Ivf po 45 letu starosti (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Težave z zanositvijo



Sporočilo


RIJA* -> Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 10:13:41)

Ima katera kakšne izkušnje?
Mogoče kak info, kje tak postopek speljati, glede na to, da recimo MB takih postopkov niti samoplačniško ne dela več?




bskrle -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 10:53:35)

Po mojem le v tujini.




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 11:10:24)

kje? budimpešta, zagreb? praga je predaleč in delajo z darovanimi večino....to pa zaenkrat ni potrebe...




*Goričanka* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 12:10:59)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

kje? budimpešta, zagreb? praga je predaleč in delajo z darovanimi večino....to pa zaenkrat ni potrebe...


Približno dve leti nazaj so na Hrvaškem spremenili zakon o OBMP in med drugim so tudi opustili starostno omejitev (prej je bila 42 let). Upam, da ga niso v tem času spet kaj spreminjali, ker je takrat povzročil veliko razburjanje zaradi dovoljene oploditve samskih žensk.

V Avstriji velja starostna omejitev 40 let, za Madžarsko pa ne vem.




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 12:16:38)

goričanka hvala [sm=smiley1.gif]




mamica deklicam -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 12:18:32)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ima katera kakšne izkušnje?
Mogoče kak info, kje tak postopek speljati, glede na to, da recimo MB takih postopkov niti samoplačniško ne dela več?


drugače nimam odgovora na tvoje vprašanje, me pa veseli, da si si premislila glede otrok in bi imela očitno rada še kakšnega[sm=bravo.gif]




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 12:22:56)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ima katera kakšne izkušnje?
Mogoče kak info, kje tak postopek speljati, glede na to, da recimo MB takih postopkov niti samoplačniško ne dela več?


drugače nimam odgovora na tvoje vprašanje, me pa veseli, da si si premislila glede otrok in bi imela očitno rada še kakšnega[sm=bravo.gif]


jaz jih imam šele 43 [sm=smiley2.gif]




uškinamama -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 12:28:43)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ima katera kakšne izkušnje?
Mogoče kak info, kje tak postopek speljati, glede na to, da recimo MB takih postopkov niti samoplačniško ne dela več?


drugače nimam odgovora na tvoje vprašanje, me pa veseli, da si si premislila glede otrok in bi imela očitno rada še kakšnega[sm=bravo.gif]


jaz jih imam šele 43 [sm=smiley2.gif]




mladenka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 12:31:59)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

mladenka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



[sm=smiley20.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mamica deklicam -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 13:29:55)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ima katera kakšne izkušnje?
Mogoče kak info, kje tak postopek speljati, glede na to, da recimo MB takih postopkov niti samoplačniško ne dela več?


drugače nimam odgovora na tvoje vprašanje, me pa veseli, da si si premislila glede otrok in bi imela očitno rada še kakšnega[sm=bravo.gif]


jaz jih imam šele 43 [sm=smiley2.gif]



se ti pridružujem v klub >40. Ravno danes premenjala [sm=smiley36.gif]




skuštrana -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 14:56:24)

IZVIRNO SPOROČILO: *Goričanka*

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

kje? budimpešta, zagreb? praga je predaleč in delajo z darovanimi večino....to pa zaenkrat ni potrebe...


Približno dve leti nazaj so na Hrvaškem spremenili zakon o OBMP in med drugim so tudi opustili starostno omejitev (prej je bila 42 let). Upam, da ga niso v tem času spet kaj spreminjali, ker je takrat povzročil veliko razburjanje zaradi dovoljene oploditve samskih žensk.

V Avstriji velja starostna omejitev 40 let, za Madžarsko pa ne vem.


(4) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje ima žena u pravilu do navršene 42. godine života. Liječnik koji provodi postupak medicinski pomognute oplodnje, iz osobito opravdanih zdravstvenih razloga može omogućiti pravo na medicinski pomognutu oplodnju i ženi nakon navršene 42. godine života.

http://www.zakon.hr/z/248/Zakon-o-medicinski-pomognutoj-oplodnji




*Goričanka* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 15:22:53)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: *Goričanka*

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

kje? budimpešta, zagreb? praga je predaleč in delajo z darovanimi večino....to pa zaenkrat ni potrebe...


Približno dve leti nazaj so na Hrvaškem spremenili zakon o OBMP in med drugim so tudi opustili starostno omejitev (prej je bila 42 let). Upam, da ga niso v tem času spet kaj spreminjali, ker je takrat povzročil veliko razburjanje zaradi dovoljene oploditve samskih žensk.

V Avstriji velja starostna omejitev 40 let, za Madžarsko pa ne vem.


