RE: Krst izven drzave bivanja (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


petea -> RE: Krst izven drzave bivanja (12.5.2014 21:48:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ali pa zato, ker so krstili prvega otroka, se ne poročili, in potem krstili drugega, čemur danes ekspilicitno niso naklonjeni,


odvisno

nama je isti župnik brez kompliciranja krstil 3 koruzniške otroke, sorodnici ni želel že drugega ...



Najbrž je presodil, da to ni ovira, da jih ne bi krščansko vzgajala?



hm, ne znam ti odgovoriti na to vprašanje
premalokrat ga vidim, še manjkrat pogovarjam, res pa sem očitno dobro zapisana pri njem [sm=smiley1.gif]

letos se je samo z mano rokoval pred cerkvijo na velikonočno soboto pred žegnanjem; me prav zanima, kaj so si mislile redne obiskovalke obredov [sm=smiley36.gif]


sicer otroke skušamo vzgajati po glavnih krščanskih načelih, a to je daleč od resnega verskega udejstovanja in spoznavanja z vero




Stanislava_ -> RE: Krst izven drzave bivanja (12.5.2014 21:53:22)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

sicer otroke skušamo vzgajati po glavnih krščanskih načelih


To je bistveno, vsaj po mojem (in po tem, kar na kratko bereme na netu - strani župnij). Jaz mislim, da se te vrednote ne razlikujejo od resimo "zdrave" vzgoje. Če se ravnaš "samo" po desetih božjih zapovedih, si že naredil veliko, če hodiš v cerkev ali ne.




petea -> RE: Krst izven drzave bivanja (12.5.2014 21:58:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

sicer otroke skušamo vzgajati po glavnih krščanskih načelih


To je bistveno, vsaj po mojem (in po tem, kar na kratko bereme na netu - strani župnij). Jaz mislim, da se te vrednote ne razlikujejo od resimo "zdrave" vzgoje. Če se ravnaš "samo" po desetih božjih zapovedih, si že naredil veliko, če hodiš v cerkev ali ne.


amen




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2014 8:34:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]