Vročina v 28. tednu nosečnosti (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


miška2010 -> Vročina v 28. tednu nosečnosti (26.7.2014 18:08:04)

Pozdravljene,
zdaj pa me že malo skrbi, kaj je narobe z mano.
V Torek sem si zmerila vročino in sem imela 37,4 (počutje OK).
Sreda čez celi dan vročina 37,2 - 37,5 ter zvečer je narastila do 39 (počutje, zmantrano, zaspano, skratka bogo).
Četrtek, celi dan vročina cca 37,2 (počutje OK, razen tega da sem bila ko stare none...vse kosti so me bolele)..je pa res da sem cele dneve ležala. Zvečir vročina 38
Petek, isto kot četrtek..zvečer vročina 38,
Danes - Sobota, zjutraj počutje tko tko, vse kosti bolele, vročina 37,2..nisem zdržala več doma ker me je res vse bolelo..sem šla malo ven, skuhala kosilo..itd..sem se počutila kot nova..si zmerim zdaj vročino..in opet 38,2
V Petek sem klicala svojo ginekologinjo, katera je rekla, da je možno da je lahko viroza..in da naj vzamem lekadol ko vročina preseže 38
Sej ok..ampak to traja že 5 dni in res ne vem če je to vredu..
Bojim se da lahko kaj škodi plodu...ali ne?

Je morda katera že imela kaj podobnega? Mi lahko svetujete bilo kaj, da se potolažim?? Res imam že dovolj te vročine, ker dejansko drugo (me ne boli grlo, mi ne teče iz nosa, ne kiham....) je res vse OK, samo ta vročina!!!!

Hvala v naprej




keksy -> RE: Vročina v 28. tednu nosečnosti (27.7.2014 9:33:07)

37,5 je za nosečnice normalna temperatura, lahko je tudi malo višja. Zbijalo naj bi se jo ko gre nad 38. Telesna temperatura do 39 st.C praviloma plodu ne povzroča večjih težav. Tako so meni razložili. Ti se pa pomoje že psihično obremenjuješ in je že zaradi tega slabše potem počutje.[sm=smiley1.gif] Da te pa kaj boli ali pa da si zmatrana med nosečnostjo je pa tudi normalno, tako da če nimaš drugih znakov viroze ali česarkoli drugega si pomoje ok[sm=smiley2.gif]




ZojaEma -> RE: Vročina v 28. tednu nosečnosti (28.7.2014 9:43:25)

Dr. Pušenjak odgovarja na podobna vprašanja v forumu ABC ginekologije in porodništva, tule je eden od linkov http://med.over.net/forum5/read.php?19,967646




Stran: [1]