Sušilo za perilo (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ronja -> Sušilo za perilo (29.4.2014 18:29:57)

Zanima me, kje kupit sušilo za perilo, na katerega lahko potem napneš tiste vrvi, ki se jih kupi. Problem, ki ga imamo, je to, da je balkon na eni strani omejen z zidom, torej tu fiksiranje tega dela ni problematično, ampak na drugi strani pa ni omejen - je pač prazen, samo ograja. Zdaj bi nekak rada napela štrike čez dolžino balkona, ker je pač to nekak najbolj pametno - dobim največ vrvi in je najlažje sušit rjuhe itd... Kje se kupi kaj takega, kar bi lahko montirala na ograjo ali na strop in da bi držalo veliko in da bi bilo cca 2m od tal balkona na koncu (da se mi ne vleče perilo po tleh kot zdaj na navadnem zložljivem sušilu.
Hvala za vse ideje:)




Plus minus -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 18:38:20)

A niste zdaj v hisi? Naj ti tvoj zunaj na prostem nastima susilo. Kaj ces zdaj to po balkonu vlacit.




ronja -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 18:44:21)

Stanovanje v hiši, zgornji štuk (še vedno enako stopnic, haha, sva jih že slišala od babic:D).

Sicer smo se za sušenje zunaj s sosedom že zmenili, samo mi mora lubi še vrvi napeljat, ker tisto je previsoko zame in nekak nisem dovolj močna, da bi jih fejst napela. Ampak v takem vremenu in kadar so tamali gor, je pa malo štorasto ves čas gor in dol nosit in skakat (poleti pustiš in se posuši, zdaj bi mi pa perilo vmes 3x zmočlo:D). Balkon je pa pod streho in se lepo posuši na njem:) Tak da bi imela obe varianti, če se da[sm=smiley9.gif]. Pa malo imam občutek, da perilo, ki ga bom sušila v neograjeni bližini peskovnika, ne bo prav pogosto posušeno in čisto hkrati[sm=jezicek.gif].




Paštetka -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 18:52:17)

Greš k enemu, ki ima varilni aparat in ti naj iz dveh cevi naredi T, ki ga montiraš na balkonsko ograjo. [sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 19:00:35)

Ok, pojavita se 2 problema:
- najt nekoga z varilcem (če poznaš koga, se priporočam:) A teh T cevi nikjer ne prodajajo? Pa saj to folk ma za sušila, no... A je to res tako staromodno, da ni več nikjer za dobit?
- kako to montirat na balkon (ne mi rečt, da bo to že "dragi" vedel, ker dragi nima pojma, kako bi to naredil, zato vas pa sprašujem[sm=smiley36.gif]) A obstaja kaj, kar ima kake nosilce, ki jih recimo potem vpneš v strop od balkona? Ali kaj podobnega...




Stanislava_ -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 19:09:40)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

- najt nekoga z varilcem (če poznaš koga, se priporočam:)


Vprašaš spodnje sosede.
Vprašaš prvo sosedo, ki jo srečaš. Ta vse vse.
In če ona slučajno ne ve, vprašaš v prvi gostilni.




petea -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 19:15:18)

Kaj pa kakšna takšna rešitev?
http://www.obesi.si/index.htm




petea -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 19:23:40)

morda bi si pa lahko napela vrv na dve palici ob ograji balkona, nekako v tem stilu, a v večji izvedbi:
[img]http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/1/a/1a370cf6c8fdff6c7cea7a41c9dc72d9_category_large.jpg[/img]





enea -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 20:20:43)

Kaj pa TOLE
če ne gre drugače pejt v obi ali bauhause ali kaj imate , pa ti bodo znali svetovat,.. pa ni hudič da ne boš našla dva nosilca za vrv,..