(4) Pravo na medicinski pomognutu oplodnju na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje ima žena u pravilu do navršene 42. godine života. Liječnik koji provodi postupak medicinski pomognute oplodnje, iz osobito opravdanih zdravstvenih razloga može omogućiti pravo na medicinski pomognutu oplodnju i ženi nakon navršene 42. godine života.

http://www.zakon.hr/z/248/Zakon-o-medicinski-pomognutoj-oplodnji



Izgleda, da si naši novnarji niso ravno prebrali zakona. Jaz sem izhajala iz tega članka.
http://www.rtvslo.si/svet/na-hrvaskem-s-pravico-do-umetne-oploditve-tudi-samske-zenske/287351

Mogoče pa tale starostna meja ne velja v primeru samoplačništva. Ker v tem členu govori samo o tem komu krije zavarovalnica.




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:29:18)

zagotovo se to nanaša na plačljive postopke.
tudi v slo je meja 42.
ampak tu so se pač zaradi slabih rezultatov odločili, da tudi samoplačniško ne bodo več delali. torej po 42 nič več. te napotijo kar direktvno v prago po darovane celice.

ne vidim razloga, da nekomu, ki to želi in želi plačati, ne omogočijo tudi po 42 letu...seveda, da pa mu prej predstavijo realne možnosti [sm=zmeden.gif]




Izabelina -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:31:39)

če jih maš šele 43, zakaj te pa zanima za postopke po 45 letu?

upam, da najdeš dobro opcijo! čestitke za odločitev!




mamica deklicam -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:32:33)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

zagotovo se to nanaša na plačljive postopke.
tudi v slo je meja 42.
ampak tu so se pač zaradi slabih rezultatov odločili, da tudi samoplačniško ne bodo več delali. torej po 42 nič več. te napotijo kar direktvno v prago po darovane celice.

ne vidim razloga, da nekomu, ki to želi in želi plačati, ne omogočijo tudi po 42 letu...seveda, da pa mu prej predstavijo realne možnosti [sm=zmeden.gif]


verjetno so preračunali, da jim taki pari preveč zbijajo % uspešnosti.

p.s. enako kot bi tistemu fantku kar nogo odrezali, namesto da bi povedali vse možnosti, ki so na razpolago.




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:32:33)

ni zame [sm=smiley1.gif]




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:33:54)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam


verjetno so preračunali, da jim taki pari preveč zbijajo % uspešnosti.

p.s. enako kot bi tistemu fantku kar nogo odrezali, namesto da bi povedali vse možnosti, ki so na razpolago.


ja, bi tudi sama tako rekla.
enako kot reš vstavlja več zarodkov, da ima boljše %




Izabelina -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:35:18)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ni zame [sm=smiley1.gif]


škoda, tvoj sine bi bil ziher vesel bratca ali sestrice ;)





RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (15.5.2014 16:42:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ni zame [sm=smiley1.gif]


škoda, tvoj sine bi bil ziher vesel bratca ali sestrice ;)



o to pa zelo [sm=smiley36.gif]

samo nima realne predstave, misli, da bi rodila vsaj 6 letnika, ready to play [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: Ivf po 45 letu starosti (16.5.2014 9:02:57)

samo nima realne predstave, misli, da bi rodila vsaj 6 letnika, ready to play

haha, potem ti pa ostane rejništvo ali posvojitev, lahko dobiš takega - ready to play, še lažje kot dojenčka:).




petea -> RE: Ivf po 45 letu starosti (16.5.2014 9:10:13)

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
se ti pridružujem v klub >40. Ravno danes premenjala [sm=smiley36.gif]



[sm=smiley32.gif][sm=torta.gif][sm=zz_dance.gif]




ronja -> RE: Ivf po 45 letu starosti (16.5.2014 9:16:17)

Mamica deklicam, čestitke za okroglo obletnico!




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (16.5.2014 9:34:14)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

samo nima realne predstave, misli, da bi rodila vsaj 6 letnika, ready to play

haha, potem ti pa ostane rejništvo ali posvojitev, lahko dobiš takega - ready to play, še lažje kot dojenčka:).


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif

prejšnjič je imel en tak izpad "hočem bratca!:

buaaaaa, jaz hočem bracaaaaa, buaa......

mu pravim:
saj veš, da to ni mogoče, da ne morem imeti več otrok....

buaaaaa, potem pa hočem vsaj hišnega ljubljenčkaaaaaaa!!!

in tak bomo enega peseka nabavli.....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

je pa res, da je moj tamali user friendy kar se tiče pregovorv [sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: Ivf po 45 letu starosti (16.5.2014 9:39:39)

Takega sta dala delat[sm=smiley36.gif]. Mimogrede, mi je všeč, kaj je mark twain odgovoril svojemu sošolcu, ki ga je zafrkaval, ker je bil posvojen: "Mene so si moji starši izbrali, tvoji so pa morali vzet, kar so pač dobili" Tako da "nikoli ne reci nikoli".




RIJA* -> RE: Ivf po 45 letu starosti (16.5.2014 9:43:44)

hahhaha, ja dobra "kuharica" je bila v službi [sm=jezicek.gif]




Stran: [1]