Katastrofa od ljudi v Sežani (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Vali 81 -> Katastrofa od ljudi v Sežani (11.3.2014 10:22:29)

pozdravljene
že dolgo nisem nič pisala na ta forum ma to moram dat iz serbe.

Pred cca 14dnevi sta bila mož in 4letna hčerka v zd v sežani, hčerka je imela s sabo najljubšo igračko. Med čakanjem na pregled se je dalo hčerki lulat in sta šla na wc igračko sta postavila v prostoru kjer je umivalnik na radiator in šla lulat. V tem času so ju klicali h dohtrci in ta naša žižika je ostala na radiatorju.Ko sta odpravla pri dohtrc ne več kot 5min sta šla po žižiko a je ni bilo več. Vse sta preizkala , še po kontejnerjih okrog zd je mož vse pregledal a je ni več. mma kako so lahko ljudje tako nesramni da vzamejo igračko ubogemu otroku, res ne razumem tega.

in zakaj sem se odločla, da sedaj to napišem, ker opažam, da se je hčerka začela drugače obnašat saj ne pokaže žalosti ali kaj govori o žižiki a vidim da je v težavah. Noče več nosit igračk nikamor, ker se boji, da jo kdo vzel, tudi za v vrtec noče več igračk in v vrtec je hodila vedno z veseljem sedaj pa opažam da je vsak dan težje 100_x_ se moramo stisnit prej je kar stekla in komaj čakala, da gre v vrtec.

se poravičujem za moj roman a opažam, da je hčerka v težavah in ji neznam pomagat, saj druge igračke ji ne morem zrihtat, ker se je ne ,da nikjer kupit prav take in ona hoče prav isto. bila pa je plišasta žirafa dobili pa smo jo na velikonočnem jajcu zato pa težava z nakupom




RIJA* -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 10:42:14)

mogoče jo je pa vzel kak otrok? pa starš niti videl ni...

ni konec sveta, zdaj ve, da bo morala naslednjič bolj paziti na svoje stvari, pa atek tudi....

bo preživela, verjemi, pa tudi večjih travm ne bo mela....[sm=smiley1.gif] če seveda ti ne boš v nedogled potencirala zadeve, paničarila, ****rila ipd....




mateyka -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 10:46:37)

ja pogovori se z njo, probajta najti kako rešitev, da ne bo travme. veš kolikokrat se je naši že zgodilo kaj podobnega? enkrat ji je padla igrača iz roke (šlamparija pri držanju) in jo je pred njo avto povozil in razbil na tisoč koščkov. pogovorita se, da se to dogaja, da igrače ne trajajo večno, da se znucajo, da se jih lahko pozabi 8Kar se je njej zgodilo) in da jo zdaj verjetno ima nekdo drug in pazi nanjo, da pa ima tudi druge igrače, ki tudi rabijo njeno ljubezen in da ni nič narobe, če kdaj kako zgubi, pozabi ali če se uniči.

v glavnem, probaj ji dopovedat, da lajf je tak, da mora pač bit pozorna ali pa so posledice - da nič ni večno in da se ni dobro preveč obesit na eno igračo /stvar (samo tako, bolj diplomatsko, če veš kaj mislim [sm=smiley1.gif] )




Vali 81 -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 11:29:50)

hvala za odgovore
pogovorili tudi sva se že in ona zgleda da se je sprijaznila s tem ampak vidim, da je od tistega trenutka dalje drugačna. in jz ne potenciram in paničarim.

da pa bi jo kak otrok vzel in mama ne bi opazla pa dej no to je isto, kotda greš v trgovino in otrko vzame neko stvar in oba gresta mimo blagajne brez plačat saj mama ni opazla.

je res da bi mogla tamala bolj poskrbet za igračko ampakm sta hitela h dohtrci in mene so vedno učili in tako učim jaz svoje otroke če stvar ni tvoja ne tikaj.




mateyka -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 11:46:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81
da pa bi jo kak otrok vzel in mama ne bi opazla pa dej no to je isto, kotda greš v trgovino in otrko vzame neko stvar in oba gresta mimo blagajne brez plačat saj mama ni opazla.


