IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


JedKa -> IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (5.10.2014 9:35:42)

Živjo punce,

evo nova članica, sem si dovolila odpret temo za tiste, ki gremo v boj v zadnjih mesecih leta 2014.
Do sedaj sem forum samo prebirala, sedaj sem se odločila da se registriram, saj se končno začne akcija
tudi pri naju [sm=bravo.gif]

Zanosit se trudiva več kot dve leti, lani sva začela s pregledi, da bi ugotovila kje je težava.. Jaz naj bi bila
ok (UZ, AMH in ostali krvni testi so bili ok, histero in laparo mi niso delali), moj ima slab spermiogram [sm=smiley13.gif]
zato je dr.Reševa določila metodo ICSI. Stara sem 27 let.

Danes imam 1.dan M, jutri grem zjutraj v ambulanto, da me naučijo špikat (pomojem). Mi lahko katera napiše kako
naj bi bilo ko greš prvič po zdravila? Se ne spomnim, kdaj naj bi imela UZ- verjetno ne jutri glede na to da imam M.
Upam, da nisem kakšne bedarije sedaj napisala [sm=smiley36.gif]

Upam, da tema zaživi in nas bo čimveč, ki se bomo podpirale tekom postopka.
Glavna želja pa je, da bomo v 2015 postale mamice. [sm=duda.gif]






sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (5.10.2014 17:24:42)

Ne vem kako je pri dr.Reševi, jaz sem bila pri dr.Rešu. UZ ni bilo, je samo razložil kako se dajejo injekcije. Prvi dve sem dobila tam,ostale sem si dala doma (oz. jih je moj dal). To je bilo več ali manj vse. Aja, dobiš pa še datum za prvi UZ. Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj, moj spomin je še svež[sm=jezicek.gif]




Bikca -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (5.10.2014 19:42:49)

Pozdravljena,

tudi jaz čakam M, da grem v boj (ICSI). Rodila sem 2010 (zanosila s pomočjo Klomifena), letos sem bila na laparoskopiji, moj ima slab spermiogram in greva v boj tokrat po tej poti.




JedKa -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (6.10.2014 20:27:41)

No tako...danes prejela prvi dve inekciji - puregon in diphereline,
jutri se špiknem sama oz.me bo moj... upam na čim manj stranskih učinkov,
predvsem me je strah nihanja razpoloženja.

poskušam čim manj razmišljat o vsem skupaj, ampak me kar vleče na forume..
Ko berem nekatere punce, ki so dale že več neuspelih postopkov skozi, me je kar
groza [sm=smiley19.gif]

Sunprincess a si med špikanjem ful spremembo v počutju čutila? Jaz imam že danes
občutek da se mi trebuh že napihuje, pa je šele 1.dan za mano... Kolikokrat si imela pa potem UZ do
punkcije?






sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (6.10.2014 20:50:59)

Ne, v bistvu ne, pa sem se zelo bala, ker mi zaradi hormonov hitro zaniha razpoloženje. Najbolj sem vse čutila pri hrani,ker mi je kar naenkrat (že prvi dan špikanja) ogromno stvari smrdelo...kot bi bila že noseča[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]. Edino od punkcije dalje, sem malo bolj občutljiva, pa na robu solz [sm=zmeden.gif]

DO punkcije sem imela dva UZ. Prvega 8. dan, drugega 10, punkcijo 12. dan.




rebrebu -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (7.10.2014 12:46:47)

evo se ena,ki čaka an svojega sončka:) enega imava doma, 16 m zivahen fantič postal iz ene same zelo slabe celice:) zdej sem v 3 postopku, v drugo sem imela ss v 25t,ker je bil krvni strdek in zj čakam se 2 oz 3 do testa....

glede spikanja, men ni blo nobenih znako-ne nihanja razpoloženja ne slabosti...nič od nič....verjetn sem tud zato zelo slabo reagirala na vse:) res pa tud da rezulčtat za AMH se nimam in je mogoče kej s tem povezano.

uglavnem punce, lahko uspe ze v prvo, če ne bo, se vedno imate možnost da kej izboljšate al pa da menja terapijo....glavo pokonci, za nas bo tudi posijal sonček!!!!




