Risanje na tekstil (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


Avsika -> Risanje na tekstil (18.5.2014 10:48:02)

Pozdravljeni.
Sem povsem nova na tem forumu, zato upam, da ne bom "usekala" kam mimo.
Že pred leti sem začela risati na tekstil, vendar so se mi barve vedno sprale. Zato sem za nekaj let obupala, vendar sem lansko leto ponovno začela. Vedno sem bila mnenja, da je stvar v barvah - da se pač razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca in da očitno niso dovolj kvalitetne. Prišla pa sem do spoznanja, da temu očitno ni tako. Da najbrž jaz delam nekaj narobe, da se mi barve sperejo. Uporabljala sem barve od Deco textila, pa Textil plus (Marabu) in od Mumina, barve za sitotisk. Barve po nanosu pustim 24 ur ali pa še več, na kar jih fiksiram z likalnikom - poskušala sem preko papirja, preko krpe, tudi z narobne strani. Vendar ko dam tekstil v prvo pranje, ostne samo še delček barv na blagu. Pa me zanima, kakšne izkušnje imate vi s tem oziroma, če lahko dobim kakšen nasvet, kaj delam narobe?
Lp, Avsika




candysurf -> RE: Risanje na tekstil (27.3.2015 12:43:58)

Jaz sem po tekstilu vedno risala z akrilnimi barvami in ni bilo težav, kupila sem jih tu http://www.ustvarjalnidotik.si/barve-premazi-prah/akrilne-barve.html, je pa res, da je vedno šlo za tekstil, ki se pere zelo redko. Kako bi bilo z oblačili za vsakdanjo nošnjo pa ne vem.




Stran: [1]