jup, jaz sem ta mama, ki ni opazla [sm=smiley36.gif]
ko je bila stara cirka eno leto, najdem jaz smartise v košari vozička (pod njenim sedežem). in ko sem jo zasliševala, jih je baje ona dala tja, ker bi jih probala (ampak rekla mi ni nič in zgleda potem pozabila, ker sem jih jaz našla, ko sem pucala košaro).
moja teroija - da jih je fliknila not ko sva stale v vrsti na blagajni (ona v svojem vozičku) - ob blagajni majo dostikrat une sladkarije do tal v takih stojalih, in da je ona zgrabla ene smartise in jih zaflipava v košaro pod vozičkom (to predvidevam, samo je najbolj verjetno).

in kako naj zdaj jaz vem, kje jih je sunila? plus tok mala, niti ne šteka koncepta denarja. sem ji potem rekla, da mora men povedat, če kaj hoče, samo - to se zgodi.

je res da bi mogla tamala bolj poskrbet za igračko ampakm sta hitela h dohtrci in mene so vedno učili in tako učim jaz svoje otroke če stvar ni tvoja ne tikaj.


lej, noben ne pravi, da je to, da jo je en vzel ok, samo - to je včasih cena, če si pozabljiv ali pa preveč hitiš. pač, to je lajf. vse to je del odraščanja in prek tega se učimo in pridobivamo izkušnje. in sem ziher, da ko bo najstnica, da se tega ne bo spomnila z neprebolenim srcem in permanento rano na duši. otroci se razvijajo in odraščajo in stvari se predelajo, vidijo v perspektivi kot v resnici so. daj času čas.

p.s. ja, svoje otroke učiš prav. tudi jaz učim isto. je pa utopično pričakovat in narobe otroke učit, da ni čudakov, lažnivcev in kradljivcev na svetu. tudi to jih je treba postopoma naučit.




respect -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 11:58:28)

Joj,no,človek misli glede na naslov,da se je zgodil množični pokol [sm=zmeden.gif]

In kaj če jo je vzela čistilka in dala ne vem na recepcijo ?

otroka nauči,če ne skrbi za stvari ... gredo pa-pa




Vali 81 -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 12:06:22)

ne vem kje si videla množoični pokol v naslovu piše (katastroka od ljudi) in ne (katastrofa v sežani) in če si prebrala moj post si videla da smo vse preizkali




Paštetka -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 12:20:25)

A je samo meni ta naslov žaljiv in brez mesta v …. ? [sm=zmeden.gif]




RIJA* -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 13:16:43)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81
da pa bi jo kak otrok vzel in mama ne bi opazla pa dej no to je isto, kotda greš v trgovino in otrko vzame neko stvar in oba gresta mimo blagajne brez plačat saj mama ni opazla.


jup, jaz sem ta mama, ki ni opazla [sm=smiley36.gif]




[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

a vi sploh veste, koliko različnih kavnih žličk smo mi imeli nekoč doma? [sm=smiley36.gif]

bi mogli kafiči svoja imena gor gravirat, da bi jih lahko nazaj znosila....tak pa so bile enostavno v vozičku[sm=smiley1.gif]

meni bi 4 letnik lahko prinesel domov karkoli (sicer tega nikoli ni počel) ker ga ne gledam vsako sekundo in ga nimam pod 100 % kontrolo...sploh pa je v btcju kot doma[sm=smiley36.gif] in sem tudi jaz malo bolj na komot....




mateyka -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 13:58:38)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A je samo meni ta naslov žaljiv in brez mesta v …. ? [sm=zmeden.gif]


ja, to sem tudi jaz opazila (sem pričakovala, da jo je neka skupina ljudi whatever - napadla, nadrla, okradla..; samo sem se držala teme). eden nekaj sune in potem so "ljudje" katastrofa. ehhh.. da parafriziram z mamami, ki ne vejo, da jim otroci "kradejo" [sm=jezicek.gif]
ti "ljudje" v naslovu so tako tretirani kot v primeru določenih oseb, ki ko preberejo/slišijo kakšen zločin se je kje zgodil in potem obupavajo nad "človeštvom". kaj pa, če bi recimo raje vsak sam odgovarjal za svoja dejanja in ne bi krivili množic zaradi enega slabega primerka? tko, bolj zrel pogled na svet bi se mi zdel. ali vsaj, da ne bi vsak sežančan bil katastrofa.. [sm=smiley4.gif]

