Križni griz (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


annie -> Križni griz (16.5.2014 19:54:27)

Pozdravljeni,

zanima me, če ima kateri od vaših otrok križni griz in kako je potekalo zdravljenje tega? Pri hčerki stari skoraj 4 leta je bil ugotovljen križni griz, zato nas je osebna zobozdravnica poslala k ortodontu, karerega sva danes imele. Je ortodontka rekla, da bo sčasoma potreben aparat, zaenkrat pa bo najprej potrebno brušenje mlečnih zob pri osebni zobozdravnici. Kako poteka tole brušenje mlečnih zob, je boleče? Naj povem, da sama in tudi v naši družini in sorodstvu ni noben nosil aparata in imel nasploh težave, zato mi bo vsaka nformacija prišla prav [sm=smiley1.gif]




mini86 -> RE: Križni griz (19.5.2014 13:15:17)

križni ugriz se sicer pri ortodontih obravnava prednostno, kljub temu pa ni to neki zelo zelo groznega..

tudi moj ima križni ugriz, avg imava kontrolo in dobiva napotnico za ortodonta kjer bo dobil snemljivi aparat..to je to..ni bilo govora o nobenih brušenjih zob-tega niti nebi dopustila..nekje po petem letu so otroki tako da upoštevajo ortodonta za odvzem ugriza na podlagi katerega se potem naredi snemljivi aparat..
nosi se različno dolgo, seveda kok močni je ta vaš križni ugriz..moj ima samo na eni strani spodnje čez zgornje..

ni pa aparat noben big deal..jaz sem svojmu ga tko lepo predstavla da ge ga skoraj veseli:)pa še fajn je ker v naslabšem primeru-če ne bo mogel izbirati baru bo rdeč to pa je čist hudo ker je to pol gasilski aparat[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

js sm mela kot otrok aparat, sem imela spodnjo čeljust malo naprej..nosila sem ga redno, noč in dan, sedaj ni ne duha ne sluha o njem..

razen včasih ko grem od doma pa v mislih preverim če imam vse sabo pomislim še nanga če ga imam[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif]




annie -> RE: Križni griz (19.5.2014 21:30:31)

Mini86, hvala za odgovor. Zanima me zakaj ne bi dovolila brusenja zobk? Naj povem, da tudi jaz oklevam glede tega pocetja in mi tudi ni cisto jasno, zakaj bi tole bilo potrebno[sm=zmeden.gif] Drugace ima hcerka zelo lepe in zdrave mlecne zobke, tako, da se mi tole brusenje ne zdi nic kaj nujnega. Pri ortodontki pa imava kontrolo cez eno leto in potem bomo videli kako in kaj naprej.




lara33 -> RE: Križni griz (23.5.2014 23:34:32)

Jaz imam križni ugriz. Verjetno že kar nekaj let, glede na to, da sem stara 40. Enkrat proti koncu osnovne šole sem dobila aparat, vendar ga nisem nikoli nosila. Se ne spomnem, da bi meta ugriz kadarkoli za karkoli oviral :)




Stran: [1]