bolniška- pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


sončnicaa -> bolniška- pomoč (9.4.2014 18:09:30)

Pozdravljeni!
Imam vprašanje ki je zame zelo zapleteno. Zaposlili so me in delam za polovični delovni čas torej 4 ure. Zaradi rizične nosečnosti sem pristala na bolniški. Zdaj bolniško imam plačano za 4 ure. Ampak julija bo prvi otrok star tri leta in tako bi morala jaz začeti delati 8 ur. Ampak ker bom v bolniški kako bodo me dalje plačevali kot da delam 4 ure ali kot 8 ur. Hvala za odgovor. Rok poroda imam komaj novembra.
Težava bo tudi z porodniško? Tudi tam mi ni jasno koliko bom dobila.




sončnicaa -> RE: bolniška- pomoč (9.4.2014 18:10:17)

Hvala resnično že v naprej za odgovore!




RIJA* -> RE: bolniška- pomoč (9.4.2014 19:16:35)

po moje odvisno od pogodbe...če ti tam piše, da so te zaposlili za 4 ure, je to to.
če bi pa tam pisalo za 8, vendar koristiš 4 za otroka, potem bi ti šlo avtomatsko na 8 ur ob dopolnjenem 3 letu otroka




Lalola -> RE: bolniška- pomoč (15.5.2014 10:49:54)

Pozdravljeni,

Mene me pa nekaj zanima, če mogoče katera ve. Trenutno sem na usposabljanju preko zavoda in ginekologinja mi je napisala zdravniško potrdilo, da ne morm delati zaradi bolečin. Če prav razumem, da če hočem odpret bolniško morm iti do svoje splošne zdravnice in morm biti zaposlena. Mene bi tast junija zaposlil, da bi imela porodniški. Me zanima kdaj se mi bi začela bolniška če bi potrdilo oddala zdravnici šele junija po zaposlitvi? A se začne bolniška tisti dan ko greš do zdravnice ali dan izdaje zdravniškega potrdila?

Zelo bi bila vesela vašega odgovora.

Hvala in lep pozdrav.




Stran: [1]