"v sežanskem zdr. domu ti lahko ukradejo igračo"
"katastrofa - igrača ukradena v zdr. domu"
"zdr. dom sežana - kraja"

vsaj neki tazga
[sm=smiley36.gif]




nusi -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 15:12:54)

meni se pa ne zdi normalno niti, da si je nekdo prisvojil igračo od deklice in je mama upravičeno besna, še manj pa komentarji v smislu, da ne ločite svojih igrač od tujih in niti ne opazite, kaj vam otrok domov prinese- in to pri 4ih letih[sm=smiley29.gif]. ok, vtakne čigumi v žep v trgovini, verjamem, da ne opaziš, da pa pride domov z npr. plišastim kužkom, pa ne opaziš?





eva1 -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 15:44:41)

Ja poznam to...prejšni teden smo imeli tekmo, tamala si je dala ščitnike dol in jih dala pod klop, sem jih še videla kje so..ko sem po tekmi šla po njih jih ni bilo več..pa to so otroci stari okoli 7 let, menda ja vedo kakšni so njihovi ščitniki in vem da se ni kr zmotu, ampak jih je zanalaš nekdo vzel( ker so bili samo naši tam in še to ob kraju pod klopjo)..in na tak način so poleg ščitnikov izginile še 2 flaši, in štucni...me razkuri, ker te stvari nisi lih poceni, ampak kaj čmo...če ne bodo mirkali svojih stvari, jih jaz enostavno ne bom več kupovala...




pipapopa -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 16:34:39)

jaz sem tudi pomislila, da je nekdo odnesel na recepcijo




mateyka -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:26:30)


IZVIRNO SPOROČILO: nusi
..še manj pa komentarji v smislu, da ne ločite svojih igrač od tujih in niti ne opazite, kaj vam otrok domov prinese-


ok, zdej mi pa povej kdo je to rekel tukaj na tej temi? kje je ta komentar? kdo je rekel, da ne loči svojih igrač od drugih? ga ne najdeš? sej, ker ga ni, da tudi našla ne boš. a mal nakladaš in napihuješ, da bo ja zdraha za eno stvar, ki jo nihče nikoli ni napisal?




malaMravljica -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:45:23)

ma saj je ze dolgo znano, krasevke so tok strupene, da ne rabis niti psa, ti zena vse sama odzene [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]





Izabelina -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:47:09)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mogoče jo je pa vzel kak otrok? pa starš niti videl ni...

ni konec sveta, zdaj ve, da bo morala naslednjič bolj paziti na svoje stvari, pa atek tudi....

bo preživela, verjemi, pa tudi večjih travm ne bo mela....[sm=smiley1.gif] če seveda ti ne boš v nedogled potencirala zadeve, paničarila, ****rila ipd....


matejka pomoje je nusi tole mela v mislih...




alda -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:49:09)

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ma saj je ze dolgo znano, krasevke so tok strupene, da ne rabis niti psa, ti zena vse sama odzene [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]




[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zz_bounce.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zz_bounce.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zz_bounce.gif[/image]




LuLu -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:49:54)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A je samo meni ta naslov žaljiv in brez mesta v …. ? [sm=zmeden.gif]


Ne, ni samo tebi




RIJA* -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:52:06)


IZVIRNO SPOROČILO: nusi

meni se pa ne zdi normalno niti, da si je nekdo prisvojil igračo od deklice in je mama upravičeno besna, še manj pa komentarji v smislu, da ne ločite svojih igrač od tujih in niti ne opazite, kaj vam otrok domov prinese- in to pri 4ih letih[sm=smiley29.gif]. ok, vtakne čigumi v žep v trgovini, verjamem, da ne opaziš, da pa pride domov z npr. plišastim kužkom, pa ne opaziš?




ja sori, ko nismo vse tak popolne kot ti [sm=zz_help.gif]




Stanislava_ -> RE: KATASTROFA Vali 81 (11.3.2014 18:53:32)

IZVIRNO SPOROČILO: respect

Joj,no,človek misli glede na naslov,da se je zgodil množični pokol [sm=zmeden.gif]


Vsaj to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].




