Ortodont za otroke (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


nestea -> Ortodont za otroke (27.10.2014 23:04:04)

Pri ortodontu za hčerko sem izvedela, da se čaka pol leta na prvi pregled in 5 let za aparat ??? Koliko je zamujenega v 5. letih, pri otroci, ki so v fazi rasti, pa se res ne bi smelo tako varčevati.
Ali ima katera izkušnje in predlog za kakšnega dobrega ortodonta za otroke na koncesijo, ki nima tolikšne čakalne dobe. Smo iz Ljubljane, vendar mi ni težko se zapeljati kamorkoli.
Hvala za odgovore.




bskrle -> RE: Ortodont za otroke (28.10.2014 8:35:40)

Ta čakalna doba je kratka, v KAmniku je čakalna doba za prvi pregled 5 ali 6 LET, tako da je to ok.




respect -> RE: Ortodont za otroke (28.10.2014 14:10:33)

bela krajina - cca3- 5 mesecev [sm=bravo.gif]




Balerina -> RE: Ortodont za otroke (29.10.2014 13:13:34)

Na 1. pregled smo mi čakali 2 tedna. Ampak to je bilo samo tako odpri usta in da pogleda 5 min. Na bolj konkretno pa mislim da nam je dala datum čez cca 2 leti.
In kolikor je meni znano je več ali manj povsod tako. Ne vem pa koliko je s tem izgubljeno. Pri nas k sreči še ni zamenjala vseh zobk, so jo tako kmalu poslali tako da itak še nebi dobila aparata.




Balerina -> RE: Ortodont za otroke (29.10.2014 13:15:28)

Lahko si pa tu pogledaš čakalne dobe:

http://www.zzzs.si/zzzs/pao/cakdobe.nsf/DejavnostiOE?OpenView&RestrictToCategory=25000040111001&OE=LJ&tip=2&count=700




3x mami -> RE: Ortodont za otroke (7.1.2015 11:15:50)

mene tudi zanima, kje imate ortodonta in koliko ste morali čakati nanj. lahko tudi privat (a drzi, da moramo aparat v vsakem primeru placat?)

mi smo na prvi pregled cakali dva tedna, 5min na hitro pogledal v usta in "se vidimo cez dobri dve leti, je se 300 otrok pred vami". huh?




respect -> RE: Ortodont za otroke (7.1.2015 11:42:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Na 1. pregled smo mi čakali 2 tedna. Ampak to je bilo samo tako odpri usta in da pogleda 5 min. Na bolj konkretno pa mislim da nam je dala datum čez cca 2 leti.
In kolikor je meni znano je več ali manj povsod tako. Ne vem pa koliko je s tem izgubljeno. Pri nas k sreči še ni zamenjala vseh zobk, so jo tako kmalu poslali tako da itak še nebi dobila aparata.


Čudne ortodonte imate
Mi smo bili cca pol ure notri.
Komplet pregled še z nekimi ne vem je neki merila itn




respect -> RE: Ortodont za otroke (7.1.2015 11:43:52)


IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami

mene tudi zanima, kje imate ortodonta in koliko ste morali čakati nanj. lahko tudi privat (a drzi, da moramo aparat v vsakem primeru placat?)

mi smo na prvi pregled cakali dva tedna, 5min na hitro pogledal v usta in "se vidimo cez dobri dve leti, je se 300 otrok pred vami". huh?



Bela krajina-črnomelj
čakali smo 3 mesece
Kot sem že napisala bili smo cca pol ure notri .
zakaj bi pa morali aparat plačat*? Razen če je otrok starejši od 18 let in niste še sploh bili pri otrodontu . Do 16 leta morate biti že v obravnavi potem je tudi kasneje zastojn




3x mami -> RE: Ortodont za otroke (7.1.2015 11:58:00)

res? mogoce pa je to nase samo uvrscanje v seznam in ni bil se prvi pravi pregled? nas je samo 'vzel na znanje', tam smo pustili napotnico in podpisali izvajo, da smo seznanjeni, da je cakalna doba nad 18mesecev. s pripombo, da lahko komot nesemo napotnico kam drugam, ce najdemo koga, ki ima krajso cakalno dobo.

ne vem, zakaj sem imela v glavi, da je nekaj vseeno treba placat. tako da super novica, hvala! [sm=bravo.gif]




respect -> RE: Ortodont za otroke (7.1.2015 12:09:54)

[sm=smiley1.gif]

Mi smo takoj dobili datum za naslednjič čez 3 mesece speti




Paštetka -> RE: Ortodont za otroke (23.1.2015 20:35:49)

V MS je čakalna doba za 1. Pregled 1,5 leta. [sm=zmeden.gif]




ekonomistica -> RE: Ortodont za otroke (30.9.2015 18:18:16)

ali kdo pozna kakšnega dobrega ortodonta?? tudi če je samoplačniško, ker ne želimo čakat 3 leta da pridemo na vrsto!
Sodelavka je sicer ful priporočala ortodonta v Babitu ampak bi rada izvedela še za koga drugega na priporočilo....
Hvala za pomoč!




Iwaa -> RE: Ortodont za otroke (30.1.2018 12:27:02)

Sicer verjetno ni več aktualno, ampak če bo še kdo iskal mu mogoče pride prav. Sama tudi nisem vedela kater ortodont bi bil primeren in sem na koncu izbrala ustno medicino - https://ustna-medicina.com/ortodont/ Sem bila zadovoljna in so kar hitro uredili vse skupaj.




igga -> RE: Ortodont za otroke (1.10.2018 19:37:22)

Mi smo za eno drugo zobozdravstveno storitev prosili za pomoč tale spletni portal in vidim, da nudijo tudi pomoč pri ortodontih https://www.ezobozdravnik.si/ortodont. Je pa, če se da, res fino izkoristit ugodnost zdravljenja pri otrocih, ker je zastonj.




Stran: [1]