Kje v stanovanju računalnik ? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


muco -> Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 8:59:59)

Kje v stanovanju imate računalnik, tiskalnik, ....
Je res , da naj ne bi bil v spalnici ali otroški sobi (kjer se spi) ?

Hvala [sm=smiley1.gif]




Paštetka -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 9:13:32)

Vsak svoj prenosnik imata v sobah, ki sta redko v uporabi. Tiskalnika nimamo doma. Uporabljamo pa tablice, ki so skoz prižgane in so v dnevni sobi. Pomeni, da ne spimo v bližini njih niti telefonov.




čivčiv -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 9:14:54)

Trenutno sta računalnik in tiskalnik v kuhinji :-)
Imamo ga pa namen prestavit v otroško sobo-brez interneta. Za službene zadeve bova kupila pa prenosnik.




RIJA* -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 9:21:55)

imamo vsak svoj prenosnik, tamali še tablico, ki potujejo z nami [sm=smiley36.gif] tiskalnika pa doma nimamo....




aknela123 -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 10:04:07)

o, marička, pa kaj res rabite toliko te tehnologije?
mi imamo računalnik v dnevni sobi in to je to. za druženje imamo pa eden drugega :)




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.4.2014 10:19:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Paštetka -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 10:43:58)


IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

o, marička, pa kaj res rabite toliko te tehnologije?
mi imamo računalnik v dnevni sobi in to je to. za druženje imamo pa eden drugega :)


Eni imamo tako delo, da jih ne zaključimo ob 15.00 :)
Poleg tega otroci nimajo raznih nintendojev pa ps-jev ali kaj so že ...
Otroci pa za šolo že vse več rabijo si iskati podatke, informacije ...




m_o_i -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 11:03:28)

racunalnik, server, printer,skener in en prenosnik je na (zaprtem) balkonu, kjer je urejena delovna soba, moj prenosnik je na kuhinjski mizi(v casu neuporabe na polici poleg mize), v dnevni sobi na visecih omaricah je skatla za wifi, pod mizico tipkovnica za upravljanje interneta na TVju-in to je to.
mobiteli imajo svojo policko v kuhinji

kjer spimo (spalnica, otroska) ni niti budilke na elektriko.




Hope2 -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 11:03:35)

Moz ima prenosnik v kabinetu oz s sabo v sluzbo, na sluzbena potovanja. V kabinetu je se tiskalnik.
Jaz ga mam prenosnik v jedilnici na mizi oz na omari- ko jemo.
1ipad je v kabinetu, skoraj neuporaben.
1 ipad pa v dnevni.
Tv v dnevni, tv v spalnici. V otroski sobi ne bo nikoli. Tv mam v spalnici, ker mam tam mini fitnes ( ogromna spalnica) in ob gledanju tv mam vec volje migat.

Ja, aknela rabimo toliko, ze zaradi stalnih potovanj, sluzbe, zivljenja dalec vstran od bliznjih ( tujina). Kljub vsem napravam, smo se vedno druzabni[sm=smiley17.gif]




LuLu -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 11:16:05)

rač. in mašino vse v enem v kuhinji




mojcaziga -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 11:18:13)

TV je v otroški sobi, spalnici in dnevni.
Računalnik je v otroški sobi, pa dva al trije so v kabinetu + dva serverja. Pol pa še dva prenosnika v spalnici oz. tam, kjer jih potrebujemo. Tiskalnik v kabinetu, ampak itak lahko printamo iz vseh naprav.
V otroški so bi so tudi vse igralne konzole (verjeli ali ne skoraj ves čas izklopljene[sm=zmeden.gif]).

Jp, očitno imamo čist preveč tehnike, ampak dinarčke pa tut moramo zaslužit [sm=smiley1.gif]

lp




aprilčica07 -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 11:41:30)

Računalnik, printer in skener so v enem kotu med kuhinjo in dnevno, tv je v dnevni sobi. Prenosnik je več ali manj spravljen v torbi, če ga rabimo je na mizi v kuhinji. I podov, in raznoraznih tablic pa nimamo (še).[sm=smiley1.gif]




RIJA* -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 14:13:46)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Tv v dnevni, tv v spalnici. V otroski sobi ne bo nikoli. Tv mam v spalnici, ker mam tam mini fitnes ( ogromna spalnica) in ob gledanju tv mam vec volje migat.



enako [sm=smiley36.gif] mam tudi tako multifunkcijsko spalnico [sm=smiley36.gif]

in tovrstne ala mi pa nimamo televizije - smo raje en z drugim so mi mimo. časi so takšni, da imamo nekateri pač take službe, ko je vsa ta tehnika nujno potrebna in iti se zdaj nekega človeka iz kamene dobe je enako, kot bi učila svinjo leteti: živciram sebe in vzemirjam svinjo.




liliana -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 16:22:28)

IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

o, marička, pa kaj res rabite toliko te tehnologije?
mi imamo računalnik v dnevni sobi in to je to. za druženje imamo pa eden drugega :)


Kako romantično......[sm=jezicek.gif]

Drugače pa imamo mi stacionarni računalnik, printer in skener ter modem in ruter v predsobi (imamo starejšo hišo, ki ima precej veliko predsobo in smo si tam uredili računlaniško-delovni kotiček)......prenosna računalnika se prenešata in sta priklopljena tam, kjer je prostor, prav tako obe tablici......imamo pa samo eno televizijo v dnevni sobi (vendar pa uporabljamo tudi tablice za televizijo)........




uškinamama -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 16:35:38)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

o, marička, pa kaj res rabite toliko te tehnologije?
mi imamo računalnik v dnevni sobi in to je to. za druženje imamo pa eden drugega :)


Kako romantično......[sm=jezicek.gif]




[sm=zz_bounce.gif]




muco -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 16:46:04)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif]

...sam, jaz še zmeri ne vem, če je lahko stacionarni računalnik , modem, tiskalnik..... v sobi v kateri spi otrok. Mislim morebitno sevanje, energije....

