informativni izračun nepremičnine (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


mamica deklicam -> informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 11:19:48)

Pozdravljene.

Tiste, ki ste lastnice stanovanj ali hiš, ali ste že dobile domov pošto? Če ste, kako ste zadovoljne z izračunom?




RIJA* -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 11:22:25)

zelo[sm=jezicek.gif]




petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 11:25:32)

izračun je takšen, kot mora biti in začuna celo brez napak s strani države






mamica deklicam -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 11:33:46)

sem mislila, da sva samo midva zadovoljna[sm=smiley36.gif]

ker sem se kar malo bala, koliko nama bodo zaračunali, a bodo usmiljeni[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




pipapopa -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 11:39:52)

no jaz malo manj[sm=smiley13.gif]
sva samo delna lastnika hiše, ki je vodena kot prazna in je vseeno visok izračun in bo kar konkretno breme za družinski proračun [sm=smiley13.gif]




petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 11:55:06)

pipapopa,
a ne morete uporabiti nobenega izmed načinov za znižanje davka?




dota -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 12:10:34)

Davek se vam računa samo od solastniškega deleža.
Kar pomeni, če ste lastniki četrtine pomeni, da je osnova za izračun davka 1/4 vrednosti nepremičnine.

Vsekakor vam pa ne smejo računati od celote, če niste lastniki 1/1.




mamica deklicam -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 12:55:35)

imam še eno vprašanje.

z mojim imava polovičen delež nepremičnine, samo imamo pa samo me tri stalno bivališče prijavljeno, moj partner pa ne. A potem on dobi drugačen izračun kot jaz?




RIJA* -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 12:58:03)

ja, dobil bo višjega za svoj delež




mamica deklicam -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:13:32)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ja, dobil bo višjega za svoj delež


no mogoče ga bo pa sedaj končno srečala pamet in bo menjal naslov [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

čeprav sem še vedno malo skeptična glede tega, ker tudi v tem primeru ne bo huda cifra[sm=zmeden.gif]




petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:22:50)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ja, dobil bo višjega za svoj delež


no mogoče ga bo pa sedaj končno srečala pamet in bo menjal naslov [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

čeprav sem še vedno malo skeptična glede tega, ker tudi v tem primeru ne bo huda cifra[sm=zmeden.gif]


a misliš 'da ne bo'?
Davčna stopnja bo potem pri obeh enaka - 0.15 %




azalea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:23:46)

pri nas doma je že včeraj napeto bilo- zaradi gurs-a[sm=smiley36.gif]

je reko ati, da jim bo vse položnice za 60 let tja prineso, pa naj jih oni plačajo, ker on po njihovem tak ne stanuje tam (pošto pa je dobil na ta naslov) te pa še položnic ne bo plačeval[sm=smiley36.gif]. Za svoje stanovanje - kjer ima stalno prebivališče 0,5 davek in 300 €. Njegova sestra in vsak pa za eno nadstropje višje (dvostanovanjska hiša) pa 45 € - ker sta ona dva lastnika zgornjega stanovanja vsak polovico. Pa je vse urejeno na zemljiški knjigi....

bizgeci[sm=smiley36.gif]




mamica deklicam -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:31:19)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ja, dobil bo višjega za svoj delež


no mogoče ga bo pa sedaj končno srečala pamet in bo menjal naslov [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

čeprav sem še vedno malo skeptična glede tega, ker tudi v tem primeru ne bo huda cifra[sm=zmeden.gif]


a misliš 'da ne bo'?
Davčna stopnja bo potem pri obeh enaka - 0.15 %


sem šla malo računat in bo kar veliko plačal. In glede na to, da včasih nori že za par centov, je kar lepa cifra[sm=smiley36.gif]. Plačal bo 3x toliko kot jaz.

A če bo sedaj menjal stalno bivališče, ali bo to potem že upoštevano ali jim moramo javiti tako spremembo?




petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:46:30)


IZVIRNO SPOROČILO: azalea

pri nas doma je že včeraj napeto bilo- zaradi gurs-a[sm=smiley36.gif]

je reko ati, da jim bo vse položnice za 60 let tja prineso, pa naj jih oni plačajo, ker on po njihovem tak ne stanuje tam (pošto pa je dobil na ta naslov) te pa še položnic ne bo plačeval[sm=smiley36.gif]. Za svoje stanovanje - kjer ima stalno prebivališče 0,5 davek in 300 €. Njegova sestra in vsak pa za eno nadstropje višje (dvostanovanjska hiša) pa 45 € - ker sta ona dva lastnika zgornjega stanovanja vsak polovico. Pa je vse urejeno na zemljiški knjigi....

bizgeci[sm=smiley36.gif]


azalea,
očitno je napačna davčna stopnja kar pogosta napaka na inf. izračunih;
naročite se na GURS in zahtevajte popravek stopnje




petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:52:35)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

sem šla malo računat in bo kar veliko plačal. In glede na to, da včasih nori že za par centov, je kar lepa cifra[sm=smiley36.gif]. Plačal bo 3x toliko kot jaz.

A če bo sedaj menjal stalno bivališče, ali bo to potem že upoštevano ali jim moramo javiti tako spremembo?



ja, razlika je malo več kot 3x


praviloma spremembe prebivališča ne rabi javiti GURS-u, saj dobijo podatek avtomatično;
če pa bo dejanski obračun dejansko napačno izveden, pa se bo moral pritožiti na odločbo


bo pa sedaj moral menjati dokumente ..




mamica deklicam -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 13:57:34)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

sem šla malo računat in bo kar veliko plačal. In glede na to, da včasih nori že za par centov, je kar lepa cifra[sm=smiley36.gif]. Plačal bo 3x toliko kot jaz.

