[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.7.2014 15:19:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




zaspancek1 -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 15:35:30)

Zakaj pa bi ga prepisali? Samo zato, da bo potem sel z njimi v solo? Imamo podobno situacijo, pa smo se odlocili, da bosta nasa dva ostala vsak v svojem vrtcu, v solo pa gresta v domaci okolis. Nekako ne vidim smisla, da bi ze eno leto prej prepisovala in otroku povzrocala stres ze prej, vstop v solo pa je itak ena sprememba ( in lahko tudi stres), ki se ji ne da izogniti. Bosta pac v soli spoznala sosolce, ce jih sedaj ne. Sicer pa to v enem nasem vrtcu ni nic nenavadnega, ker je veliko otrok iz drugih okolisev( starsi pac delajo tu), ki bodo sli vsak v svojo solo. Konec koncev imam tudi jaz izkusnjo s tem, ko nisem poznala sosolcev prej - pa ni bilo nobene panike.[sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 15:43:58)


IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Zakaj pa bi ga prepisali? Samo zato, da bo potem sel z njimi v solo?


kaj pa če so se preselili v drug kraj?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.7.2014 19:18:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 20:07:58)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

z možijem razmišljava, da bi 5-letnika prepisala v drug vrtec zadnje, predšolsko leto. kakšne izkušnje imate z menjavo vrtca?



ojla imam izkušnj in to zelo dobre... mama je bolj bila v skrbeh in to za nič [sm=smiley36.gif]

sine je kak mesec, dva omenjal še dva prijatelja iz prejšnjega vrtca, tudi srečanje smo jim omogočili, da ni bilo prehude krize, v novem vrtcu pa deca hitro najdejo novo družbo. Sem ju pa prepisala ravno iz razloga, da gre sine s temu otroci naprej v šolo. Danes so vsi ok, še ima enega prijatelja iz prejšnjega vrtca in žal mi je danes vsake sekunde, ko sem se presekirala kako bo otrok to sprejel [sm=smiley1.gif]




LuLu -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 20:09:50)

ja, sem pa ju imela v treh vrtcih in nikoli ni bil problem pri njima




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:00:51)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Zakaj pa bi ga prepisali? Samo zato, da bo potem sel z njimi v solo?


to ni razlog za prepis.

ima kdo izkušnje, kako otrok to sprejme?

Če bi rada res kakšno konkretno mnenje, ne moreš spraševati kar tako na splošno in tiščati vse informacije k sebi. Kako otrok to sprejme , je po moje čisto odvisno, zakaj ga prepišeš drugam. Logično. Če ima v dosedanjem slabe izkušnje, po moje ne bo kakšne prehude žalosti ob menjavi vrtca. če je z vrtcem zadovoljen oz. se v njem fino počuti, potem je čisto logično, da ga bo, ko bo šel drugam, po svoje pogrešal. Kako pa bo to izražal, je pa spet odvisno od otroka do otroka. Nekako se mi zdi, da si tako skrivnostna, ker z dosedanjim vrtcem niste najbolj zadovoljni oz. so vzroki negativne narave. Če ga prestavljate zato, potem naj bi šel iz slabšega na boljše. Vsaj upam. Včasih so naša pričakovanja previsoka in gremo lahko z dežja pod kap.




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:05:03)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, sem pa ju imela v treh vrtcih in nikoli ni bil problem pri njima


Če pogledam tvoj avatar, poleg tega ko te berem , bi rekla, da je mogoče problem pri njima pa le bil, vendar ga ti nisi slišala, videla ali hotela videti[sm=zmeden.gif]V predšolskem obdobju zamenjati 3 vrtce in ob tem vrstnike, pedagoške delavce, prostore itd se meni ne zdi mačji kašelj.




LuLu -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:07:12)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, sem pa ju imela v treh vrtcih in nikoli ni bil problem pri njima


Če pogledam tvoj avatar, poleg tega ko te berem , bi rekla, da je mogoče problem pri njima pa le bil, vendar ga ti nisi slišala, videla ali hotela videti[sm=zmeden.gif]V predšolskem obdobju zamenjati 3 vrtce in ob tem vrstnike, pedagoške delavce, prostore itd se meni ne zdi mačji kašelj.


daj ne bluzi.. pojma nimaš




Stanislava_ -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:13:59)

Na menjavo okolja vpliva najbolj naravnanost strašev, ali to vzamejo kot nekaj pozitivnega in novega, ali kot nek problem.
Potem kanček sreče pri menjavi - ali pridemo v dobro okolje.
In vsak otrok sam, s svojim karakterjem in lastno prilagodljivostjo.
V tem vrstnem redu, po moje.