LuLu -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:54:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81

ne vem kje si videla množoični pokol v naslovu piše (katastroka od ljudi) in ne (katastrofa v sežani) in če si prebrala moj post si videla da smo vse preizkali



že vem, že vem... Koliko ljudi je potrebnih, da vzame eno igračo tujemu otroku, ob predpostavki, da se to zgodi v Sežani?
A ve kdo? ??
VSI LJUDJE V SEŽANI!!!!

(razen atija in otroka)
Ali pa sta ati in otrok prikrila resnico in sta igračo nekje izgubila [sm=smiley23.gif]




petea -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:54:48)

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

meni se pa ne zdi normalno niti, da si je nekdo prisvojil igračo od deklice ...
ne ločite svojih igrač od tujih in niti ne opazite, kaj vam otrok domov prinese- in to pri 4ih letih[sm=smiley29.gif]


Nusi: moj štiriletnik je enkrat z vrstnikom menjal hlače, pa nismo tega opazili ne vzgojiteljice, ne midva kot starša - šele drugi dan je mamica drugega dečka povedala, kaj sta ušpičila - njima je bilo to ful všeč. [sm=smiley36.gif]

Pa meni je zanimivo, da se pravzaprav otrokom zasmilijo takšne zapuščene igrače in jih zato hočejo vzeti oz. imeti. Zlahka otrok kakšno lutko tako pospravi, da starš šele čez nekaj časa - v avtu, doma ... ugotovi, da imajo nekaj nenjihovega. Zdaj pa - da bi se takoj in samo zaradi tega vračali nazaj, se večina ne bo, ali zaradi pomanjkanja časa, neekonomičnosti, lenobe, mnenja o nepomembnosti predmeta ...
Ali pa prinesejo nazaj, ko iskalec že (začasno) obupa nad tem, da bo našel izgubljen predmet.





Stanislava_ -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 18:57:56)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

meni se pa ne zdi normalno niti, da si je nekdo prisvojil igračo od deklice ...
ne ločite svojih igrač od tujih in niti ne opazite, kaj vam otrok domov prinese- in to pri 4ih letih[sm=smiley29.gif]


Nusi: moj štiriletnik je enkrat z vrstnikom menjal hlače, pa nismo tega opazili ne vzgojiteljice, ne midva kot starša - šele drugi dan je mamica drugega dečka povedala, kaj sta ušpičila - njima je bilo to ful všeč. [sm=smiley36.gif]

Pa meni je zanimivo, da se pravzaprav otrokom zasmilijo takšne zapuščene igrače in jih zato hočejo vzeti oz. imeti.


Podobno razmišljam...v vrtcu so ves čas nekaj menjali (punčke najraje špangice), in vzgojiteljica se je nekaj časa še opravičevala, potem je pa sprejela, da mi to NI pomembno, ker pač zlatih špangic ne nosi v vrtec in ker na zlatega medvedka mora paziti ali ona ali starši. Ne vem, zakaj so zdaj vsi grdi, če ste bili toliko nemarni, da na svojo zlato igračo niste pazili s potrebno skrbnostjo.




mateyka -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 19:06:25)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mogoče jo je pa vzel kak otrok? pa starš niti videl ni...


matejka pomoje je nusi tole mela v mislih...


in? nikjer ni noben napisal, da ne ločijo svojih igrač od tujih.


mravljica - you are KILLING me [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




alda -> RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI (11.3.2014 19:07:34)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zz_bounce.gif[/image]




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>