Izabelina -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 21:20:29)

če ti pa nič ne uspe pa mene kontaktiraj...




mateyka -> RE: Sušilo za perilo (29.4.2014 21:32:43)

italijanski sušilec perila Alberto od Casamanie
[img]http://www.prostorama.si/blog/wp-content/uploads/alberto_vnaravi.jpg[/img]

ok, zdej pa resno - zihr ma to kaka kovinsk galanterija?

ej, tale po moje ziher zna to narest - dela res svašta, še kovinske ograje in rešetke: http://www.kljucavnicarstvo-plamen.com/
samo po moje je lažje da najdeš kakega v šiški..




Plus minus -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 0:05:58)

Aha komot bi ti to [sm=smiley2.gif].

Če sta oba takšna ne-tehnična tipa, potem je najbolje, da se na fotra obrneš, on bo ziher vedel.




mateyka -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 8:57:24)

ja ekskjuz mi plus-minus, če glih vsak osebno ne pozna enga varilca.
in itak, v sloveniji se mora obvezno osebno poznat vsaj enga varilca, enga tišlarja, enga vodovodarja, enga krovca, enga keramičarja, enga parketarja, enga mehankarja za avto in enga kmeta za jajca, med in mleko ali vsaj met stare starše vrtičkarje al pa kmete (vsaj neko bližnje sorodstvo) - v glavnem, to je minimum. če ne, si itak mal čuden in luzer z dvema levima rokicama.. [sm=smiley4.gif]




Antilopa -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 9:09:59)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

italijanski sušilec perila Alberto od Casamanie
[img]http://www.prostorama.si/blog/wp-content/uploads/alberto_vnaravi.jpg[/img]



Takega si pa jaz želim, samo cena je pa [sm=zz_eek2.png]




ronja -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 10:36:15)

Stana, s spodnjimi sosedi smo se o tem že pogovarjali, kako bi lahko naredila (ker je gospod bolj handyman), ampak nimajo varilca;). Zgleda bo treba v gostilno[sm=zmeden.gif] - še vem ne, kje je kaka blizu[sm=jezicek.gif].

petea, hvala tole prvo zgleda pa super obetavno. Upam samo, da drži večjo težo (ampak saj verjetno vsi gor sušijo rjuhe in navesijo do zadnjega prostorčka, ne?) Bova šla pogledat:). Tista druga varianta je pa premala in potem mi cel balkon zasede - mi bi pa vseeno kdaj še gor sedeli (nekoč, ko bo ograja ok, da ne bom cvikala zaradi malih:D).

enea, hvala tudi tebi - tako sušilo smo imeli v bloku nad bano, vendar to rabi pritrditev na obeh straneh - jaz imam pa steno samo na eni - če bi imela na obeh, bi iblo tole že gor... Samo imam samo eno steno, na drugi je pa prazen prostor (oz. ograja spodaj). in je treba naštimat nekaj, kar bo držalo to tam v luftu:). Ja, moram it enkrat v bauhaus sama (če gre on zraven, ne dobiva zaboga ne nobenega z kaj vprašat:D)

mateyka, haha, ne, tok placa pa nimamo[sm=smiley36.gif], pa mal več vrvi bi rabila - bolj gosto drevo, hehe:D. Varilcev pa res ne poznam, hvala za link. Sem pač čudna, kaj naj. A šteje, da odkar sva obnavljala, poznam zdaj že 2 vodovodarja, enega parketarja in enega monterja kuhinj?[sm=smiley36.gif]. Pa poznam precej babic v p.[sm=jezicek.gif]

Plusminus, jaz nisem netehnična, hehe, sem samo švoh in nimam varilca (z njim res še nisem delala, sem pa recimo spajkala (zelo uspešno, še zdaj drži:), žagala, itd... ko je bilo treba vrata odžagat, ker smo menjali tla, sva ugotovila, da je boljše, da jih z vbodno žago jaz odžagam, pa on drži kot obratno:D, skratka ni mi problem to - ampak pri zadevah, ki naj bi držale eno ornk težo, pa morajo bit ornk zašraufane in tle meni mojih 53 kil glih ne pomaga bogvekaj[sm=jezicek.gif], ker tudi če se do konca obesim, je to še vedno samo 530 Newtnov[sm=smiley36.gif]). In kadar vem, da bom rabila njegovo pomoč, vem, da bo hitreje, če bo čim bolj komot, ja. Ker vem, da če bova morala sama odžagat železne place in jih zavarit skup, bo to ob svetem nikoli oz. vsaj tam nekje:D.




