zmanjšanje otekline (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


mini86 -> zmanjšanje otekline (13.5.2014 15:12:10)

vem da je pri zlomu oteklina normalna še tri mesece, ampak a mogoče kdo ve kako naj si jo zmanjšam..
namreč na nartu-sploh ne tam kjer je bil dejansko zlom imam oteklino in je tko občutljivo kokr da bi imela opekline..tud k me kdo prime je groza da je joj..pokrita ponoč tam ne morem biti ker je res kot opeklina..
dajem si obkladke, ledene vrečke gor pa ni nekega izboljšanja..

dejansko če me to nebi bolelo, nebi verjela da imam kaj zlomljeno-no razen omejena gibljivost..





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2014 18:16:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mini86 -> RE: zmanjšanje otekline (13.5.2014 18:18:37)

pa bistveno je, da počivaš (


no s tem se nebi strinjala gospa doktorica na soči..res je bila nesramna..

aha..no bom naročila naj mi to kupijo..




mini86 -> RE: zmanjšanje otekline (13.5.2014 18:20:47)

moram probat se z maslom mazat..


zdj mam neko smolnato mazilo in ne vidim nekega učinka..ne v + ne v -




mini86 -> RE: zmanjšanje otekline (13.5.2014 18:24:48)

deep relief a se to dobi samo na cro




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2014 18:40:36)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mini86 -> RE: zmanjšanje otekline (13.5.2014 18:48:43)

ja sj to sem najdla, po slovensko pa nisem najdla oz nisem zasledila da bi se kej takega prodajalo pri nas..




bskrle -> RE: zmanjšanje otekline (14.5.2014 7:36:45)

Gabezovo mazilo.




Antilopa -> RE: zmanjšanje otekline (15.5.2014 5:52:00)

Mini86, si že probala s kakšnim eteričnim oljem? Enega, ki bi znal ustrezati, imam doma, pa ti lahko pošljem vzorček :) Lahko mi na ZS javiš naslov.




Tippi -> RE: zmanjšanje otekline (15.5.2014 7:18:22)

kinesio taping!
če si že v fazi rehabilitacije, torej da je zlom zaraščen, da lahko hodiš že brez bergel,ipd. potem vsekakor priporočam KT! preverjeno deluje. protibolečinsko, protivnetno, posledično tudi zmanjša oteklino.
Je pa zaželjeno, da ti ga namesti fizioterapevt, z opravljenim izpitom za KT. v ljubljani to delajo oziroma so dve leti nazaj delali v ZD šentvid, v fizioterapevtski ordinaciji. je pa zadeva še vedno samoplačniška, vsaj takrat je bila. lahko da se je v dveh letih kaj spremenilo. vsaj tako so obljubljali, ker zadeva ni krneki, ampak dejansko deluje in vedno več fizoterapevtov se odloča za tečaj v zvezi s kinesio tapingom. namestitev trakov stane 15 eurov. no, pred dvemi leti je.

še slikca, kako to zgleda, da si boš lažje predstavljala:
namesti se ga lahko na kateri koli del telesa, sklepa, mišice....
[img]http://shrani.si/f/46/5P/EIB14sR/kinesiotape.jpg[/img]

pa še link, da si mal prebereš o terapiji http://www.kinesio.si/




mini86 -> RE: zmanjšanje otekline (15.5.2014 8:40:56)

tippi..v srcu čutim da je, zdravniško pa še ni zaceljeno[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]danes je točno en mesec od poškodbe, jutri en mesec od operacije..
na nogo žal še ne smem stopt..že migam, jo polagam na tla, fizioterapije v soči se mi začnejo čez 14 dni, danes pa grem v kliničnega se zment..
vsekakor pa hvala za tole inf, ko končam z vsemi fizioterapijami gremo glih na morje in mogoče nebi bilo slabo če bi si tole omislila-malo že poznam in vem da se lahko kopaš tudi s tem..




ribica. -> RE: zmanjšanje otekline (15.5.2014 21:08:41)

za zmanjševanje otekline deluje star preverjen recept....polulaj se na krpo in daj ta obkladek gor. Saj če ti smrdi si daj še eno krpo preko in zamotaj. Mislim pa da smrad naj ne bi bil nek silen.




mini86 -> RE: zmanjšanje otekline (15.5.2014 21:49:00)


IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

za zmanjševanje otekline deluje star preverjen recept....polulaj se na krpo in daj ta obkladek gor. Saj če ti smrdi si daj še eno krpo preko in zamotaj. Mislim pa da smrad naj ne bi bil nek silen.


Kokrat pa mors to delat pa met zavito




Stran: [1]