnova za izračun davka 1/4 vrednosti nepremičnine.

Vsekakor vam pa ne smejo računati od celote, če niste lastniki 1/1.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 12:55:35   
mamica deklicam
imam še eno vprašanje.

z mojim imava polovičen delež nepremičnine, samo imamo pa samo me tri stalno bivališče prijavljeno, moj partner pa ne. A potem on dobi drugačen izračun kot jaz?

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 12:58:03   
RIJA*
ja, dobil bo višjega za svoj delež

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:13:32   
mamica deklicam
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ja, dobil bo višjega za svoj delež


no mogoče ga bo pa sedaj končno srečala pamet in bo menjal naslov user posted image user posted image

čeprav sem še vedno malo skeptična glede tega, ker tudi v tem primeru ne bo huda cifrauser posted image

< Sporočilo je popravil mamica deklicam -- 18.2.2014 13:14:40 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:22:50   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ja, dobil bo višjega za svoj delež


no mogoče ga bo pa sedaj končno srečala pamet in bo menjal naslov user posted image user posted image

čeprav sem še vedno malo skeptična glede tega, ker tudi v tem primeru ne bo huda cifrauser posted image


a misliš 'da ne bo'?
Davčna stopnja bo potem pri obeh enaka - 0.15 %

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:23:46   
azalea
pri nas doma je že včeraj napeto bilo- zaradi gurs-auser posted image

je reko ati, da jim bo vse položnice za 60 let tja prineso, pa naj jih oni plačajo, ker on po njihovem tak ne stanuje tam (pošto pa je dobil na ta naslov) te pa še položnic ne bo plačevaluser posted image . Za svoje stanovanje - kjer ima stalno prebivališče 0,5 davek in 300 €. Njegova sestra in vsak pa za eno nadstropje višje (dvostanovanjska hiša) pa 45 € - ker sta ona dva lastnika zgornjega stanovanja vsak polovico. Pa je vse urejeno na zemljiški knjigi....

bizgeciuser posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:31:19   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ja, dobil bo višjega za svoj delež


no mogoče ga bo pa sedaj končno srečala pamet in bo menjal naslov user posted image user posted image

čeprav sem še vedno malo skeptična glede tega, ker tudi v tem primeru ne bo huda cifrauser posted image


a misliš 'da ne bo'?
Davčna stopnja bo potem pri obeh enaka - 0.15 %


sem šla malo računat in bo kar veliko plačal. In glede na to, da včasih nori že za par centov, je kar lepa cifrauser posted image . Plačal bo 3x toliko kot jaz.

A če bo sedaj menjal stalno bivališče, ali bo to potem že upoštevano ali jim moramo javiti tako spremembo?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:46:30   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: azalea

pri nas doma je že včeraj napeto bilo- zaradi gurs-auser posted image

je reko ati, da jim bo vse položnice za 60 let tja prineso, pa naj jih oni plačajo, ker on po njihovem tak ne stanuje tam (pošto pa je dobil na ta naslov) te pa še položnic ne bo plačevaluser posted image . Za svoje stanovanje - kjer ima stalno prebivališče 0,5 davek in 300 €. Njegova sestra in vsak pa za eno nadstropje višje (dvostanovanjska hiša) pa 45 € - ker sta ona dva lastnika zgornjega stanovanja vsak polovico. Pa je vse urejeno na zemljiški knjigi....

bizgeciuser posted image


azalea,
očitno je napačna davčna stopnja kar pogosta napaka na inf. izračunih;
naročite se na GURS in zahtevajte popravek stopnje

(odgovor članu azalea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:52:35   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

sem šla malo računat in bo kar veliko plačal. In glede na to, da včasih nori že za par centov, je kar lepa cifrauser posted image . Plačal bo 3x toliko kot jaz.

A če bo sedaj menjal stalno bivališče, ali bo to potem že upoštevano ali jim moramo javiti tako spremembo?



ja, razlika je malo več kot 3x


praviloma spremembe prebivališča ne rabi javiti GURS-u, saj dobijo podatek avtomatično;
če pa bo dejanski obračun dejansko napačno izveden, pa se bo moral pritožiti na odločbo


bo pa sedaj moral menjati dokumente ..

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 13:57:34   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

sem šla malo računat in bo kar veliko plačal. In glede na to, da včasih nori že za par centov, je kar lepa cifrauser posted image . Plačal bo 3x toliko kot jaz.