Corse -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (7.10.2014 15:48:41)

Oj punce,
se vam še jaz pridružim. Doma imam eno punčko (ki bo že kmalu punca), vmes je bilo veliko truda...ampak zdej je pa že čas, da se končno nasmehne sreča. Danes imam prvi dan menstruacije, jutri pričnem s špikanjem [sm=smiley1.gif], bo hitri postopek. Dragi gre zjutraj po hormončke v LJ, potem zvečer pa akcija. Rebrebu, jaz sem imela SS v 23 tednu, težka sistemska srčna napaka, to detece sem tako zelo zelo težko prebolela.

Vsem želim čim manj stranskih učinkov, pa veliko jajc in pluskov. Lp




JedKa -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (7.10.2014 18:37:53)

rebrebu in Corse žal mi je, ta sta imeli tako težko izgubo [sm=smiley19.gif]

Mene že sedaj skrbi, kako bo, ko mi uspe zanosit, da bo z otročkom vse ok itd...
Vedno bolj sem prepričana da je zanositev in donositev zdravega otroka ena veliiiiika loterija.
In seveda držim pesti da vam vsem uspe!!!

Jaz sem se danes prvič sama špikala zjutraj. Sem imela malo težav, ampak mislim, da bo sedaj vsak dan lažje.
Sem se že ponoči zbujala, ker sem imela tako tremo pred inekcijami..[sm=smiley1.gif]

sunprincess potem ti že odštevaš dni do testa? verjetno je mesec ko si v postopku najdaljši v življenju, zaradi vseh pričakovanj in živčkov...[sm=smiley1.gif]




sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (7.10.2014 18:41:44)

Jedka, mislim,da imamo vse podobne strahove..najprej te je strah injekcij, potem punkcije, potem če se je kaj oplodilo, potem, če se je prijelo, potem, če bo vse ok.....celih 9 mesecev..potem imaš pa skrbi, da bo vse ok z otrokom, tako zdravstveno, kot na vseh drugih področjih...nikoli konca [sm=smiley1.gif]
Se pa popolnoma strinjam s teboj gled loterije. Tudi meni se zdi,da je tu kar nekaj sreče v igri..

Žal še ne odštevam...jutri bom šele izvedela kaj se je oplodilo,in če bo vse ok, dobim dva v varstvo. Ni mi ravno všeč,da imam ET že tretji dan, bi raje imela petega, samo kaj naj. Nisem pridelala dovolj celic [sm=smiley13.gif]




JedKa -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (7.10.2014 18:47:13)

V čem je pa fora ali imaš 3. ali 5.dan? Nisem še ravno profi na tem področju, tako da je vsaka informacija dobrodošla [sm=smiley36.gif]




sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (7.10.2014 18:52:24)

Jaz tudi vem samo to, kar sem prebrala po netu.

Tretji dan so celice 8-10 celične. Reče se jim morule. Takrat še ne morejo videti katera je recimo boljša, tako da je veliko odvisno od embriologove srečne roke. Peti dan naj bi bile celice še 50 celične, reče se jim blastociste. Verjetnost oploditve z morulo je okoli 20%, z blastocisto okoli 50%. Pri nas dajo transfer treji dan tistim,ki imajo manj,kot 10 celic, saj jih želijo na tak način vrniti čimprej v naravno okolje, ker ne morejo tvegati,da vse propadejo. Če jih je več,kot 10 počakajo 5 dan.

Če sem kaj povedala narobe, me naj katera popravi :D




sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 11:05:22)

Transfer je za mano, grejem dve pikici. Ostalo jih je še pet, baje lepih. Bomo videli,če bo kak zamrznjenček.




Aleda -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 14:20:28)

O super sunprincess[sm=smiley1.gif] lepo grej pikici. Držim pesti še za kakšnega zamrznjenčka, pa verjetno bojo

Oh jaz pa sem imela danes uz in ne morem verjet in tudi dr. je debelo gledala, se mi zdi da mi je naštela samo ene 4 folikle pri taki dozi kot sem jo imela. Pa še tako različne velikosti so, da je kar neki, sluznica je pa fajn, jutri pa spet uz




sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 14:27:04)

Hvala Aleda.