LuLu -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:16:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Na menjavo okolja vpliva najbolj naravnanost strašev, ali to vzamejo kot nekaj pozitivnega in novega, ali kot nek problem.
Potem kanček sreče pri menjavi - ali pridemo v dobro okolje.
In vsak otrok sam, s svojim karakterjem in lastno prilagodljivostjo.
V tem vrstnem redu, po moje.


si zadela




LuLu -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:17:52)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če pogledam tvoj avatar, poleg tega ko te berem , bi rekla,

Če pogledam tvoj avatar, poleg tega ko te berem , bi rekla, ... odrasti [sm=smiley36.gif]




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:19:38)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, sem pa ju imela v treh vrtcih in nikoli ni bil problem pri njima


Če pogledam tvoj avatar, poleg tega ko te berem , bi rekla, da je mogoče problem pri njima pa le bil, vendar ga ti nisi slišala, videla ali hotela videti[sm=zmeden.gif]V predšolskem obdobju zamenjati 3 vrtce in ob tem vrstnike, pedagoške delavce, prostore itd se meni ne zdi mačji kašelj.


daj ne bluzi.. pojma nimaš

Kot sem že rekla- ob takšni namerni zaslepljenosti ga imaš tudi ti očitno bolj malo.




Stanislava_ -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:21:19)

Posebne enote vrtca sporočajo: na oddelku Malčkov 21+ je še nekaj prostih mest.




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:23:41)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Posebne enote vrtca sporočajo: na oddelku Malčkov 21+ je še nekaj prostih mest.

Stenči povej, če se imate tam fino in se dobro počutiš med njimi, pa mogoče pridemo kaj pogledat [sm=smiley1.gif]




Stanislava_ -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:25:34)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Posebne enote vrtca sporočajo: na oddelku Malčkov 21+ je še nekaj prostih mest.

Stenči povej, če se imate tam fino in se dobro počutiš med njimi, pa mogoče pridemo kaj pogledat [sm=smiley1.gif]


Ped..činam vstop prepovedan - žal ti ne morem posredovati nadaljnjih informacij.




LuLu -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:28:06)

[sm=jezicek.gif]




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:30:06)

Ja in? Potem si ti še vedno verjetno lahko not, mene pa tudi ne bo noben ustavljal, če se mi bo zluštalo čez prag k vam [sm=smiley36.gif]




Stanislava_ -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:31:27)

Pedrino, žal so vrata zate zaprta.




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:35:06)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Pedrino, žal so vrata zate zaprta.

Hja kaj češ, zgoraj že vedo kaj je prav. Po moje bi me ob takem bogem humorju od dolgega časa pobralo sredi vaše igralnice[sm=zz_smoke.png]




Stanislava_ -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:38:47)

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Pedrino, žal so vrata zate zaprta.

Hja kaj češ, zgoraj že vedo kaj je prav. Po moje bi me ob takem bogem humorju od dolgega časa pobralo sredi vaše igralnice[sm=zz_smoke.png]


A tako slabotna si?




patrino -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 22:40:30)

Seveda jaz nisem neka mačistična bejba s tanka. Sem nežno bitje[sm=smiley9.gif]




mamica deklicam -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 23:01:48)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

z možijem razmišljava, da bi 5-letnika prepisala v drug vrtec zadnje, predšolsko leto. kakšne izkušnje imate z menjavo vrtca?


mi imamo lepe izkušnje. Smo se selili in je hči pri treh letih zamenjala vrtec. Sprejela je brez problema, še največji problem je bil pri mojem dragem, ker še sedaj pogreša prvi vrtec[sm=jezicek.gif]. Glede na starost ti pa ne znam povedat, kako bo tvoj sprejel.




liliana -> RE: Menjava vrtca... (3.7.2014 23:55:22)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, sem pa ju imela v treh vrtcih in nikoli ni bil problem pri njima


Če pogledam tvoj avatar, poleg tega ko te berem , bi rekla, da je mogoče problem pri njima pa le bil, vendar ga ti nisi slišala, videla ali hotela videti[sm=zmeden.gif]V predšolskem obdobju zamenjati 3 vrtce in ob tem vrstnike, pedagoške delavce, prostore itd se meni ne zdi mačji kašelj.


Tebi ne.....otroci pa lahko določene zadeve čisto enostavno sprejmejo.....mnogo lažje kot mi starši......




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.7.2014 5:24:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>