petea -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 10:42:31)

Ronja,
bolj sem mislila, da bi si v takšnem stilu naredila sušilo na zunanji strani ograje, torej da ti ne zasede balkona;
dve palici, med njima pa doostii dolgih vrvi

ne najdem nobene slike česa takega




ronja -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 10:56:13)

Aha, si predstavljam - edino potem zadeva ni več pod streho, to je pa zaželjeno za take deževne dni, da mi ni treba po 10x obešat in pobirat perila:D. Sem pokazala lubiju tisto sušilo s škripcem in je čisto navdušen, tako da - res hvala:).




petea -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 11:03:44)

prosim




Plus minus -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 12:52:59)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja ekskjuz mi plus-minus, če glih vsak osebno ne pozna enga varilca.
in itak, v sloveniji se mora obvezno osebno poznat vsaj enga varilca, enga tišlarja, enga vodovodarja, enga krovca, enga keramičarja, enga parketarja, enga mehankarja za avto in enga kmeta za jajca, med in mleko ali vsaj met stare starše vrtičkarje al pa kmete (vsaj neko bližnje sorodstvo) - v glavnem, to je minimum. če ne, si itak mal čuden in luzer z dvema levima rokicama.. [sm=smiley4.gif]


[sm=zmeden.gif]



Si mal zgrešila point? [sm=smiley2.gif]




Plus minus -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 13:04:41)

Plusminus, jaz nisem netehnična, hehe, sem samo švoh in nimam varilca

Sej te noben ni imel za varilca ;).
Sprašuješ sledeče:
Zanima me, kje kupit sušilo za perilo

Če ne veš kje kupiti, vprašaj fotra on ziher ve.
Glede na to, da te zadeve zanimajo
- najt nekoga z varilcem

- kako to montirat na balkon

sem sklepala, da bi rada sama montirala.
Ampak glede na ta odgovor:
Plusminus, jaz nisem netehnična, hehe, sem samo švoh in nimam varilca (z njim res še nisem delala, sem pa recimo spajkala (zelo uspešno, še zdaj drži:), žagala, itd... ko je bilo treba vrata odžagat, ker smo menjali tla, sva ugotovila, da je boljše, da jih z vbodno žago jaz odžagam, pa on drži kot obratno:D, skratka ni mi problem to - ampak pri zadevah, ki naj bi držale eno ornk težo, pa morajo bit ornk zašraufane in tle meni mojih 53 kil glih ne pomaga bogvekaj , ker tudi če se do konca obesim, je to še vedno samo 530 Newtnov ). In kadar vem, da bom rabila njegovo pomoč, vem, da bo hitreje, če bo čim bolj komot, ja. Ker vem, da če bova morala sama odžagat železne place in jih zavarit skup, bo to ob svetem nikoli oz. vsaj tam nekje:D.

Sploh ne vem kaj bi ti rada [sm=jezicek.gif].




Plus minus -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 13:11:43)

Tu so ga celo podarjali. Včasih je fajn, da se net uporablja tudi za kaj drugega, kot samo za RR. [sm=smiley36.gif]
Samo potem bo pa spet problem, kdo ga bo zmontiral [sm=jezicek.gif].


https://www.google.si/search?q=kovinsko+dr%C5%BEalo+za+perilo&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=xNZgU6K1KqmN7Aa0noCICQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=922&bih=609#q=drog+za+obe%C5%A1anje+perila&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=av61aCEAK__UaM%253A%3BjN-mlJXdz5NxBM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.podarimo.si%252Fslike%252Fslika31272201625.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.podarimo.si%252F54991-drog-za-obesanje-perila%3B600%3B800




mateyka -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 17:19:29)