Jaz tudi na prvem UZ nisem imela veliko foliklov...cca 6. Potem pri naslednjem jih je bilo pa kar čez noč 12....




JedKa -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 17:09:23)

sunprincess držim pesti, da kmalu zgledaš [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]





Bikca -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 20:06:16)

Držim pesti sunprincess. Jaz bom šele v novembru na vrsti za ICSI, ker se ni časovno izšlo, da bi dobila napotnico + ostali pregledi. Ampak nič zato, samo da se stvari premikajo naprej. Ima katera izkušnje z Medex kapsulami za moške z matičnim mlečkom, ginsengom, vitaminom E in cinkom?




Skye -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 20:11:19)

Punce le pogumno in predvsem pozitivno, vam želi stara borka, kateri je s pomočjo ICSI uspelo in ima zdaj doma dve navihani 6 letnici...držim pesti za vsako posebej, ker še predobro vem, kaj prestajate.
Kar se pa števila foliklov in celic tiče pa vsekakor velja kvaliteta pred kvantiteto ... jaz sem imela samo 5 celic in na koncu prišla do dvojčič in 3. zmrznjenčkov...zdaj si pa izračunajte ... za vzpodbudo [sm=smiley2.gif]






Aleda -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (8.10.2014 21:43:04)

Hvala Skye za vzpodbudne besede [sm=smiley1.gif] saj vem da v številu ni vse, sem že imela tak primer....od 10 celic sta samo 2 zarodka bila, no saj je bilo vedno tako, o zamrznjenčkih lahko le sanjam [sm=smiley13.gif]




jona klara -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (9.10.2014 7:40:43)

aleda- 4 so že super, srečno ti želim saj rabiš samo eno tapravo, kdaj imaš et?kdo ti je delal
??




Aleda -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (9.10.2014 13:56:40)

JonaKlara- v soboto imam punkcijo, danes sem imela uz, 4 imam še zmeraj 2 folikla 23, enega 18 in enega 15




ely85 -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (9.10.2014 13:59:19)

Zivjo punce sem se preselila k vam :) sem ze v oktobru glede cakanja na ivf postopek....imam eno vprasanje kar se inekcij tice...zanima me ce je normalno da imam cist crno blato po inekcijah??? Dajala sem si jih 4dni jutr mam pa uz...hvala za odgovore in lep dan vam se naprej zelim [sm=smiley1.gif]




sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (9.10.2014 14:02:51)

Ne vem...jaz vem,da sem imela tako drisko,da je kar teklo iz mene. Ko sem prenehala z injekcijami se je tudi prebava umirila. Se mi je zdelo,da je od tega, tako da tudi spraševala nisem. Če bi pa imela črno blato, bi ap vsekakor vprašala,da ni kakšni kri slučajno.




ely85 -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (9.10.2014 14:06:50)

Hvala za odgovor [sm=smiley1.gif] na zacetku sm jo jst tud mela 2dni pol pa kr crno blato [sm=zmeden.gif] bom vprasala jutr ..hvala se enkrat za odgovor[sm=smiley1.gif]




ely85 -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (10.10.2014 21:55:08)

Ojla evo da vam povem danes sem bila na uz in sem tud dr. povedala za crno blato in naj bi bilo to samo od reakcije na inekcije [sm=smiley1.gif]hvala bogu ....imam pa eno vprasanje nc mi niso povedal kaj so te stevilke 11,12,13 desni jajcnik in 9,10 levi?? Ce prav razmem naj bi bili tok veliki folikli al kako ?? [sm=zmeden.gif]hvala za odgovor[sm=smiley1.gif]




sunprincess -> RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki (10.10.2014 22:04:52)

O super,samo da je vse ok[sm=smiley1.gif]

Ja,to so velikosti foliklov. Punkcija je, ko je vodilen velik nekje 19-20,če sem si prav zapomnila, kar mi je dr.Reš povedal :D Je šlo pa precej hitro. Na prvem UZ sem imela vodilnega 14, na drugem čez dva dni že 20, tako da sem si zvečer dala stopko.




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>