A če bo sedaj menjal stalno bivališče, ali bo to potem že upoštevano ali jim moramo javiti tako spremembo?



ja, razlika je malo več kot 3x


praviloma spremembe prebivališča ne rabi javiti GURS-u, saj dobijo podatek avtomatično;
če pa bo dejanski obračun dejansko napačno izveden, pa se bo moral pritožiti na odločbo


bo pa sedaj moral menjati dokumente ..


veš je "tepec" moral lani dat delat novo osebnouser posted image in sem mu rekla, da naj hkrati uredi na nov naslov. A ne on je dal delat na starega. Že vidim, kako se bova kregala doma, ker je trmast kot bikuser posted image , pa sem to jaz po horoskopu, on je oven za info.

Se noče prepisat, ker pravi, da bo doma tako več dobil. In še mlajšega brata sedaj s tem zafrkava, ko doma na podstrehi stanovanje dela. Deci...., kdo bi jih zastopiluser posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 14:04:37   
dota
Bo zanimivo videt kako bo, če bodo sprejeli un zakon, ki ga pripravljajo. O prijavi stalnega bivališča.


(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 14:10:05   
petea
dota,
kakšne pa so kaj ideje zbrane v tem predlogu?

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 14:11:27   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: dota

Bo zanimivo videt kako bo, če bodo sprejeli un zakon, ki ga pripravljajo. O prijavi stalnega bivališča.




tole sem pa zgrešila. Tudi mene zanima, kaj je na stvari

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 14:19:40   
dota
Zanimive.
Ukinjajo začasna bivališča v celoti. Obstaja samo eno bivališče, ki ga imaš po vsej EU. No mislim, imaš samo eno bivališče, kjer prebivaš, velja za vso EU. Ne morepš imet stalnega bivališča pri ženi in otrocih v SLO hkrati pa še enega v AUT, kjer pač živiš med tednom da hodiš na šiht. Tako da lahko pravice, ki izhajajo iz tega uveljavljaš samo v eni državi user posted image . Očitno smo balkanci dojadili tudi EUjuuser posted image
Poenostavljeno je ugotavljanje bivališča in če ugotovijo da te ni tam kjer si prijavljen ampak nekje drugje te avtomatsko prijavijo na ta naslov. Edino se ne spomnim kako je s prijavo gospodinjstva. Če se prav spomnim so tudi ukinili prijavo 5 gospodinjstev na istem naslovu, če ni nedvoumno izkazano da gre za različne bivalne enote. Tako no v enem stanovanju se ne bo dalo prijaviti treh gospodinjstev v hiši, ki ima tri ločena stanovanja pa ja, čeprav ni urejena etažna lastnina.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 14:30:39   
petea
dota,
nisem 'vzdržala' v čakanju na tvoj odgovor in sem vmes že sama pobrskala za tem predlogom.

Samo jaz malo drugače berem predlog - ali pa gre za drugo različico - naj ne bi šlo za ukinitev začasnih prebivališč, ampak omejitev zgolj na največ eno:
'omejitev števila začasnih prebivališč na zgolj eno začasno prebivališče ali en začasni naslov v tujini'

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
18.2.2014 18:27:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 18:40:21   
petea
A ste večinoma čakali na informativne izračune ali ste si predviden znesek izračunali že prej na podlagi dostopnih podatkov na portalu Prostor in ste sedaj samo preverili, če je vse pravilno?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: informativni izračun nepremičnine
18.2.2014 21:05:26   
Stanislava_
Če sem zadovoljna? Ne vem, davek je treba plačat user posted image . Načeloma bi raje višjega - če bi imela bolj vredno nepremičnino. Izračun je pa ok, sem pričakovala kaj napačnega glede na ves cirkus.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: informativni izračun nepremičnine
19.2.2014 16:34:46   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: azalea

pri nas doma je že včeraj napeto bilo- zaradi gurs-auser posted image

je reko ati, da jim bo vse položnice za 60 let tja prineso, pa naj jih oni plačajo, ker on po njihovem tak ne stanuje tam (pošto pa je dobil na ta naslov) te pa še položnic ne bo plačevaluser posted image . Za svoje stanovanje - kjer ima stalno prebivališče 0,5 davek in 300 €. Njegova sestra in vsak pa za eno nadstropje višje (dvostanovanjska hiša) pa 45 € - ker sta ona dva lastnika zgornjega stanovanja vsak polovico. Pa je vse urejeno na zemljiški knjigi....

bizgeciuser posted image


Oče naj v centralnem registru preveri, če ima na stalno prebivališče prijavljeno na svoje stanovanje ali samo na hišni številki, Saj živi v dvostanovanjski hiši.

Pri nas je hiša enostanovanjska, za kar ni nikjer navedeno, da rabiš imeti posebej označeno številko stanovanja, pa so nama z možem vseeno pripisali davek po stopnji 0,50%. Tega pač ne bova sprejela.

(odgovor članu azalea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?