Porodniška (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


miška2010 -> Porodniška (14.5.2014 6:42:57)

Pozdravljene,
mi lahko poveste če za izračun porodniške gledajo bruto plačo, ali pa zadnjih 12 plač? Torej, je mogoče res, da če sem na bolniški bom zato dobivala manj porodniške? Meni je kolegica tako povedala in sem prav zmedena.
Kot sem jaz vem, ti izračunajo porodniško na osnovi tvoje bruto plače, ali..?

Hvala




DanaBanana -> RE: Porodniška (14.5.2014 7:14:29)

Porodniška se ti izračuna na podlagi tvojih zadnjih 12 bruto plač.. Tudi bruto plača se zmanjša če si na bolniški.. torej - da, bolniška ti bo vsekakor znižala porodniško..




*snezinka* -> RE: Porodniška (14.5.2014 8:17:41)

Tako je, upoštevajo se bruto plače, ki pa so seveda manjše, če si na bolniški.




Anonimen -> RE: Porodniška (14.5.2014 8:19:44)

Jaz sem bila na bolniški od 6ega tedna nosečnosti do poroda(na koncu nekaj dopusta). Povprečno plača, ki sem jo dobila izplačano na račun, je bila 1000-1300 eur, bolniška okrog 800 eur, porodniška pa prve tri mesece okrog 900 eur, potem pa okrog 800 eur. Upam, da sem ti kaj pomagala z odgovorom... Se pa bolniška pozna, seveda.




angelcek* -> RE: Porodniška (14.5.2014 11:52:07)

Kako pa je s plačilom prispevkov?
Ali je te še zmeraj dolžan plačevati delodajalec?




petea -> RE: Porodniška (14.5.2014 13:22:45)

IZVIRNO SPOROČILO: angelcek*
Kako pa je s plačilom prispevkov?
Ali je te še zmeraj dolžan plačevati delodajalec?


Ja, fajn bi bilo napisat, za kdaj misliš. [sm=zmeden.gif]

Prispevke plačuje tisti, ki ti izplačuje dohodek.
Ko si strošek delodajalca oz. samozaposlena (torej ko delaš in do 30 dni bolniškega staleža), ti plačuje prispevke delodajalec oz. sama, ko si na daljši bolniški, ZZZS, ko si na porodniški, država oz. CSD.




angelcek* -> RE: Porodniška (14.5.2014 14:06:33)

Petea hvala za odgvoor.

Sicer sem mislila, ko nastopiš s porodniškim dopustom,
kako je takrat s plačevanjem prispevkov, če si zaposlen pri delodajlcu (s.p., d.o.o.,d.d...).




petea -> RE: Porodniška (14.5.2014 14:26:23)

IZVIRNO SPOROČILO: angelcek*
Sicer sem mislila, ko nastopiš s porodniškim dopustom,


porodniško nadomestilo dobiš od države, izplačevalec je pristojni CSD, ki prispevke nakaže ZPIZ-u, ZZZS-ju, DURS-u, neto nakazilo pa na tvoj TRR

strošek delodajalca ostane regres, ki ti v polnem znesku pripada tudi, ko si na porodniškem dopustu




Stran: [1]