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja ekskjuz mi plus-minus, če glih vsak osebno ne pozna enga varilca.
in itak, v sloveniji se mora obvezno osebno poznat vsaj enga varilca, enga tišlarja, enga vodovodarja, enga krovca, enga keramičarja, enga parketarja, enga mehankarja za avto in enga kmeta za jajca, med in mleko ali vsaj met stare starše vrtičkarje al pa kmete (vsaj neko bližnje sorodstvo) - v glavnem, to je minimum. če ne, si itak mal čuden in luzer z dvema levima rokicama.. [sm=smiley4.gif]


[sm=zmeden.gif]

Si mal zgrešila point? [sm=smiley2.gif]


ironičen joke nikoli ne zgreši pointa, če le nisi brez trohice le tega [sm=smiley2.gif]




mateyka -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 17:22:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
Sploh ne vem kaj bi ti rada [sm=jezicek.gif].


sej je rekla, da zbira informacije že v prvem postu (citiram: hvala za vse ideje).

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Tu so ga celo podarjali. Včasih je fajn, da se net uporablja tudi za kaj drugega, kot samo za RR. [sm=smiley36.gif]
Samo potem bo pa spet problem, kdo ga bo zmontiral [sm=jezicek.gif].

https://www.google.si/search?q=kovinsko+dr%C5%BEalo+za+perilo&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=xNZgU6K1KqmN7Aa0noCICQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=922&bih=609#q=drog+za+obe%C5%A1anje+perila&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=av61aCEAK__UaM%253A%3BjN-mlJXdz5NxBM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.podarimo.si%252Fslike%252Fslika31272201625.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.podarimo.si%252F54991-drog-za-obesanje-perila%3B600%3B800


mislim, da tole ne gre na balkon. za na vrt ja, ne pa za na balkon?




Stanislava_ -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 17:27:29)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Stana, s spodnjimi sosedi smo se o tem že pogovarjali, kako bi lahko naredila (ker je gospod bolj handyman), ampak nimajo varilca;). Zgleda bo treba v gostilno[sm=zmeden.gif] - še vem ne, kje je kaka blizu[sm=jezicek.gif] .


Potem pa poštarja vprašaj.




liliana -> RE: Sušilo za perilo (30.4.2014 19:11:17)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Stanovanje v hiši, zgornji štuk (še vedno enako stopnic, haha, sva jih že slišala od babic:D).

Sicer smo se za sušenje zunaj s sosedom že zmenili, samo mi mora lubi še vrvi napeljat, ker tisto je previsoko zame in nekak nisem dovolj močna, da bi jih fejst napela. Ampak v takem vremenu in kadar so tamali gor, je pa malo štorasto ves čas gor in dol nosit in skakat (poleti pustiš in se posuši, zdaj bi mi pa perilo vmes 3x zmočlo:D). Balkon je pa pod streho in se lepo posuši na njem:) Tak da bi imela obe varianti, če se da[sm=smiley9.gif]. Pa malo imam občutek, da perilo, ki ga bom sušila v neograjeni bližini peskovnika, ne bo prav pogosto posušeno in čisto hkrati[sm=jezicek.gif].


Za take deževni dni, kot je zadnjih nekaj dni, si pač omisliš na balkon navadno samostoječe, zložljivo sušilo za perilo.....glede na to, da imaš spodaj normalen štrik.....saj ko grmi in dežuje in je vetrovno ter hladno zunaj tudi ne boste ravno na balkonu sedeli.......

Ni treba zdaj cel balkon zvariti z nekimi železnimi stojali, ker moraš ravno tisti dan, ko ful dežuje posteljino prati.......sicer si je pa za sušenje posteljine v blokih in takih hišah, kjer je dolga pot do štrika, lepo omisliti električni sušilec......pa še varilca ne rabiš[sm=jezicek.gif]

P.s.: Mi smo imeli tudi štrik v neograjeni pližini peskovnika (dva metra od peskovnika je bil del štrika)......pa ne vem, če je kdaj bilo kaj grozno umazano......pač razložiš otrokom, da mačejo na druge tri strani (oz. mi smo našo celo učili, da je fajn, da ne meče peska iz peskovnika, da ga potem v peskovniku več ne bo in se ne bo mogla več igrati)......





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>