A če bo sedaj menjal stalno bivališče, ali bo to potem že upoštevano ali jim moramo javiti tako spremembo?



ja, razlika je malo več kot 3x


praviloma spremembe prebivališča ne rabi javiti GURS-u, saj dobijo podatek avtomatično;
če pa bo dejanski obračun dejansko napačno izveden, pa se bo moral pritožiti na odločbo


bo pa sedaj moral menjati dokumente ..


veš je "tepec" moral lani dat delat novo osebno[sm=smiley36.gif] in sem mu rekla, da naj hkrati uredi na nov naslov. A ne on je dal delat na starega. Že vidim, kako se bova kregala doma, ker je trmast kot bik[sm=smiley29.gif], pa sem to jaz po horoskopu, on je oven za info.

Se noče prepisat, ker pravi, da bo doma tako več dobil. In še mlajšega brata sedaj s tem zafrkava, ko doma na podstrehi stanovanje dela. Deci...., kdo bi jih zastopil[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




dota -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 14:04:37)

Bo zanimivo videt kako bo, če bodo sprejeli un zakon, ki ga pripravljajo. O prijavi stalnega bivališča.





petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 14:10:05)

dota,
kakšne pa so kaj ideje zbrane v tem predlogu?




mamica deklicam -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 14:11:27)


IZVIRNO SPOROČILO: dota

Bo zanimivo videt kako bo, če bodo sprejeli un zakon, ki ga pripravljajo. O prijavi stalnega bivališča.




tole sem pa zgrešila. Tudi mene zanima, kaj je na stvari




dota -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 14:19:40)

Zanimive.
Ukinjajo začasna bivališča v celoti. Obstaja samo eno bivališče, ki ga imaš po vsej EU. No mislim, imaš samo eno bivališče, kjer prebivaš, velja za vso EU. Ne morepš imet stalnega bivališča pri ženi in otrocih v SLO hkrati pa še enega v AUT, kjer pač živiš med tednom da hodiš na šiht. Tako da lahko pravice, ki izhajajo iz tega uveljavljaš samo v eni državi [sm=jezicek.gif]. Očitno smo balkanci dojadili tudi EUju[sm=jezicek.gif]
Poenostavljeno je ugotavljanje bivališča in če ugotovijo da te ni tam kjer si prijavljen ampak nekje drugje te avtomatsko prijavijo na ta naslov. Edino se ne spomnim kako je s prijavo gospodinjstva. Če se prav spomnim so tudi ukinili prijavo 5 gospodinjstev na istem naslovu, če ni nedvoumno izkazano da gre za različne bivalne enote. Tako no v enem stanovanju se ne bo dalo prijaviti treh gospodinjstev v hiši, ki ima tri ločena stanovanja pa ja, čeprav ni urejena etažna lastnina.





petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 14:30:39)

dota,
nisem 'vzdržala' v čakanju na tvoj odgovor in sem vmes že sama pobrskala za tem predlogom.

Samo jaz malo drugače berem predlog - ali pa gre za drugo različico - naj ne bi šlo za ukinitev začasnih prebivališč, ampak omejitev zgolj na največ eno:
'omejitev števila začasnih prebivališč na zgolj eno začasno prebivališče ali en začasni naslov v tujini'




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.2.2014 18:27:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 18:40:21)

A ste večinoma čakali na informativne izračune ali ste si predviden znesek izračunali že prej na podlagi dostopnih podatkov na portalu Prostor in ste sedaj samo preverili, če je vse pravilno?




Stanislava_ -> RE: informativni izračun nepremičnine (18.2.2014 21:05:26)

Če sem zadovoljna? Ne vem, davek je treba plačat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Načeloma bi raje višjega - če bi imela bolj vredno nepremičnino. Izračun je pa ok, sem pričakovala kaj napačnega glede na ves cirkus.




nananaja -> RE: informativni izračun nepremičnine (19.2.2014 16:34:46)


IZVIRNO SPOROČILO: azalea

pri nas doma je že včeraj napeto bilo- zaradi gurs-a[sm=smiley36.gif]

je reko ati, da jim bo vse položnice za 60 let tja prineso, pa naj jih oni plačajo, ker on po njihovem tak ne stanuje tam (pošto pa je dobil na ta naslov) te pa še položnic ne bo plačeval[sm=smiley36.gif]. Za svoje stanovanje - kjer ima stalno prebivališče 0,5 davek in 300 €. Njegova sestra in vsak pa za eno nadstropje višje (dvostanovanjska hiša) pa 45 € - ker sta ona dva lastnika zgornjega stanovanja vsak polovico. Pa je vse urejeno na zemljiški knjigi....

bizgeci[sm=smiley36.gif]


Oče naj v centralnem registru preveri, če ima na stalno prebivališče prijavljeno na svoje stanovanje ali samo na hišni številki, Saj živi v dvostanovanjski hiši.

Pri nas je hiša enostanovanjska, za kar ni nikjer navedeno, da rabiš imeti posebej označeno številko stanovanja, pa so nama z možem vseeno pripisali davek po stopnji 0,50%. Tega pač ne bova sprejela.




Stran: [1]