No otroci rastejo in eden izmed njih hoče zasesti sobico v kateri je vsa ta ropotija. Saj bi kam prestavili ampak ravno tam je priklop za internet, modem...




Stanislava_ -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 16:57:15)

Prenosni računalnik vsepovsod, najraje na kolenih.
Nokia ena tudi vsepovsod.
Nokia druga v omari. Čaka, da se prva pokvari.
Televizija pri babici in pri sosedovih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Enako modem.
Tiskalnik v knjižnici.

Več nimamo, ampak tisto, kar imamo, #ponucamo# do konca.




Stanislava_ -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 16:57:45)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

o, marička, pa kaj res rabite toliko te tehnologije?
mi imamo računalnik v dnevni sobi in to je to. za druženje imamo pa eden drugega :)


Kako romantično......[sm=jezicek.gif]




[sm=zz_bounce.gif]



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




RIJA* -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 17:21:27)


IZVIRNO SPOROČILO: muco

[sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif]

...sam, jaz še zmeri ne vem, če je lahko stacionarni računalnik , modem, tiskalnik..... v sobi v kateri spi otrok. Mislim morebitno sevanje, energije....





a si že vido oni kabel, ko gre it računalnika ven proti steni in je vtaknjem v eno plastično zadevo kvadratnee oblike z dvemal luknjicam?

evo, to zadevo potegneš iz stene in je sevanje rešeno....




ZARA -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 20:51:20)

Jst imam PC v spalnici. Največ. Ne vem kje je najbolje. Seva meni tako al pa drugače.




rozilu -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (21.4.2014 22:04:20)

Hm, glede na vprašanje avtorja teme: ne bi imela/pustila računalnika v sobi od otroka. Sej imamo tehnike miljavžnt po celi hiši, ampak soba naj bo brez, ker je namenjena drugim stvarem. Tudi najina je, nimava TVja in leptopi tudi nimajo vstopa - tulifon edino ja, ker ga imam za budilko, ampak ga dam na "letalo". Sevanje: hja, wireless se itak potika po celi hiši, če ne naš, pa še sosedov pride k nam sevat.

Jaz bi ti svetovala, da prestaviš vtičnice, napelješ kabel al karkoli, pa prestaviš računalo iz bodoče otroške sobe.




liliana -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (22.4.2014 0:09:45)

Kaj pa je tulifon....? Telefon ali kaka druga naprava...?





pipapopa -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (22.4.2014 8:20:42)

Kjer živimo sedaj, je računalnik v dnevni sobi. Ko se bomo nekoč selili imava pa v novi hiši že naštimano da je internet izključno v kabinetu




alda -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (22.4.2014 8:47:36)

Skoraj v vsakem prostoru razen wc-ja in kopalnice :)
imamo kako napravo. Največ v dnevni in delavnici [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
...za romantiko in druženje pa imamo kljub vsemu dovolj časa,




ronja -> RE: Kje v stanovanju računalnik ? (22.4.2014 9:06:06)

Laptop je večinoma v kujinji, sicer ga pa vlačim tudi na vrt, če pač kaj delam. Včasih ga neseva tudi v spalnico, če kaj gledava gor. Prastari printer, ki verjetno ne dela več, je v omari v lubijevi sobi. Mobitela, ki ne znata drugega kot klicat in poslat navadni sms - moj je večinoma v kuhinji (če ga ne pozabim v kaki torbi ali vetrovki:D), njegov pa gre v spalnico z nama, ker ima gor naštimano budilko. V otroških sobah pa tega ne bo - so za spanje in

Drugega pa nimamo, ker zaenkrat še ne rabimo - babice so blizu, za službo pa tudi še ne rabiva. Vsak po svoje - nekaterim je všeč imet več naprav, nekateri jih rabijo, zakaj jih ne bi imeli - tudi če čisto za gušt?

Moja želja je, da bi imeli vsaj 2 računalnika - da bi lahko delala oba hkrati in če bi bilo glih nebo omejitev, bi enega starega (ki še dela), dala taveliki, ker vidim, da se ta otrok res zna sam učit, poleg tega mi je ideja "school in a cloud" zelo všeč in lahko bi risala na računalnik, kar ji je všeč, reševala sudoku, iskala kaj na netu (z zaščito;), itd... (ta otrok je zelo netipičen - njo veliko bolj potegnejo razne izobraževalne stvari, veliko večji gušt ji je gledat power point o Indijancih kot pa kakšna navadna igrica, ki dogaja vsem noramalnim otrokom)... Sva mela take namene, pa vedno tako odlašava z nakupom novega računalnika, da vmes stari popolnoma crkne.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>