Izvenmaternicna nosecnost (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


tia12 -> Izvenmaternicna nosecnost (25.8.2014 17:57:52)

Pozdravljene...
Se je katera ze srecala z njo?
Vceraj sem bila pri dezurnemu g. zaradi rjavega izcedka.
Naj bi bila v 5t2d, od datuma ZM.

Vendar je bila,maternica prazna.Ni znakov nosecnosti.
Vzeli so mi kri, hormona 100enot.

Zelo me skrbi, da ni IM. Strah me je.
Prisotni so tudi krci.
Jutri imam zopet kontrolo krvi.

Lp




Masha_M -> RE: Izvenmaternicna nosecnost (26.8.2014 14:10:30)

Jaz imela, nenormalne bolečine nekje v 6t nosečnosti, plodek so morali operativno ven izrezati, jajcevod in jajčnik so na srečo rešili. Bolečin ni bilo pretiranih, posledic nobenih, razen emocionalne brazgotine na duši. [sm=smiley13.gif]




pathra -> RE: Izvenmaternicna nosecnost (26.8.2014 22:34:41)

Jaz sem imela. Test pokazal nosečnost, v 5 tednu rjavi izcedki, v maternici ni bilo nič vidno in beta hcg ni rastel.. čez en teden sem imela spet pregled in se je posumilo na imn, moja ginekologinja je zasledila po UZ da je plod v jajcevodu in sem šla na operacijo, kjer so mi odstranli tudi jajcevod, ker je bil zaraščen in dolg in vijugast zato je pač tudi prišlo do imn in bi se lahko naslednjič ponovilo. Bolečin ni bilo nobenih, le po operaciji en teden, posledice nobene - sem nato dvakrat v prvo zanosila (počakala sem tri mesece in se je primlo v prvo) in dvakrat donosila zdravi punčki. V tistih mesecih po imn sem bila kar depresivna ker me je bilo strah ponovitve in da se bomo matrala za zanositev.

Če ti pač hormon ne bo ustrezno rasel (se more podvojit se mi zdi vsak drugi dan) potem gre verjetno za IMN (jaz sem imela na dan testa 114 enot, dva dni kasneje okoli 200, en teden kasneje pa tudi tam okoli), če pa bo padel pa gre verjetno za spontani splav.. vse je odvisno od tega kaj bo jutri kri pokazala.. držim pesti.. upam da bo vse v redu..




tia12 -> RE: Izvenmaternicna nosecnost (27.8.2014 11:25:52)

No moja zgodba je taka...
ZM 18.7

19.8. Pozitiven test

24.8. Prvi izcedki (rjavi, nato ze malo krvi)
25.8. Obisk urgence, sledi pregled, UZ.
In potem šok, v maternici ni vidne nosečnosti.
Potem se odvzem krvi, hormona 100.

27.8.Ponoven pregled, UZ in odvzem krvi, gormona 193,7.

Jutri 29.8 ponoven odvzem krvi.

Prav strah me je...:-/





pathra -> RE: Izvenmaternicna nosecnost (28.8.2014 22:45:30)

Vem kako ti je.. jaz sem bila tudi šokirana, žalostna, nisem vedla kaj me čaka.. samo da si pod kontrolo to je važno.. javi jutri kako je in držim pesti, da je naraslo na nekje 600... ker v dveh dneh je tebi kar naraslo ne vem..




tia12 -> RE: Izvenmaternicna nosecnost (29.8.2014 13:01:11)

Vcerajsnja kontrola krvi je bila ok.Hormona 400, torej se je lepo podvojil.
Vendar me se vedno begajo krci in krvavitev.




Stran: [1]