mafini (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


mini86 -> mafini (4.11.2014 8:57:19)

zanima me kdaj daš na vrh mafina recimo pisane mrvice, čokoladne zvezdice, smartis bombone....pa da ti to lepo gor ostane-da se ne stopi


pa kakšen dober recept za mafine prosim za otroško zabavo




sanjasan -> RE: mafini (4.11.2014 9:10:41)

Jaz počakam da se ohladijo, premažem s čokoladno glazuro in jih potem povaljam v mrvicah, posujem neko dekoracijo preko ( zvezdice, bonbone itd ).

Meni osebno ni noben muffin preveč dober, vsi so mi nekako suhi, zato dam veliko čokoladnega obliva preko.




Marčevka2010 -> RE: mafini (4.11.2014 9:13:15)

Jaz sem ravno prejšnji dan pekla ene, recept je na kulinariki. Pa so bili kar sočni, so bili čokoladni z narezanimi orehi in temno čokolado. Ja bilo tudi testo malo bolj tekoče kot je običajno. Malo je za pobrskat, receprov je na netu ogromno.




pejka -> RE: mafini (4.11.2014 9:46:29)

Jaz pa najrajši delam (Schwarzwaldski muffini ( višnje, čokolada)) in so full sočni. Recept je na kulinariki. Meni vedno uspejo in jih takoj vse zmažemo. V receptu je jedilna čokolada. Jaz kupim temno čokolado z zdrobljenimi mandeljni in pride zakon.

Okrasim jih pa nič povrhu. So že brez tega zelo dobri. Lahko pa premažeš z sladkornim prelivom ( sladkor in limonin sok). Sam je meni to preveč sladko.




mama tejci -> RE: mafini (4.11.2014 14:36:58)

Pri nas doma se pa najraje sladkajo s temi:
http://www.mojirecepti.com/recept/sacher-muffini.html




Stran: [1]