francoski balkon (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mini86 -> francoski balkon (30.6.2014 11:04:07)

med gradno prizidka-dve otroški sobi in predprostor, moramo izbrati okna in vrata:)

ena soba bo imela okno in balkonska vrata, seveda z vhodom na balkon,
druga soba pa možnosti balkona nima, zato je projektant predlagal francoski balkon..

nama nikoli ni bilo to všeč..

fajn naj bi bilo zaradi svetlobe, samo če pomislim nič ne morem dati rečmo spodaj..

sem študerala da bi potem bil v tej drugi sobi-če že zaradi svetlobe mogoče malo daljše okno kot ponavadi..

kaj mi svetujete, še kakšna dodatna ideja..karkoli mi pride prav




mateyka -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:19:25)

mi smo meli celo steno v steklu (balkonska vrata) na bergantovi v mostecu in men je blo zakon.




mateyka -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:26:04)

[img]http://picbase.turbosist.si/slonep_oglasi2/3256088.jpg[/img]




mini86 -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:33:17)

zgleda lepo, samo glede na to da je otroška soba tam nekje 10 kvadratov žal ne pride v upoštev..
zato bi rajši imela okno ker lahko spodaj porinem mizo ali pa predalnik..




mateyka -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:41:03)

kakor želiš. tale soba sicer ni ne vem kok večja, samo je pa res, da je minimalistično opremljena in ni nabasana; nima ne vem kok velik pohištva.




mini86 -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:43:13)

žal ne more bit glih tako kot želim..zaradi finančne in prostorske plati..


do zadnjega pa upam da notri pride ustvarjalni in bralni kotiček[sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:54:26)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86
do zadnjega pa upam da notri pride ustvarjalni in bralni kotiček[sm=smiley36.gif]


ja, to pa zna pobrat neki prostora.. treba pametno zastavit [sm=smiley1.gif] a si že kaj gledala ideje za to?

naša praktično ne živi v svoji sobi (še spi več v najini sobi) - hoče met vse to drugje in pač je; drugje [sm=jezicek.gif]




mini86 -> RE: francoski balkon (30.6.2014 14:57:51)

ja, to pa zna pobrat neki prostora.. treba pametno zastavit user posted image a si že kaj gledala ideje za to?


nisem..a imaš kakšen pameten link..je sicer kolegica arhitektka, ampak k ji pošiljam ideje kaj bi vse notri imela se samo za glavo drži[sm=smiley36.gif]

sj ne vem kako bo pri nas ko bota imela svojo sobo..vseeno upam da bo boljše kot sedaj ko je glavna igralnica v dnevni in so igrače skorajda povsod-al pričakujem preveč[sm=zmeden.gif]




RIJA* -> RE: francoski balkon (30.6.2014 15:49:30)

mi imamo povsod francoske balkone....in so meni osebno super.

tudi predenj lahko postaviš mizo ali karkoli....je pa fajn, da je prostor zelo svetel in se en dva tri prezrači.

jaz bi raje mela vsepovsod to, kot navadna okna




petea -> RE: francoski balkon (30.6.2014 16:13:30)

Mini86,

Jaz v otroško sobo brez balkona ne bi dajala balkonskih vrat.

Znižana okna so meni boljša rešitev - mi imamo dve takšni okni in sta dober kompromis med več svetlobe in ne imeti okna do tal. Samo pisalna miza bo tudi tam višja od šipe.
Če je potreba po večji svetlobni odprtini, bi morda bila rešitev namesto balkonskih vrat tudi običajno okno, s fiksnim steklenim spodnjim delom.




mini86 -> RE: francoski balkon (30.6.2014 16:20:25)

ok zdj pa mi povejte kako največ spravt notr v 10 kvadratov pa da ni preveč[sm=smiley36.gif]




petea -> RE: francoski balkon (30.6.2014 16:29:55)

Če delaš prizidek in je nad sobo (samo) streha, razmisli o sobi brez stropa oz. o sobi v dveh etažah.

Pa so spanju, branju in počitku namenjeni deli sobe zgoraj, pod poševnino, osnovni prostor pa ostane za dnevne aktivnosti.




mini86 -> RE: francoski balkon (30.6.2014 17:02:43)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Če delaš prizidek in je nad sobo (samo) streha, razmisli o sobi brez stropa oz. o sobi v dveh etažah.

Pa so spanju, branju in počitku namenjeni deli sobe zgoraj, pod poševnino, osnovni prostor pa ostane za dnevne aktivnosti.


srce moje drago, če bi to lahko bi že:)




petea -> RE: francoski balkon (30.6.2014 17:08:41)

Mini86,
jaz sem si vedno želela takšno 'nadstropno' sobo, ker je tudi meni bila moja otroška soba vedno premajhna. [sm=smiley36.gif]

Če to ni izvedljivo, pa mi zmanjka idej, kako vse željeno spraviti v sobico, pa da še ostane kaj prostora.




mateyka -> RE: francoski balkon (30.6.2014 20:23:06)

tale ideja mi je zanimiva - bralni del ob/v spalnem:
[img]https://pbs.twimg.com/media/BI5LIbpCIAAuSlS.jpg[/img]

to ti verjetno kak majster naredi po meri dokaj ugodno..




petea -> RE: francoski balkon (30.6.2014 22:20:08)

mateyka,
hvala za to uporabno sliko (in seveda mini86 tebi za temo [sm=smiley1.gif]).






Stran: [1]