zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


bibay -> zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:17:32)

Z partnerjem pričakujeva prvega otroka , jaz sem zaposlena partner pa je ostal brez dela in prejema socialno pomoč.Ko sva šla urejat papirje na center nama je svetovalka povedala, da po rojstvu otroka partner ni več upravičen do socialne pomoči. Pa sem ji lepo povedala da nisva prijavljena na istem naslovu. Pa je rekla da ni važno kjer je partner prijavljen in da se takoj smatramo kot družina. Zdaj me pa zanima kako je to možno?




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:21:28)


IZVIRNO SPOROČILO: bibay

Z partnerjem pričakujeva prvega otroka

Zdaj me pa zanima kako je to možno?



ne razumem.... a niste družina?
Če sta bila pred tvojo zanositvijo vsaj 4 mesece skupaj, kar pride 1 leto veze, potem bi že takrat bila smatrana kot partnerja, ne pa dva posameznika vsak s svojim naslovom.

A ne živita skupaj? Nima veze kje je kdo prijavljen?
Če nista skupaj, pa uredi, da boš dobila preživnino...




RIJA* -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:22:59)

pa napiši, da je oče otroka neznan [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:31:11)

ali ima otrok oba skrbnika ali pa se idi samohranilko. Zakaj pa ne... saj se jih veliko igra samohranilcev, sicer so ravno zaradi teh resnični brezposelni samohranilci ostali brez dodatka, ker so zakon in definicijo enostarševske družine spremenili... ampak nima veze... glavno, da se denar vleče iz več virov [sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:49:16)

Lulu, ti nic ne razumes!




alda -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:50:42)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ali ima otrok oba skrbnika ali pa se idi samohranilko. Zakaj pa ne... saj se jih veliko igra samohranilcev, sicer so ravno zaradi teh resnični brezposelni samohranilci ostali brez dodatka, ker so zakon in definicijo enostarševske družine spremenili... ampak nima veze... glavno, da se denar vleče iz več virov [sm=smiley36.gif]


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:51:40)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Lulu, ti nic ne razumes!


res mi ni jasno, kako lahko dva naredita otroka, če sta prijavljena vsak na drugem naslovu... res ne razumem [sm=zmeden.gif]




mateyka -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:56:16)

sej niso skupaj, ce spijo narazen. samo otroke majo skupaj. kot samorastniki.




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:58:08)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sej niso skupaj, ce spijo narazen.


a si zamisliš, da pride ena kur*bica na CSD po otroškega in mora povedati s kom vse spi in vsem tem tipom vzamejo socialno? [sm=jezicek.gif]

(nima veze z avtorico seveda)




RIJA* -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 11:58:54)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Lulu, ti nic ne razumes!


res mi ni jasno, kako lahko dva naredita otroka, če sta prijavljena vsak na drugem naslovu... res ne razumem [sm=zmeden.gif]


to še ni najhuje....še huje je, ko ima samohranilka še enega otroka z istim očetom kot prvega [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:00:29)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Lulu, ti nic ne razumes!


res mi ni jasno, kako lahko dva naredita otroka, če sta prijavljena vsak na drugem naslovu... res ne razumem [sm=zmeden.gif]


to še ni najhuje....še huje je, ko ima samohranilka še enega otroka z istim očetom kot prvega [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


a je to sploh možno? Ostane od prvega še nekaj sperme?




mateyka -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:01:25)

Lulu ga pa cuka in je dobre volje [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.1.2015 12:01:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Plus minus -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:05:02)

IZVIRNO SPOROČILO: bibay

Z partnerjem pričakujeva prvega otroka , jaz sem zaposlena partner pa je ostal brez dela in prejema socialno pomoč.Ko sva šla urejat papirje na center nama je svetovalka povedala, da po rojstvu otroka partner ni več upravičen do socialne pomoči. Pa sem ji lepo povedala da nisva prijavljena na istem naslovu. Pa je rekla da ni važno kjer je partner prijavljen in da se takoj smatramo kot družina. Zdaj me pa zanima kako je to možno?


Jaz pa ne razumem, zakaj zgubi socialno podporo? A zato, ker imaš ti preveliko plačo? In ker boste komaj z rojstvom otroka, tretirani kot družina oz. partnerska zveza? Zdaj pa je kao samski? Potem je že zdaj ne bi smel prejemati, ker v bistvu ni samski.

Kaj se pa tiče kje kdo živi, pa so to naredili čisto prav. Tudi če ne živijo na istem naslovu so družina in če je en partner brezposeln, je prav da mu drugi pomaga. Sicer pa ti svetujem tako, izogibaj se socialne podpore (edino če ni res nujna), ker se bo enkrat morala vračati. In čisto nepošteno je, da se to naprti otrokom.




alda -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:05:28)

Ankica za denar so mnogi pripravljeni marsikaj narediti in ne se iti samo
lažnega samohranilstva[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Plus minus -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:07:33)

Hehe, očitno nimam samo jaz težave z razumevanjem situacije :).




RIJA* -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:07:41)

off topic...

a veste kaj je poza 114??






Žena in ljubček v položaju 69 in mož, ki vleti s pištolo kalibra 45!


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




alda -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:10:01)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

off topic...

a veste kaj je poza 114??






Žena in ljubček v položaju 69 in mož, ki vleti s pištolo kalibra 45!


[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:11:14)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*




daj zresni se noooooo! Avtorico boš odgnala [sm=smiley4.gif]




RIJA* -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:12:00)

sem mislila, da si jo že ti [sm=hudicek.gif]




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:13:32)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

sem mislila, da si jo že ti [sm=hudicek.gif]


ne, nisem je




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:15:39)

[sm=smiley22.gif]




RIJA* -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:17:12)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

[sm=smiley22.gif]


al pa?[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:18:46)

[sm=smiley35.gif] [sm=zz_help.gif]




RIJA* -> RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči ob rojstvu otroka (16.1.2015 12:24:31)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

[sm=smiley35.gif] [sm=zz_help.gif]


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203550729113432&l=5305c73368




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>