Sklep - porodniška (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


jančica_ -> Sklep - porodniška (2.4.2014 22:32:13)

Danes sem dobila sklep o porodniški, ki mi velja do julija (to je teh 105 dni). Kako naprej, kdaj mi bodo poslali nadaljni sklep o negi otroka?
Na CSD-ju mi o tem niso nič povedali.

Hvala :)




Penny -> RE: Sklep - porodniška (2.4.2014 22:58:24)

Dobiš avtomatsko, nič bat. Prvi del porodniške traja 105 dni, drugi pa 260.




petea -> RE: Sklep - porodniška (3.4.2014 9:41:12)


IZVIRNO SPOROČILO: jančica_

Danes sem dobila sklep o porodniški, ki mi velja do julija (to je teh 105 dni). Kako naprej, kdaj mi bodo poslali nadaljni sklep o negi otroka?


Ker je to del, ki ti pripada zaradi tebe in je neprenosljiv, ti najprej pošljejo to odločbo.

Približno mesec dni pred nastopom drugega dela dopusta dobiš odločbo za drugi del dopusta. In do takrat lahko tudi brez posebnih dokazovanj spremeniš koriščenje dopusta v kombinaciji s partnerjem, če si sedaj npr. premislita in bi želela deliti dopust.
Prav tako ti pri drugi odločbi upoštevajo, če se npr. otrok rodi več kot 20 dni pred PDP, podaljšanje dopusta za ustrezno število dni.




ancii88 -> RE: Sklep - porodniška (3.4.2014 15:16:22)

Pozdravljeni,

na vas se obrača s vprašanjem. Sem noseča in pdp imam 27.6.2014. Prej sem bila študentka, dne 17.1 pa sem se zaposlila. Zanima me, kako je z izračunom nadomestila v mojem primeru, kateri meseci zaposlitve se mi še upoštevajo za izračun.

Hvala in lep pozdrav.




bucka* -> RE: Sklep - porodniška (4.4.2014 12:38:45)

Najboljš da vprašaš direkt na CSD [sm=zmeden.gif] boš hitreje dobila informacije, ki te zanimajo. Lahko jih tud pokličeš po telefonu :)




Stran: [1]